Sayfa 7/12 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
Arama sonucu : 89 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Kapasitede büyüme (yatırım) - ciroda büyüme - döviz gelirleri - karlılık

Bir süredir incelediğim TEZOL ü ucuz ve beklentili bulduğum için dün itibari ile portföyüme dahil etmiş bulunuyorum

1- Sermaye 220 Milyon
    2- 3 Aylık kâr 92 Milyon
    3- Döviz pozisyonu 345 Milyon
    4- Satışlar içerisindeki ihracat oranı %40
    5 - #TEZOL Toplam kapasitesini 90.000 tondan 2022 3. çeyrekte Mersin de devreye girmesi planlanan fabrika ile 135.000 tona çıkması planlanmaktadır.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Başlıkta geçen kriterlere fazlasıyla uyduğunu düşündüğünüz şirketleri ve kısa analizinizi bu başlık altına yazınız. Mümkün olduğunca sohbet ortamından ziyade fikir paylaşımı çerçevesinde kalmaya dikkat edelim.

Hangi şirketin uygun olduğunu düşünüyorsanız, nedenlerini de başlıklar halinde yazarsanız forumu takip edenler yorumunuzu okuduğunda şirket hakkında bir fikir sahibi olabilsinler. Çok uzun analizlerden ziyade kısa başlıkları verelim.

Foruma giren arkadaşlar 4-5 sayfa okuduğunda en az 4-5 hisse hakkında kısa ama detaylı bilgi sahibi olabilsin istiyorum.

İlk yorumu daha önce DOKTA sayfasına yazdığım kısa yorumu olduğu gibi buraya kopyalayarak ben başlıyorum.
    Herkese hayırlı olsun.

NOT: ŞİRKET FORUMLARINA YAPTIĞINIZ BU KAPSAMA UYGUN KISA ANALİZLERİNİZİ EŞ ZAMANLI OLARAK BURAYA DA KOPYALAYABİLİRSİNİZ.
    Bugüne saydığım kriterlere uygun görüp bu başlık altında yazdıklarım, Yazdığım tarihteki fiyatlarıyla,

AKSEN - 8.00
    DOKTA - 26.50
    TUCLK - 15.00
    EGSER - 14,50
    SAYAS - 24.00
    BNTAS - 3.50
    FRİGO - 3.10
    KNFRT - 4.70
    TUKAS - 9.80
    TEZOL - 8.60
    Son düzenleme : playmaker; 21-07-2022 saat: 08:25.

3.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Bugüne saydığım kriterlere uygun görüp bu başlık altında yazdıklarım, Yazdığım tarihteki fiyatlarıyla,

AKSEN - 8.00
    DOKTA - 26.50
    TUCLK - 15.00
    EGSER - 14,50
    SAYAS - 24.00
    BNTAS - 3.50
    FRİGO - 3.10
    KNFRT - 4.70
    TUKAS - 9.80
    TEZOL - 8.60
    Forum'daki gerçek yatırımcılar için en faydalı kişilerden birisiniz. Sağolun varolun.
    Bol kazançlar dilerim.

Keşke ben de sizin gibi katkı sunabilsem.

4.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

AKSEN - 8.00
    DOKTA - 26.50
    TUCLK - 15.00
    EGSER - 14,50
    SAYAS - 24.00
    BNTAS - 3.50
    FRİGO - 3.10
    KNFRT - 4.70
    TUKAS - 9.80
    TEZOL - 8.60
    Maşallah gidenler cok guzel gitmis. Beklentileri karsilamayanlar (şimdilik) tuclk, bants ve tezol olarak gorunuyor.

Bunlarin icinde ozellikle tuclk in 2.ceyrek bilancosunu merak ediyorum. Ozellikle doviz fazlasından cok yuklu kar yazacak mı bakalim?

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Maşallah gidenler cok guzel gitmis. Beklentileri karsilamayanlar (şimdilik) tuclk, bants ve tezol olarak gorunuyor.

Bunlarin icinde ozellikle tuclk in 2.ceyrek bilancosunu merak ediyorum. Ozellikle doviz fazlasından cok yuklu kar yazacak mı bakalim?

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geçen sene patron bedelli ile önünü kesmese Tuclk, 30’ları bile bulabilirdi. Artık ilgi alanımda değil ama döviz pozisyonu hikayesine iyi bakmak lazım, kur riski tabloları yanıltıcı olabiliyor. Mesela Gsdho ve Enjsa bu duruma örnek.

6.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Geçen sene patron bedelli ile önünü kesmese Tuclk, 30’ları bile bulabilirdi. Artık ilgi alanımda değil ama döviz pozisyonu hikayesine iyi bakmak lazım, kur riski tabloları yanıltıcı olabiliyor. Mesela Gsdho ve Enjsa bu duruma örnek.
    Aynen katılıyorum. Kur tablosuna göre bir beklenti içinde değilim ama o tabloda ki rakamlara göre kur geliri yazarsa 2.ceyrek bilançoları içinde en iyi kar açıklayan şirketlerin başında olur.
    Tabi ki bu kara aldanmamak gerek. Benim bu şirkette asıl takip ettiğim olay büyüme hikayesi. Yeni alınan fabrika binası faliyete geçince hikaye başlamış olacaktır.

7. TUCLK finansal anlamda iyi yonetilen bir firma degil. Herhangi bir platformda acin ceyreklik olarak Işletme Faaliyetlerinden Nakit Akışlarına bakin... nerdeyse hep eksi... Halbuki is yaptigi sektor o kadar guzel ve gelecege donuk onu acik olan bir sektor ki, anlamak mumkun degil

Bedelli yapmak zorundaydi, patron onunu kesmedi hicbirseyin... Bedelliyi iptal ettiler cok tepki alinca, ama bedelli olmadan bu sarmaldan nasil cikacaklar cok merak ediyorum...

Konuya katki olmasi acisindan
    TUKAS, YUNSA, BRSAN,TIRE, KONTR, GESAN diyorum
    TUKAS: zaten yazilmis tekrara dusmeyeyim + %80 bedelsizi ha geldi ha gelecek
    YUNSA: degisen yonetimle birlikte vizyon ve hdefler degisti, firma 2022 4C ciro ve karlilik hedefine buyuk ihtimal 2C sonu ulasacak. Yatirimlari da devam ediyor
    BRSAN: kullerinden yeniden doguyor diyebiliriz, yine degisen yonetim anlayisi ile ABD'de ve diger ulkelerdeki yatirimlarin 2-3 sene icerisindeki getirisi astronomik rakamlara ulasabilir.
    TIRE: OLMK ile birlesiminden dogacak sinerji ve kapasite arttirimi ile gucune guc katacak
    KONTR: BIST'in tek unicorn'udur bu firma benim gozumde. Yaptigi is, yil sonu ciro hedefi, 2025 ve sonrasindaki hdeflerini okudukca UV'ciyim diyen bir yatirimcinin heyecanlanmamasi mumkun degil. 2020/4C yatirimci raporu geldiginde, hadi len 2021'de nasil 500M+ ciro yapacaksini demistim... lafimi yutturdular bana, o yuzden 2022 ve sonrasi icin guvenim tam
    GESAN: zaten yeterince dillendi anlatmaya gerek yok, lakin benim esas bekledigim gelisme istiraki olan Europower'in halka arzi. Gesan arz edilmeden onceki degerlemeden cok cok yukarda su anda ederi ve bu GESAN'a da itici guc etkisi yapacaktir

Burda tek tek ciro/karlilik/yatirim haberlerini yazsam cok uzayacak, sirketlerin KAP haberlerinden yada sosyal medyada #hissekodu ile zaten bircogu onunuze dusecektir.

12 ay icin hedeflerim:
    TUKAS: XXX (bugun kapanis 14,40)
    YUNSA: XXX (bugun kapanis 31,88)
    BRSAN: XXX (bugun kapanis 40,04)
    TIRE : XXX (bugun kapanis 26,00)
    KONTR: XXXX (bugun kapanis 151,30)
    GESAN : XXX (bugun kapanis 51,80)

8. Arkadaşlar enerji, gıda, tarım, teknoloji, otomotiv ve yazılımda uv. en iyi şirketler hangileri herkesin fikrini öğrenmek istiyorum.

Sayfa 7/12 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •