Sayfa 694/861 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 6883 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. RTE tavuk etini ithal etmesin enflasyonu azdırmasınlar diye bu sefer de...Tanzimde ucuza tavuk satmasın sonra...

2. çeyrek cirosu 800 milyonlara varmış bir şirket ürünlerine %5 zam dahi yapsa 40 milyon ekstra kar edebilir...buna uygun piyasa vardır diye düşünüyorum..gerçekten de bir çok ürünün fiyatı çok aşırı çıktı..piliçin fiyatı üç yıldır yatay seyirdedir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. KAP *** BANVİT BANDIRMA VİTAMİNLİ YEM SANAYİİ A.Ş. *** BANVT *** Özel Durum Açıklaması (Genel)

, Rekabet Kurumu?nun beyaz et sektörü Soruşturması ile ilgili kararı

Özel Durum Açıklaması (Genel)
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi : 02.08.2017
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama
    BANVİT BANDIRMA VİTAMİNLİ YEM SANAYİİ Anonim Şirketi ("Banvit" veya "Şirket"), Rekabet Kurumu (“RK”) tarafından
    Türkiye’detavuk eti üretimi ile ilgili rekabet kurallarını ihlal ettiği iddiasıyla Şirket hakkında bir soruşturma
    (“Soruşturma”)başlatıldığına, bu Soruşturma kapsamında RK tarafından 14 Mart 2019 günü kısa kararın açıklandığına ve
    Banvit’etoplam 30.518.617,48 TL tutarında idari para cezası verildiğine dair hissedarlarını ve kamuoyunu
    bilgilendirmekamacıyla bu özel durum açıklamasını yapmıştır. Gerekçeli kararın 2019 yılı içinde açıklanması
    beklenmektedir.Bu durumun bir sonucu olarak, Banvit (bu karar için yargı yolu açık olmakla birlikte) idari para
    cezasınısüresi içinde ödeyecek olması sebebiyle, 2019 yılının ilk çeyreği için söz konusu tutarı kayıtlarına gider
    olarakyansıtacaktır. Ödemenin, gerekçeli kararın tebliğ edilmesinden itibaren 30 gün içinde yapılması durumunda %25
    indirimuygulanacak ve indirimden sonraki tutar gider olarak kaydedilecektir.Soruşturmaya konu olan dönemin büyük
    kısmının,Banvit’in BRF tarafından satın alınmasından önce olduğu dikkate alınmalıdır.Banvit bu karara ilişkin yasal
    haklarınıkullanacak ve yargı yoluna başvuracaktır. Ayrıca, bu açıklamada anılan Soruşturma ile ilgili önemli
    gelişmelerihissedarları ve kamuoyu ile uygun ve gerekli şekilde paylaşacaktır.

-KAP-

4. Böylece banvitin ilk çeyreğini de pert ettiler diyebilir miyiz? 30 milyon az para değil sonuçta.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

5.  Alıntı Originally Posted by mterdemli Yazıyı Oku
    Böylece banvitin ilk çeyreğini de pert ettiler diyebilir miyiz? 30 milyon az para değil sonuçta.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    %25 de indirim yapıldığında geriye 23 milyon kalıyor..bu miktarı ödeyecek...aşağı yukarı ilk çeyreğin karını götürecek bu ceza...ilk çeyrekte de aşağı yukarı o civarlarda kar edebilir banvit...ama asıl kar yapacağı çeyrek 2. ve 3. çeyreklerdir...

ama bu kötü beklenti zaten satın alınmış idi...o yüzden de dikkat ederseniz olumsuz etkilenmedi...hatta şu anda bu belirsizlik ortadan kalktığı için bir miktar artıdadır da...

teknik olarak da zaten rsi bu gün itibari ile dibi görmüştür ve bu gün yavaş yavaş dipten dönüş işaretleri vermektedir...banvit 2018 yılı boyunca en kötü bilançoda dahi 10,30 desteğini pek aşağı kırmamış idi...defalarca da bu dipten ta 14-15 tl lere kadar tepki de vermişti...sonuçta ky nın elinde 3-5 bin lot var ise by ların elinde milyon lotlar var...ve bu babaların da bir gideri var...onlar da muhakak kazanmaları gerekiyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. yem fiyatları içinde uluslararası piyasalarda buğday ta 513 birimlerden şu anda 450 birimlere inmiştir...mısır ve soya fasulyesi ise önceki çeyreklerden daha ucuzdur ve şu anda yataydadır...yani maliyetler nisbeten düşmüştür....dolar ve yem yükselmediği taktirde bu şekli ile banvit güzel bilançolar ortaya koyabilir..tabi 2017 yılındakine yaklaşamaz ama 2018 yılından iyi olacağı aşikardır...

7. en kötü yılını 2018 yılında yaşadı banvit...dolar uçtu ,yem fiyatları uçtu...o yüzden de karı az geldi...bazı arkadaşlar hep tavuklar bir yıl kötü bir yılda iyi kar açıklıyor diyordu..eğer teorisi doğruysa !! bu yıl iyi bir bilanço açıklayabilir..

8. ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 694/861 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •