Sayfa 7/91 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon
Arama sonucu : 725 madde; 49 - 56 arası.

Konu: SNKRN - Senkron Güvenlik

1. 5,25 den halka arz edilirken anlamadığım bu raporları yazan uzmanlar neye dayanarak yazdı her kurum %10 iskontulu diye rapor yazmış anlayan varsa birisi izah etsin az miktarda aldım 2,08 den bakalım ilerde kamu ihalesi alırsa o zaman bişeyler olur diyerek...

2. bu KAFKAS gibi arkadaşlara bu forumda büyük ihtiyaç var. uçacak kaçacakcılardan fırsat buldukça bu tarz görüşlerini paylaşmalı bu arkadaşlar. senkron tarzı hisseler ile pek ilgilenmesem de, 2016 hazirandan başlayarak ilk 10.900 lot umu sat al larla 13.176- lota cıkarıp 1.95 den tek kalem vererek hisse ile vedalaştım, hatırı sayılır bir para da kazandım, lakin ben satmazdan birkaç gün evvel açıkladığı bilançodaki hali içler acısı ve şirket ciddi anlamda RİSK li olduğunu bagırıyor o mali tablolarda. direk faaliyetlerden zarar yazan, satışları yıldan yıla azalan, gelir tablosunun dibinde bu zararı ödenmiş sermayesinin % 60 ını özsermayesinin nerede ise % 50sini bulan bir şirket. geçtiğimiz yıl içinde gönderdiği bazı haberler dikkate değer. montaj v.s. hizmet faaliyetlerini taşeronlara kaydırdığını ve elemanlarını çıkardığını açıklayan bu şirketin, ORTAKLARININ hisse satışları ile arttırdığı HAO nı da ziyadesi ile dikkate deger. 6.700 bin tl ödenmiş sermaye ile bugün istanbulda hallice bir 4+1 daire alırsınız lüks konut sınıfında. kaldı ki bu ödenmiş sermaye den de pek bişi bırakmamışlar. tahtaya gelir isek, malum speklerin ilk halka arzda patrondan aldıkları hisseleri pazarladıkları v.s. haberleri çeşitli internet sitelerinde bulmak mümkün, ben o yüksek miktarı bu tahtada al satlarla taşıdığım dönemde de tahtanın "babası" ile pek çok kez karşı karşıya gelmişliğim vardır, karşılıklı yazılan silinen emir lotlarımız borsada "ders" niteliğinde okutulacak türdendi. bir işsiz güçsüz arkadaş tüm seans boyunca ekran başında tahtanın tüm kademelerini kontrol altında tutmakla görevli. bir çok kez olta atıp bendeki kagıdı almaya ve seans içi % 15 lere varan makaslara niyetlendi, vermeyince % 2 lerden döndü defalarca. ne zaman ki 1.95 pasifte bekleyen alışlarına verdim, tahta 2.41 lere gidip benim lotları yeni sahibine 2.20-2.40 aralıgında verdi bu "baba". senkronize olacak arkadaşlara saygı duymakla birlikte bu tahtada sürekli olarak "eller tetikte" olunmalı görüşümü de paylaşmadan edemeyeceğim. şirketin faaliyetlerini sürdürmek anlamında da hazır değerlerinde büyük problem var. bu tarz küçük ölçekli şirketlerin finansal sıkıntıları daha kısa sürelerde patlak verip umulmadık kötü neticelerle bitebiliyor. alana da satana da bol bereketli kazançlar arkadaşlar..

3. Hadi senkron tam senin günün nerdesin spek

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,353
    Ekrana yapıştık kaldık hareket edeceğin zamanı iple çekiyoruz

5.  Alıntı Originally Posted by Filozof Yazıyı Oku
    Ekrana yapıştık kaldık hareket edeceğin zamanı iple çekiyoruz
    öyle bir zaman gelecek mi ondan pek emin değilim artık.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,353
    Fırtına öncesi sessizliğe devam

7. ihale yasagi bitisinde spek-sirket sinifta kaldi. bu spek'e "kademeler bos, iyice yedir" talimati vermisler ama, adam sadece kucuk bi pencereden oraya odaklanmis kalmis. spek'in sirket itibarı, guveni, serefi gibi degerlerden yoksun bir cahil bakisi oldugundan, bunlari dusunmuyor haliyle. yatirimci kaybediyor. kademeler dolacagina, aksine bosaliyor. Netas bile %10 yapti. tamam A grubu bi kagitla kiyaslanmaz ama. senin zaten gidisin kotu. dunyanin zararini aciklamissin. netas in %10 yaptigi yerde, senin en az %20-30 vurman lazimdi. illaki cikacak, "mecbur". tek uzuldugum bildigim tanidigim sirketin itibarı, ve yatirimcilarina ciddi guven kaybetmesi..!! yazik.

8. hepsini gectim, endeks-dolar kuru duzeltmesi yap bari. bu ne 2 tl. bi koy ekmeginin fiyati 2.5 tl...

Sayfa 7/91 İlkİlk ... 567891757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •