Sayfa 696/820 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon
Arama sonucu : 6560 madde; 5,561 - 5,568 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Pta tesisleri açılmadan ve bu tesisin

bilançoya pozitif etkilerini görmeden

bize huzur yok, bunu net olarak anladık

ama patronunda yatırımcının eriyip giden

parasını koruma adına, hissesine

biraz baskın bir şekilde sahip çıkması lazım
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

2. 59 milyon lot satıp bir milyon lot

hisse geri alımla hissedarlar korunmaz

bu biraz yatırımcının gazını almak

ancak onu da başaramadılar. Şirket gün gün

itibar kaybına maruz kalıyor

3. Pek çok hissede % 400 ve üzerinde

primlenme olmuş. Sasa da 10 ayda % 2,08

bozdur bozdur harca.

4. Bu hissenin düşmanı, şirketin büyük hissedarıdır.

Kim şirketinin değerini kötülerde, bu fiyat pahalı bu kadar etmez der.

Üstelik halka açık bir şirket (yani bir sürü ortağı olan bir şirket). Madem malını kötüleyeceksin toplarsın bütün ortaklardan bütün malı o günkü değerinden, sonra ne değer biçersen biçersin. Ne hakla benim ortağı olduğum şirketin değerine bu kadar etmez diyebilirsin. Bunun ne piyasada, ne de ne ticaret hukukunda yeri yok. Çok ortaklı bir şirkette, böyle konuşan hissedarın (payı ne kadar olursa olsun) ertesi güne sağ çıkması bile mucizedir.

Madem büyük hissedarsın ve o fiyat etmeyeceğine hükmettin, müdahale edip yükselttirmeseydin. Bu şekilde hareket etmenin borsa tarihinde örneği var mıdır? Sanmıyorum.

Bu konuya hukuk ne der aslında onu da çok merak ediyorum. Halka açık bir şirketin hissedarının (çok ortaklı bir şirketin), bu şekilde kafasına göre hareket edememesi gerekir. Kimin malını kötülüyosun sen.

Umarım başka zevzeklik yapmaz.

---
    YTD

5. Ne fabrika ne blanço şu kağıttaki en büyük oyuncu patron . en kötü durumda bile istese sürer en iyi durumda da basar. Şu durumda da hiç istemiyor anlaşılan gitmesini.

6. Oda anladıki dürüstlükle işler fabrikalar kurulup yürümüyor

7.  Alıntı Originally Posted by kardamadam06 Yazıyı Oku
    Bu hissenin düşmanı, şirketin büyük hissedarıdır.

Kim şirketinin değerini kötülerde, bu fiyat pahalı bu kadar etmez der.

Üstelik halka açık bir şirket (yani bir sürü ortağı olan bir şirket). Madem malını kötüleyeceksin toplarsın bütün ortaklardan bütün malı o günkü değerinden, sonra ne değer biçersen biçersin. Ne hakla benim ortağı olduğum şirketin değerine bu kadar etmez diyebilirsin. Bunun ne piyasada, ne de ne ticaret hukukunda yeri yok. Çok ortaklı bir şirkette, böyle konuşan hissedarın (payı ne kadar olursa olsun) ertesi güne sağ çıkması bile mucizedir.

Madem büyük hissedarsın ve o fiyat etmeyeceğine hükmettin, müdahale edip yükselttirmeseydin. Bu şekilde hareket etmenin borsa tarihinde örneği var mıdır? Sanmıyorum.

Bu konuya hukuk ne der aslında onu da çok merak ediyorum. Halka açık bir şirketin hissedarının (çok ortaklı bir şirketin), bu şekilde kafasına göre hareket edememesi gerekir. Kimin malını kötülüyosun sen.

Umarım başka zevzeklik yapmaz.

---
    YTD
    Hakikaten borsa tarihinde bir örneği daha yoktur. Bir patronun benim hissem aslında bu kadar etmez demesi tam bir skandaldı... Halen hisse ve borsa yatırımcısı Erdemoğlu'nun bu sözünün sarsıntısını yaşıyor...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

8. Patron o açıklamayı bedavaya yapmadı..
    Çünkü çok miktarda hisse satacaktı ve hisse yukarı gittikçe o fiyata kurumsal alıcı bulamazdı.. Hisse fiyatı 100 lira iken de 46 liradan hisse satamayacağına göre...
    Açıklama yapma ve fiyatı düşürme, devamında da baskılama sebebi bence budur...

Sayfa 696/820 İlkİlk ... 196596646686694695696697698706746796 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •