Sayfa 698/1002 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748798 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,577 - 5,584 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Sizin Fon emirlerde 15.11 mi yaziyor
    Ben 11.11 fe ogleden once aldim 12.11 bugun gecmesi gerekiyordu ama gecmedi ya bankada,yada tefasda bi sorun var subeye bildirdim ama artik pazartesiye kaldi

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hafta içinde iş bankasından üç fon alımı girmiştim. Öğleden önce 10.30 civarında. Ertesi gün saat 15.00 de bir baktım iki fon alınmış bir fon ise alınmamış. Şubeye bizzat gittim. Oradaki elemanın bu konu hakkında bilgisi yok tabi. Oraya buraya telefon etti. Sonuç sistem hatası dedi çıktı. Bu olay ikinci kez başıma gelmiş oldu. Burada merak ettiğim konu insan hatası mı? yoksa gerçekten sistem hatası mı? Binlerce talimatın tek tek manuel olarak girileceğini düşünmüyorum. Ama sistem tam olarak nasıl çalışıyor onu da bilmiyorum. Tahminim alış ve satışlar otamatik olarak giriyor yönünde. Bol kazançlar

2. RPD ye ayırdığım miktarın %50 sine satış verdim. Emtia, borsa, döviz herseyin yukarı gittiği bir dönemde mevduatı az geçmek başarı değildir. Piyasaların durgunlaştığı dönemde mevduat üstü getiri için iyi bir tercih olabilir. Ancak şu şartlarda mevduatı az geçmek ne yazıkki enflasyona karşı bizi korumuyor. Bu dönem için anlamlı bir tercih olmadı bu fon yatırımım. Proaktif bir yönetim bekliyordum bu fon yöneticilerinden, her şeyin yukarı gittiği şu son 1 ayda, bu yükselişe katılamadı. Özet olarak, ülkede ne yazıkki birikim sahibi insanların birikimlerini koruması çok çok güçleşti. Bu durumda sayın Nida'nın yaptığı gibi daha riskli bir dağılım yapmak ancak gerçek enflasyona karşı koruyabilir. Tabi orda da terste kalınırsa işler daha kötü olur. Ancak, şu dönemde mevduat üstü getiri sağlayan fonlarda birikimimizi eritiyor.

3.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    RPD ye ayırdığım miktarın %50 sine satış verdim. Emtia, borsa, döviz herseyin yukarı gittiği bir dönemde mevduatı az geçmek başarı değildir. Piyasaların durgunlaştığı dönemde mevduat üstü getiri için iyi bir tercih olabilir. Ancak şu şartlarda mevduatı az geçmek ne yazıkki enflasyona karşı bizi korumuyor. Bu dönem için anlamlı bir tercih olmadı bu fon yatırımım. Proaktif bir yönetim bekliyordum bu fon yöneticilerinden, her şeyin yukarı gittiği şu son 1 ayda, bu yükselişe katılamadı. Özet olarak, ülkede ne yazıkki birikim sahibi insanların birikimlerini koruması çok çok güçleşti. Bu durumda sayın Nida'nın yaptığı gibi daha riskli bir dağılım yapmak ancak gerçek enflasyona karşı koruyabilir. Tabi orda da terste kalınırsa işler daha kötü olur. Ancak, şu dönemde mevduat üstü getiri sağlayan fonlarda birikimimizi eritiyor.
    Aynen bende tamamında çıkacağım. Ben hvs veya ojt yi düşünüyorum. Siz ne yapcaksınız

4.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    RPD ye ayırdığım miktarın %50 sine satış verdim. Emtia, borsa, döviz herseyin yukarı gittiği bir dönemde mevduatı az geçmek başarı değildir. Piyasaların durgunlaştığı dönemde mevduat üstü getiri için iyi bir tercih olabilir. Ancak şu şartlarda mevduatı az geçmek ne yazıkki enflasyona karşı bizi korumuyor. Bu dönem için anlamlı bir tercih olmadı bu fon yatırımım. Proaktif bir yönetim bekliyordum bu fon yöneticilerinden, her şeyin yukarı gittiği şu son 1 ayda, bu yükselişe katılamadı. Özet olarak, ülkede ne yazıkki birikim sahibi insanların birikimlerini koruması çok çok güçleşti. Bu durumda sayın Nida'nın yaptığı gibi daha riskli bir dağılım yapmak ancak gerçek enflasyona karşı koruyabilir. Tabi orda da terste kalınırsa işler daha kötü olur. Ancak, şu dönemde mevduat üstü getiri sağlayan fonlarda birikimimizi eritiyor.
    Ben de aynı şekilde düşünüyorum, yıllık %25-30 getiren fon bile bizi enflasyona karşı korumuyor ama emtia, borsalar ve doların uzun zamandır çıktığı bir ortamda fazla risk almakta istemiyorum.
    Şimdilik çoğunluk borçlanma ve kira fonlarında, kalanı da çeşitli değişkenlerde, kafam bozuldu 19.5 olan nkolay bonoları da bozdurdum ama bunları hangi fonlara paylaştıracağımı şaşırdım, borsalarda, dolarda bir düşüş gelir diye bekledikçe çıkmaya devam ediyorlar. Sonradan girince de hep zarar ettiğim için kararsız kaldım.

5. [QUOTE=Byccx;5611421]Aynen bende tamamında çıkacağım. Ben hvs veya ojt yi düşünüyorum. Siz ne yapcaksınız[/QUOTEHenüz karar vermedim, ancak bir kısmını değerli madenler, bir kısmını ise borsa fonlarına yönlendireceğim.

6. Daha önce düşünüp uygulamadığım bir yöntemi son haftalarda uyguladım ve başarılı olduğunu gördüm. Ana paranın büyük bir bölümünü fonlarda değerlendirirken hedge amaçlı viopta dolar/tl long pozisyonu almak. Bu şekilde hem fonlardan kazanır, hem de doların değerlenmesine karşı korunmuş oluyoruz. Tabii bu işlemi dolar/tl nin gevşediği dönemlerde yapmak daha makul olabilir, ancak PPK toplantısına kadar gevşeme olmasını beklemediğimden tl pozisyonum kadar Viop da long pozisyon aldım. Böylece tl değer kaybına karşı korunmuş oldum. Daha önceleri yapsam ne güzel olurmuş, bu sistemin makul olduğunu düşünüyorum. Tabii, merkez bankası perşembe günü beklenmeyeni yapıp faizi artırırsa o zaman bu Viop da zarar yazar. Uzun vadeli yatırımda bu yöntemin hedge işlemi sağlayacağı düşüncesindeyim.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ben de aynı şekilde düşünüyorum, yıllık %25-30 getiren fon bile bizi enflasyona karşı korumuyor ama emtia, borsalar ve doların uzun zamandır çıktığı bir ortamda fazla risk almakta istemiyorum.
    Şimdilik çoğunluk borçlanma ve kira fonlarında, kalanı da çeşitli değişkenlerde, kafam bozuldu 19.5 olan nkolay bonoları da bozdurdum ama bunları hangi fonlara paylaştıracağımı şaşırdım, borsalarda, dolarda bir düşüş gelir diye bekledikçe çıkmaya devam ediyorlar. Sonradan girince de hep zarar ettiğim için kararsız kaldım.
    Çok haklısınız, tam da aynı durumdayım. Bekledikçe enflasyona karşı zarar yazıyoruz. Eğer dolar/tl nin artmaya devam edeceğini düşünüyorsak, riski düşük fonlarda devam ederken fonlardaki büyüklüğümüz kadar pozisyonu Viop da dolar/tl long şeklinde işlem yapmak enflasyona karşı bir nebze koruyabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by ozdess Yazıyı Oku
    Çok haklısınız, tam da aynı durumdayım. Bekledikçe enflasyona karşı zarar yazıyoruz. Eğer dolar/tl nin artmaya devam edeceğini düşünüyorsak, riski düşük fonlarda devam ederken fonlardaki büyüklüğümüz kadar pozisyonu Viop da dolar/tl long şeklinde işlem yapmak enflasyona karşı bir nebze koruyabilir.
    Tabi zarar yazıyoruz yazmasına ama bu seviyeden riskli fonlara girip daha da zarar yazma ihtimali var. Kademeli alımlar yapayım desen fonlarda bu iş biraz zor oluyor, düşükten alayım derken terste kalabiliyor insan özellikle yabancı hisse fonlarda. Viop hesabım yok aslında defalarca açmayı düşündüm, tam olarak nasıl işlediğini de fazla bilmiyorum ama bir şekilde risk almadan olmayacak galiba.

Sayfa 698/1002 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •