Sayfa 693/899 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,537 - 5,544 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1. Oyaka helal olsun. İş grubunada yazıklar olsun. Bu kadar insan yıllardır güvendi tüm bu emekler zayi edilmemeliydi.
     Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    Bende Bolu Ç. olduğu için oradan biliyorum.. Konu 20.02.2020 Spk onay tarihi ile ilgili.. 25'inden önce onay alındığı için sorun olmadı. Ayrıca oyak grubu bu işi tertemiz halletti, hatta uzun süre yatırımcıya arbitraj imkanı verdi..Revize edilen Değişim oranlarında da büyük mağduriyet yaratacak farklar olmadı.
    (�Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun� 25.02.2020 tarihinde Resmi Gazete�de yayımlanarak yürürlüğe girdi.)

Bir tebliğ var bir de kanun karışıklık buradan doğuyor, kanun yürürlükte, tebliğ değil.. Bence SPK nın da kusuru var bu işlemlerin bu kadar arap saçına dönmesinde.. Madem tebliğ gecikti birleşmeleri erteleme kararı alamazlar mıydı?...
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. İns bu spk yatırımcıyı düşünür ve böyle bir karar alır.
    Korona yüzünden şimdilik pek takip edemiyorum olayları maalesef.
     Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Dostum 6.39 diye bir şey yok. 9 var gündemde.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Değerleme raporunda pislik var büyük ihtimal SPK tadilat isteyecek.
    Yeni mevzuat gelince fiyatlar değişecek.

Bu yüzden yaptığınız hesapta oranlar ve fiyatlar büyük ihtimal değişecek. Afaki fiyat ve oranlar yüzünden zarar edebilirsiniz. Eski hisseniz varsa hiç gıpraşmadan bekleyin
    Anlatamadım galiba

1- Elimde 2019 da alıp hiç satmadığım Soda hisseleri var ve bu konu netleşene kadar satmayı düsünmüyorum.

2- Takas tarihi ağustos sonu diyelim. Yani 4 ay var. Şişe güncel fiyatı 4.85. Halbuki Soda nın iade fiyatı 6.39 olarak kesinleşti diyelim bu fiyatı bugune çekip 1.15997 e bölerseniz 5.29 bulursunuz ki Şişe nin güncel fiyatının ucuz kaldığını görürsünüz. O zaman portfoyümdeki Soda kadar 4.85 li fiyatlardan veya belki daha aşagıdan Şişe alıp beklersem, takas oranı değişmez ise elimde tutmuş olduğum sodalarımı 6.39 dan veririm. Geriye almış olduğum Şişelerim kalır.

3- Takasa kadar borsada herhangi bir gün soda/şişe oranı 1.15997 den küçük olursa şişe almak yerine yeni soda hissesi almak daha mantıklı.

4.  Alıntı Originally Posted by teo6741 Yazıyı Oku
    Temettü ile ilgili benim anladığım 6,39 ayrılma fiyatından 25 krs brüt düşülecek. 6.14 fiyatti ayrılma değeri olacak. 6,14/1.16=şişe ayrılma fiyatı. Bence burada bile haksızlık var. İyiki 1 TL temettü vermemiş. Verseydi şişeyle aynı fiyat olacakmisiz.
    Yazık ettiler bizede şu güzelim hisseyede.
    Yani 1 adet şişe almak için 6,14/1.16 = 5 lira 29 kuruş ödüyor olacağım. Ama şişe'nin de temettüsü var, 0,1450..yani Şişe'nin 5 lira 13 kuruş olacak muhtemelen ayrılma fiyatı.. Yani 5.13 lük malı sana 5.29 a veriyorlar...

Temettü sonrası hesaplamalara bakmak lazım tabi,bu tamamen ortadaki bilgilere göre bir hesap.. hepsinde temettü ödemesi olacak.

5. Temettü vermiş vermemiş farketmiyor. Temettü hesabına boşuna girmeyin. O işlem sadece bir bölme işlemi. Temettünü cebine koyuyorsun hiç bir şey değişmiyor.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by pamuk Yazıyı Oku
    Anlatamadım galiba

1- Elimde 2019 da alıp hiç satmadığım Soda hisseleri var ve bu konu netleşene kadar satmayı düsünmüyorum.

2- Takas tarihi ağustos sonu diyelim. Yani 4 ay var. Şişe güncel fiyatı 4.85. Halbuki Soda nın iade fiyatı 6.39 olarak kesinleşti diyelim bu fiyatı bugune çekip 1.15997 e bölerseniz 5.29 bulursunuz ki Şişe nin güncel fiyatının ucuz kaldığını görürsünüz. O zaman portfoyümdeki Soda kadar 4.85 li fiyatlardan veya belki daha aşagıdan Şişe alıp beklersem, takas oranı değişmez ise elimde tutmuş olduğum sodalarımı 6.39 dan veririm. Geriye almış olduğum Şişelerim kalır.

3- Takasa kadar borsada herhangi bir gün soda/şişe oranı 1.15997 den küçük olursa şişe almak yerine yeni soda hissesi almak daha mantıklı.
    Böyle anlatınca evet. Ben de benzer atraksiyonlar düşünüyorum yalnız iki risk var .

Birleşme iptal olursa ne olur ?

Şişe, Pasabahçeyi abartmış olup da spk geri çek derse ne olur.

7.  Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Böyle anlatınca evet. Ben de benzer atraksiyonlar düşünüyorum yalnız iki risk var .

Birleşme iptal olursa ne olur ?

Şişe, Pasabahçeyi abartmış olup da spk geri çek derse ne olur.
    Birleşme iptal olursa elimizde hem Soda hem de Şişe olur.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by pamuk Yazıyı Oku
    Birleşme iptal olursa elimizde hem Soda hem de Şişe olur.
    Bunu düşünmek lazım.

Sayfa 693/899 İlkİlk ... 193593643683691692693694695703743793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •