Onemli Gunler Banner
Sayfa 691/1000 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741791 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,521 - 5,528 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Gurbetçilerin Türkiye’deki banka hesap bilgileri 30 Eylül itibarıyla yaşadıkları ülke idarelerine bildirilmeye başlandı. Gurbetçilerin işsizlik maaşını hatta vatandaşlığı kaybetme riski var.
    Cumhuriyet
    GER icin söyleyeyim: Issizlik maasi kesilmez, vatandaslik kaybedilmesi de söz konusu olmaz.
    Vatandasliktan atilmak o kadar kolay degil. Issizlik maasi da gelirle ilgili bir ödeme degil.
    Kesilebilenler issizlik yardimidir (issizlik süresi bittikten sonra ödenir), sosyal yardimdir. Bu yardimi alanlarin yardimlari kesilir ve faiziyle ödenen para geri alinir. Ceza islemide olabilir rakamlarin büyüklügüne göre. Vergi cikarsa üstüne vergi + ceza gelir.

2.  Alıntı Originally Posted by tyson Yazıyı Oku
    Anladigim kadariyla yurtdisinda yasayanlarin Turkiye'de elde ettikleri eurobond gelirleri (kupon odemeleri) miktar ne okursa olsun beyan edilmiyor. Dar mukellef olarak gectigi icin. Bu konuyla ilgili bilgisi, tecrubesi olan bir arkadas teyit edebilir mi? Selamlar, saygilar.
    Aynen, TR'da vergi ve beyan yok. Kuponlar, alis-satis vs icin gecerli...

3. Merhabalar, Eurobond yatirimcisiyim TR de ancak yabanci ulkede yasiyorum. TR de 5000 dolarlik yilik kupon gelirim vergi beyan diliminin altinda kaliyor. Ancak burada kazanci deklere ediyorum. Buradaki sistemde 5bin dolar benim bir ust vergi dilimine gecmeme sebep oluyor. Akabinde burada bircok vergi gelir duzeyiniz ile bagli oldugu icin bu yukselme bana totalde 2000 Euroluk ek vergi yuku cikariyor. 5000 lik kaxzancin 2000 lik kismi asagi yukari eurobond kaynakli vergiye gidiyor. Eurobond degerininde aldigim fiyattan su an icin %6 oranda asagida oldugunu goz onunde bulundurursak yatirim yapayim derken ana paradan zarar ettim nerede ise. CDS lerin dustugu ve bond degerining maliyetime yaklastigi bir anda Eurobond yatirmini sonlandirmak istiyorum. Alternatif arayisindayim.

4. Eurbond mevzusunu hic anlamadim dikkatimi bu hafta arastirmaya yonlendirecegim.Fayda gorursem almak istiyorum.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

5.  Alıntı Originally Posted by Gupilya Yazıyı Oku
    Merhabalar, Eurobond yatirimcisiyim TR de ancak yabanci ulkede yasiyorum. TR de 5000 dolarlik yilik kupon gelirim vergi beyan diliminin altinda kaliyor. Ancak burada kazanci deklere ediyorum. Buradaki sistemde 5bin dolar benim bir ust vergi dilimine gecmeme sebep oluyor. Akabinde burada bircok vergi gelir duzeyiniz ile bagli oldugu icin bu yukselme bana totalde 2000 Euroluk ek vergi yuku cikariyor. 5000 lik kaxzancin 2000 lik kismi asagi yukari eurobond kaynakli vergiye gidiyor. Eurobond degerininde aldigim fiyattan su an icin %6 oranda asagida oldugunu goz onunde bulundurursak yatirim yapayim derken ana paradan zarar ettim nerede ise. CDS lerin dustugu ve bond degerining maliyetime yaklastigi bir anda Eurobond yatirmini sonlandirmak istiyorum. Alternatif arayisindayim.
    Yarısı vergiye gitse bile yine net getiri en kötü 3% civarında olur. Bankaların 1% faiz verdiği yerde kötünün iyisi. Siz bilirsiniz tabi. Uzun vadeli yatırımları yaparken paraya acil ihtiyaç duyulması dırumunda yaşanacakları hesaba katarak belirlemek gerek yatırılacak miktarı. Bu da ona bir örnek olmuş.

Ytd

6. İş Yatırım SGMK günlük bülten de belirtilenden daha uygun fiyat alan oldu mu? Almadan önce orada ki fiyatlara mutlaka bakmışsınızdır. Aldığınız fiyatlar oradan yüksek mi oluyor? Pazarlıkla daha düşük fiyat alanlar oldu mu?

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    İş Yatırım SGMK günlük bülten de belirtilenden daha uygun fiyat alan oldu mu? Almadan önce orada ki fiyatlara mutlaka bakmışsınızdır. Aldığınız fiyatlar oradan yüksek mi oluyor? Pazarlıkla daha düşük fiyat alanlar oldu mu?
    yanılmıyorsam iş yat sgmk bülteni bir önceki iş gününün gerçekleşenlerini veriyor. ama emin değilim.

Sayfa 691/1000 İlkİlk ... 191591641681689690691692693701741791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •