Sayfa 7/1001 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/ozgurerdursun/st...VsdHGzIvA&s=19
    Promosyonlar eyt 3600 kurumların yaptığı yüksek maaş zamları ocakta asgari ücrete yapılacak yüksek zam üst üste koyduğumuzda yeşil soğanın yemyeşil olması gerektiğini ölüyor bakalım neler olacak
    Enflasyon rakamları ciddi rötuş görüyor , yüksek zam verecek olsalar rakamlarla bu kadar oynamazlar. Bence beklentiler ve gerçekler farklı olacak. EYT konusunda da adım atılacağını sanmıyorum

2. Nebati, don kişot gibi değirmenle savaşıyor.

Tüm ülkeler vatandaşlarının enflasyon nedeniyle yoksullaşmaması, satın alma güçlerinin düşmemesi için FAİZ ARTIRIRLARKEN bizimki KKM ye fazla faiz ödememek için düşürüyor.

Diğerleri palto, şapka giyerken kış günü atletle sokağa çıkan aklını yitirmiş biri gibi bilimle, mantıkla örtüşmeyen kararlarla seçime ulaşmayı bekliyorlar.

Kışın tüm dünyada resesyon iyice hissedilip turizm gelirleri suyunu çekince ÇOK ZOR BİR KIŞ OLACAK.

Ki seçim ekonomisi + DEĞERLİ TL ve İTHALAT ile cari açık patlayacak.

Son, umarım ağzına yüzüne bulaştırdıkları BİST teki 1.5 aylık hareket gibi olmaz.
    Son düzenleme : virtue; 22-09-2022 saat: 22:44.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,485
    Her kis bu kis zor gececek v.s deniyor ama bahar da bi sekilde geliyor..

Ben artik sallamiyorum bu kis zor gececek laflarini..

Bence her sey cok gusel olacak.

Olumsuz olmayalim.

Evrene olumlu sinyaller gonderelim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/ozgurerdursun/st...VsdHGzIvA&s=19
    Promosyonlar eyt 3600 kurumların yaptığı yüksek maaş zamları ocakta asgari ücrete yapılacak yüksek zam üst üste koyduğumuzda yeşil soğanın yemyeşil olması gerektiğini ölüyor bakalım neler olacak
    Faiz sıfırlansın tüm dertler bitsin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Enflasyon rakamları ciddi rötuş görüyor , yüksek zam verecek olsalar rakamlarla bu kadar oynamazlar. Bence beklentiler ve gerçekler farklı olacak. EYT konusunda da adım atılacağını sanmıyorum
    Belediyeler ulaşımdaki sübvansiyonlu kullanıcılar (öğrenci, indirimli bilet vs) için normal biletlere zam yapar ve bu sayede sistem işlemeye devam eder. Şansa bakın normal bilet kullananlar genelde asgari ücretlilerdir. Yani yine fatura döner dolaşır onlara kesilir.
    Verilen vaatlerin finansmanı yine bordrolu çalışana kesileceği için artık hiç bir müjdeye sevinmiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Emlakta ve otoda kredi faizlerinin yüksekliği ve istense bile VERİLMEYİŞİ insanları çaresiz bırakıyor.

Paranın KKM dışında gidebileceği yer bırakmadılar.

En ucuz varlık DOLAR haline geldi.

TR de vatandaşlar mevduatın eksi 68 oranından ziyade TL de kalındığında bir gece paralarının pul olmasından korkuyorlar.

FED in faiz artışı ve dünyada tek geçer ve güvenli yatırım aracı olduğundan önümüzdeki aylarda dolara talebin çok artacağı belirtiliyor.

Bu akılla, mantıkla bağdaşmadığından bir yerden PATLAYACAK.

7. 5 Ay önce 30 luk M yumurta A-101 de 35 TL idi.

Bugün 70 TL olmuş.

Mayısta 80 TL ye aldığım TKK den 1 kg. Torku terayağı şimdi Migrosta 160 TL. Ki süte yine zam bekleniyor.

Halkın yüzde 75 mevduatı dolarda olduğundan 1990 lardaki gibi para basarak da hiçbir şey çözümlenmiyor.

Seçim öncesi tüm yatırım araçlarının kapalı olduğu bir atmosferde doların patlayıp gitmemesi için birden çok kapı açılması gerekir.

Aksi halde baraj kapaklarını açmazsan o baraj daha fazla su tutamaz ve yıkılır.

8. Ayşe teyze Ahmet Amca dolar euro altında bir gece servet kaybettiklerini gördükleri için artık kkm yapıyordu .

şimdi ise o kadar şişti ki artık bu kkm ödememek için insanları kendi parasıyla vurmaya başladı ortalama bir ppf bir kkbva bu oranı yenmeye başladığını görenler çıkmaya başlamaması için en az onlar kadar oran vermek için arada bir ipin ucunu salıyorlar

Sayfa 7/1001 İlkİlk ... 567891757107507 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •