Sayfa 7/283 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 2257 madde; 49 - 56 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. Cok yazdim hakkinizi helal edin,inaninki fiyat umrumda degil,upuzuncuyum..
    Maliyet tovbekar abim kadar olmasa da 30 kusur lerde..

Sadece yeni yatirimci icin,bizler icin kafa karisikligi giderilsin.

2.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Cok yazdim hakkinizi helal edin,inaninki fiyat umrumda degil,upuzuncuyum..
    Maliyet tovbekar abim kadar olmasa da 30 kusur lerde..

Sadece yeni yatirimci icin,bizler icin kafa karisikligi giderilsin.
    hocam yaşadıgımız çağda gerçekten yapılacak açıklamaya inanacakmısınız,adam der mi biz o paraları yedik diye

3.  Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    hocam yaşadıgımız çağda gerçekten yapılacak açıklamaya inanacakmısınız,adam der mi biz o paraları yedik diye
    Domates seralarinda fotograf atmayi biliyorlar..
    Belki vardir yatırimci lehine bi aciklamalari..
    Bakarsin kuş taşa carpmıs,o para hayirli yerlere gitmistir..yapilabilecek bi aciklama ile..

4. İncitmeden veriyiler

5.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Domates seralarinda fotograf atmayi biliyorlar..
    Belki vardir yatırimci lehine bi aciklamalari..
    Bakarsin kuş taşa carpmıs,o para hayirli yerlere gitmistir..yapilabilecek bi aciklama ile..
    kapattıkları bir şirketin ödemelerine gitti para muhabbeti vardı geçen hafta.

6.  Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    u30 un yarisi Aile sirketi,3 de 1 Akp de 3 de 1 Chp de..
    Kurumsallik istiyoruz ama bu ülkede zor..

Millette katilima uygun mu diye soruyor halka arz larda..
    Kardesim bu kadar hassassin madem bu ulkede hiç borsaya bulaşma..
    Katakullisiz,insider siz iş dönmez
    Memleket muhasebesine girersek hiç çıkamayız, sadece borsa değil ülke baştan sona kokuşmuş. Direkt Alarko'dan örnek vereyim. Şu an hissede kan kusturulmasının nedeni (güya)Alaton'ların Alvimedica'da yaşadığı finansal çöküş. Ne olmuş Alvimedica'ya, Cem Fadıl Bozkurt adında bir şahıs Alatonları sahte harcamalarla 2 milyara yakın dolandırmış. Mahkemede bu davalar devam ederken bu vatandaş ne yapmış, Adalet Partisinde başkan yardımcılığı görevini üstlenmeye başlamış. Ne adalet ama Alatonlarda da artık nasıl bir boşvermişlik varsa 2 milyar dolandırılabiliyorlar...

Bu aile Alarko'nun %30 undan fazlasına sahip, tabi sadece kağıt üstündeki rakam bu, belki çok daha fazlasına sahipler. Burada sağolsunlar sabah akşam alarko güncellemeleri, haberleri kovalayan, bakkal hesabı potansiyel gelirleri kovalayan insanlar var, bir yanda da şirket sahiplerinin abidik gubidik işleri, hareketleri, iş ilişkileri... Şimdi bu insanlar Alarkoya güvenerek hata mı ediyor doğru mu yapıyor.

Sayfada biri yazmıştı hatırlamıyorum kim yazmıştı, inananlar kalacak inanmayanlar satacak diye. Çok doğru bir laf, yatırımın borsanın özü de bu zaten. Ama burada şöyle bir çatışma var, benim şahsen şirketin faaliyetlerine olan inancım sonsuz ama şirketin sahiplerine olan inancım neredeyse sıfır. Bu durumda yatırımcı inanmaya devam etmeli mi etmemeli mi. Bunun cevabını vermek zor.

7. Burdaki TAKYİDAT kalkarsa paranın nereye gittiği belli olur.

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,343
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Burdaki TAKYİDAT kalkarsa paranın nereye gittiği belli olur.

sn british
    takyidatın kaldırılmasını duyuracaklar mı bilmem. ama geçtiğimiz yılbaşında şirket hakkında SPK ya dilekçe verdim ve
    "01/02/2023 tarihli kap haberinde Yönetim Kurulu Üyeleri Leyla ve Sedat ALATON tarafından borsada işlem görmeyen pay senetlerinin borsada işlem gören tipe dönüştürülmek üzere başvurulduğuna dair bilgiler yer almaktadır. Holding tarafından 22/12/2021 tarihinde yaptığı bir duyuruda sözkonusu yönetim kurulu üyelerinin hisselerinin İshak Alaton Holding A.Ş ye devredildiğine dair Beşiktaş 6. Noterliği yazısının ulaştığı belirtilmişti. Ayrıca Geri Alınan Paylar Tebliğinin 11 maddesi kapsamında şirketin yönetim kontrolünü elinde bulunduran ortakların ve yakınlarının hisse satamayacakları sınırlandırması yer almaktadır. Merkezi Kayıt Kuruluşuna başvuruya esas olan hisseler ile ilgili sahiplik durumu ve yukarıdaki tebliğ ile ilgili sınırlandırmalar hususlarını şirkete sorduğumda kendilerinde bilgi olmadığı ifade edilmektedir. Yönetim kurulu üyelerinin ilgili tebliğe aykırılık ve sahipliği bildirmeyerek şeffaf davranmadıkları hususlarında gereğini arz ederim"
    malum 2 soru var cevap tekti
    "İlgi:14.02.2023 Tarihli Başvurunuz

Sayın ilgili, başvurunuz kayda alınmıştır. Geri Alınan Paylar Tebliği'nin 11 inci maddesi 1. fıkrasında "Bu Tebliğ hükümleri çerçevesinde genel kurul tarafından onaylanmış bir gerialım programının bulunması halinde bu program süresince veya bu Tebliğin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca geri alım kararı alınması durumunda, ortaklığın yönetim kontrolünü elinde bulunduran ortakları veya bunlarla yakından ilişkili kişiler tarafından ortaklık paylarının borsada satış işlemi gerçekleştirilemez." ve 2. fırkasında "Birinci fıkra hükmü saklı kalmak üzere, bu Tebliğin 12 nci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca açıklanan sürenin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında veya bu Tebliğin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca geri alım kararı alınması durumunda, ortaklıkta ve/veya bağlı ortaklıklarında Kurulun özel durumlara ilişkin düzenlemelerinde tanımlanan idari sorumluluğu bulunan kişiler ile bunlarla yakından ilişkili kişiler tarafından ortaklık paylarının borsada satış işlemi gerçekleştirilemez." hükmü bulunmakta olup, bu hükümler Borsa İstanbul AŞ'de (Borsa) payları işlemler gören şirketler tarafından kendi paylarının geri alınması işlemlerinde uygulanmaktadır. Şirketlerin yönetim kurulu üyelerinin sahibi olduğu ve Borsa'da işlem gören tipe dönüştürülen pay senetlerinin satışını kapsamamaktadır.

Diğer taraftan, Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikâyetler, sermaye piyasalarında gerçekleştirilen işlemler ve sermaye piyasası araçlarına ilişkin gelişmeler, 6362 sayılı Sermaye Piyasası (SPKn) Kanunu'nun 88 inci maddesi çerçevesinde değerlendirilerek gerekli görülen hallerde Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda mevzuata aykırı bir durum tespit edilmesi halinde incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçları Kurulumuz Bültenleri aracılığıyla kamuya duyurulmaktadır"

sonuçta Beşiktaş noterliği ile iigili cevap yok ve satış yapılması hazırlığı satıştan değildir manası çıktı. şirket tarafında ise artık benim sorularım ile ilgili cevaplar biraz tekitle verilmeye başlandı

Sayfa 7/283 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •