Sayfa 7/499 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 3987 madde; 49 - 56 arası.

Konu: MZHLD Mazhar Zorlu Holding

1. Şirketimizin hali hazırda süren borçluluk sorununun çözüme kavuşturulması birinci önceliğimizdir. TMSF ve garame ipotekleri nedeniyle hala finansal araçların kullanımından yararlanamamaktayız. Bu durumun sürmesi bize ilave finansman maliyeti getirmektedir. Önümüzdeki dönemlerde doğrudan ve dolaylı iştiraklerimizin mali yapısında meydana gelmesi muhtemel iyileşmeler şirketimizin borç ödeme kabiliyetini arttıracak, bunun sonucu olarak kısıtlılık hali kalkacağından borçlululuk noktasındaki sorunun giderilmiş olacağını düşünmekteyiz.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. )
    2)
    Şirketimizin ve gruba bağlı bir diğer şirketlerimizin TMSF’ ye olan borçları, 2007 yılında tamamen ödenmiş olmasına karşın, henüz resmi bir ibra yapılmamıştır. İlgili kurumun 2007 yılından bu tarafa geçen süre içinde de herhangi bir takip veya benzeri bir işlemi olmamıştır. Bu anlamda borçlarımız ödenmiş olmasına karşın ibra edilmememizden kaynaklanan riskimiz devam etmektedir.

3. Dönem içinde Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Nafiz Zorlu tarafından “Genel Kurul Yapılmaması” üzerine açmış olduğu bir dava sözkonusudur. Bu davanın sonucunda 2017 yılının başında 2015 Elektronik Genel Kurul’u yapılmış olup, ancak Yönetim Seçimi yapılamadığından tescil edilememiştir.

4. Faaliyet raporundan birkaç madde kopyaladım.

5. [QUOTE=EGEDUK;151382]Grup Şirketimiz Egeplast A.Ş.’nin Vakıflar Bankası T.A.O İzmir şubesine olan borcu nedeniyle, 02.02.2016 ve 31.03.2016 tarihlerinde tarafımızdan yapılan Özel Durum açıklamalarında yer alan; İzmir Karşıyaka 2. İcra Hukuk Mahkemesinde açılan “İhalenin Feshi davası”nın, Yargıtay’ın bozma kararı sonucu yapılan duruşmasında; aynı mahkemenin bozma nedeniyle dosyanın aldığı yeni Esas numarası olan 2016/351 Esas Nolu dosyayla ihalenin feshi talebimizin reddine karar verilmiştir. Karara karşı 05.08.2016 tarihinde temyiz başvurusu yapılmış olup, Kamuya Aydınlatma Yoluyla bildirilmiştir. Temyiz incelemesi halen devam etmektedir.

Yani burada denilen şu:
    Fabrika binamız ihale yapılmak suretiyle Vakıfbank tarafından satışa çıkarıldı. İhaleye tek Vakıfbank girdi ve başka alıcı olmadığı için Vakıfbank ihaleyi aldı.
    EPLAS/MZHLD olarak ihalenin feshi davası açtık.
    İhalenin feshi davası red edildi. Yani ihale geçerlidir. Fabrika binası ihale yolu ile Vakıfbank bünyesine geçmesine engel yok denildi.
    EPLAS/MZHLD olarak bu karara karşın temyiz başvurusunda bulunduk.
    Teymiz incelemesi devam ediyor ve karar bekleniyor.
    2 seçenek var:
    1) Teymiz kararı lehimize gelirse fabrika binası Vakıfbank bünyesine geçmemiş olacak. Ama ipotek devam ettiği için Vakıfbank alacağına karşın yeniden satışa çıkarabilir. Yani 1-2 yıl Zaman kazanmış oluruz.
    2) Teymiz kararı aleyhimize gelirse. Elveda fabrika binası. Yani fabrika binası artık Vakıfbank ındır. Vakıfbank da der ki gel yapılandıralım düzenli öde borcunu bitir. Be de fabrika binasını sana geri vereyim.
    Sonuçta her iki seçenekte de Vakıfbank ile anlaşma yoluna gidilmesi kaçınılmaz.
    Az kaldı biraz daha sabır.

6. Ufak bir özet geçeyim dedim.
    Herkese hayırlı günler

7. malum mahkeme kararı ile yönetim kurulu seçilecek genel kurul ne zaman....?

8.  Alıntı Originally Posted by 33KARA33 Yazıyı Oku
    malum mahkeme kararı ile yönetim kurulu seçilecek genel kurul ne zaman....?
    Z kardeşler aralarında anlaşamadıktan sonra genel kurul yapılsa ne yazar.
    Gördük işte 11 Ocak 2017 de yapıldı.
    Sonuç Kocaman bir sıfır.
    K.Z. nin inadının hiç kimseye faydası yok.

Sayfa 7/499 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •