Sayfa 7/151 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 1201 madde; 49 - 56 arası.

Konu: DMISH - Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret A. Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Hocam öncelikle benden büyük yada küçük ol önünde saygıyla eğiliyorum.
    Senin bu yazın diğer ortakları da cesaretlendirecektir özeldende epeyce ileti geldi bu kadarını beklemiyordum 50 olmadık ama oldukça yaklaştık... Senin yazın çok derli toplu en iyisi diyebilirim...

Lütfen iletişim bilgilerinizi ad soya, gsm, e-posta özelden yollayınız.
    Ayrıca bu arkadaşın belirtmiş olduğu iddialar mahkemece kabul görürse bu dönem içersinde şu anda ayrılmış olanlar bile yaşanan bu durumlardan sorumlu tutulur mu .Yani bizim gibi küçük yatırımcılar ilgili dönemde firmanın yönetim kurulunda yer alan kişilerden mağduriyeti gidermek için dava açsak hak talep edebilirmiyiz.Sonuçta mahkeme bu iddiaları kabul ederse yönetim kurulunun atadığı genel müdürün sorumluluğunda olan bu işlemlerden sorumlu değil mi ?Bilgisi olan varsa açılama yapabilir mi

2. Bugün kapa açıklanan haber çok enterasan firma Genel müdürün imzasıyla yine genel müdürün şahsına dava açmış.Nasıl bir durum bu .

3. Davalar geliyor bu çok iyi...
    Lütfen şikayet iletileri açmayı unutmayınız...

Sent from my C6903 using Tapatalk
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

4. Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Vefik EVİN'i 13 Nisan 2017 tarihinde kaybettik. Ailesi ve Mish Dekorasyon Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi çalışanları adına bu acı kaybın derin üzüntüsünü tüm kamuoyu ile paylaşırız..

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/600841

Küçük yatırımcının ahını fazlasıyla aldı ve veya imzası var, kendisini şahsen tanımam lakin üzüldüm de diyemiyorum...
    Yakınlarına yinede metanet ve sabır...
    Ancak hakkım tabiki helal değildir kesinlikle....

5.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Vefik EVİN'i 13 Nisan 2017 tarihinde kaybettik. Ailesi ve Mish Dekorasyon Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi çalışanları adına bu acı kaybın derin üzüntüsünü tüm kamuoyu ile paylaşırız..

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/600841

Küçük yatırımcının ahını fazlasıyla aldı ve veya imzası var, kendisini şahsen tanımam lakin üzüldüm de diyemiyorum...
    Yakınlarına yinede metanet ve sabır...
    Ancak hakkım tabiki helal değildir kesinlikle....
    Şirket üzerinden yediği haksız kazançlar boğazında kalır inş..

Murat İşeri ninde bu ölümlü dünyada geriye dönüp yaptıklarını sorgulaması lazım...
    Son düzenleme : teknikanalizim; 19-04-2017 saat: 09:23.

6. spk cevabı aşağıdadır.

--------------------------------------------
    Sayın DahaFazlaOlmaz
    İlgi: 04.04.2017 Tarihli Başvurunuz

İlgide kayıtlı başvurularınızda özetle, Mish Dekorasyon Sanayi ve Ticaret AŞ (Şirket) ile ilgili olarak şikâyetlere yer verilmiştir.

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun "Denetim faaliyeti ve denetim yetkilileri" başlıklı 88 inci maddesinin 2 nci fıkrasında; "Kurul, denetim faaliyetlerine ilişkin önemlilik ve öncelik ilkeleri ile risk değerlendirmelerinde dikkate alınacak ölçütleri ve uygulama esaslarını belirler. Denetim faaliyeti, önemlilik ve öncelik ilkeleri ile risk değerlendirmeleri kapsamında Kurul Başkanı tarafından oluşturulacak program uyarınca yürütülür." hükümleri yer almakta olup, denetim faaliyeti anılan hükümler çerçevesinde yürütülmektedir.

Sermaye piyasalarında gerçekleşen işlemler, sermaye piyasası kurumları, halka açık şirketler ile sermaye piyasalarında faaliyette bulunan kişi ve kurumlara ilişkin olarak Kurulumuza ulaşan ihbar ve şikâyetler, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 88 inci maddesi çerçevesinde değerlendirmekte ve gerekli görülen hallerde Kurulumuz tarafından ayrıntılı incelemelerde bulunulmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda tespit edilen hususlarla ilgili olarak gerekli yasal işlemler tesis edilmekte ve incelemelerin kamuyu ilgilendiren sonuçları Kurulumuzun internet sayfasında yer alan Duyurular bölümünde yayımlanan bültenler aracılığıyla kamuya duyurulmaktadır.

Kurulumuzca Şirket nezdinde yapılan inceleme inceleme ve diğer başvuru sonuçlarından kamuyu ilgilendirenler Kurulumuzun 06.01.2017 tarih ve 2017/1 sayılı bülteni vasıtasıyla kamuya açıklanmıştır. Söz konusu bültene ve Kurulumuzca yapılan/yapılacak inceleme sonuçlarına http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten adresinden erişilmesi mümkündür.

Diğer taraftan, yatırımcıların genel hukuk hükümleri çerçevesinde hak arama imkânları mevcut olup, Kurulumuzca yapılan incelemeler yatırımcıların genel hukuk hükümleri çerçevesinde yapacakları işlemlere engel teşkil etmemektedir.

Ayrıca, Şirket yetkilileri Kurulumuzun özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin mevzuatı kapsamındaki yükümlülüklerinin yerine getirilmesi hususunda bilgilendirilmiştir.

Bilgi edinilmesi rica olunur.
    -----------------------------------------------------------------
    Başvuru Sahibi: DahaFazlaOlmaz
    Başvuru Tipi: Görüş, öneri ve şikayet
    Başvuru Tarihi: 04.04.2017 10:56:35
    Başvuru Konusu: Borsa hakkında
    Başvuru Sahibi E-Posta Adresi: mail adresim
    Başvuru Sahibi Adresi: Adresi
    Başvuru İçeriği: Dekorasyon DMİSH (Eski adı İDAŞ) şirket yatırıcısıyım. Şirket Yönetimi gerek yüksek oranda gerçekleştirdği bedelli sermaye artırımları, gerek şirket ortaklığı yönünde kişi ve kurumlar ile yaptıgı ancak sonuclanmayan ve manuplasyon amaçlı kullandıgı haberler ile yatırımcısını kandırmıstır. Akabininde şirketin fabrika ve arazilerini ve marka değeri ederinin çok altında bir rakam ile TEKSAL Firmasına satıp şirketi faliyetsiz bırakmıştır. SPK haftalık bültenine görede Murat Hilmi İşeri`ne İdaş Döşeme ve bağlı ortaklığı İdaş Yatak'ın yönetim, denetim veya sermaye bakımından doğrudan veya dolaylı olarak ilişkide bulunduğu şirketlerle gerçekleştirdiği ticari olmayan işlemler sonucunda söz konusu şirketlere yasal faizi ile birlikte en az 5.449.088 TL tutarında örtülü kazanç aktarımının gerçekleştirilmesi nedeniyle Mülga 2499 sayılı SPKn'nun 15/son ve 47-I-A-6 maddeleri ile 6362 sayılı SPKn'nun 21 inci ve 110/b maddeleri gereğince Kurul suç duyurusunda bulunmuştır. Gelinen noktada Şirket yönetimi ekli konularda yatırımcısını zarara uğratmıştır 1-Yapılan yüksek oranda bedelli işlemlerine karşın toplanan para ile herhangi bir yatırım yapılmadan şirketin içi boşaltılmıştır, 2-Nitelikli yatırımcı gurubu adı altında ortaklık haberi yapılıp gerçekte bu yönde gerçekleşen bir durum olmadıgı anlaşılarak şirket yatırımcıları kandırılmıştır, 3-Universe Capital Partners LLC ile tahsisli sermaye artışı amaçlı sözleşme imzalanmış ancak gerek şirketin gerek sözleşmenin yatırımcıyı kandırmak için yapıldığı ve ortada böyle bir kurum olmadıgı anlaşılmıştır, 4-Şirket fabrika arsası ve üretim tesisi yönetimin aldığı breysel karar ile yok pahasına danısıklı bir şekilde dolaylı yoldan Murat İşerinin söz sahibi oldugu TEKSAL Frimasına devredilmiştir, 5-SPK nın dahi hırsızlık ile suçladığı şirket yöneticisi halen şirketin başında olup şirket arandıgında gerek firmanın maddi durumu gerek yolsuzluk suclaması ile ilgili bir bilgi verilmemektedir, 6- Usulsüz bir şekilde yapılan fabrika ve üretim tesisi satısı sonrası 2 yıla yakın bir zaman dilimi geçmiş olmasına karşın halen şirketin faaliyet konusu konusunda bir açıklama yapılmamış olup sözde markanın usulsuz satısının yapıldıgı TEKSAL Firmasının ürünlerinin satısı yönünde sözleşme imzalanmasına rağmen yaklasık 1 yıl geçmesine karsın bu konuda hiçbir ticari faliyet geçekleşmemiştir, 7-Şirketin yatırım amalı gayrimenkullerinni değerlendirilmesi ve Bursa daki arsası üzerinde yatırım görüşmelerinin yapıldıgı acıklanmasına akrsın bu konu gerek sözlü gerek blançoda hiçbir gelişme paylaşılmamıstır, Gelinen noktada şirketin faliyet alanı olmaması ve hiçbir ticari faliyette bulunmamasına karsın 10 personel ile şirketin kaynaklarını harcamaktadır. Ayrıca SPK nın dahi yolsuzluk ile suçladığı şirket patronu M. Hilmi İŞERİ halen şirketin başında olup şirketin maddi manevi devamlılığı risk altındadır. Artık Küçük Yatımcı (=KY) yolunacak tavuk olarak görülmesinden vazgeçilerek korunmalı ve kollanmalıdır. Konu ile ilgili şirket yönetimine kayyum atanarak gerek geriye dönük ticari faaliyetlerin gerek marka, arazi ve üretim tesisi satışı ile ilgili sürecin araştırılması konusunda gereğini arz ederim. Saygılarımla Reel Sektör Yatırımcısı Küçük Yatımcı (=KY) DahaFazlaOlmaz

7. Gönderim Tarihi
    28.04.2017 00:16:03

Açıklamalar
    T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu'nun 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 110. Maddesi hükmü çerçevesinde; Şirketimiz Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Sn. Murat Hilmi İşeri aleyhine yaptığı suç duyurusu üzerine, Murahhas Üye Murat Hilmi İşeri aleyhine, Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesi nezdinde, T.C.K.'nun 155/2, 128, 53 ve 54. Maddeleri hükümleri çerçevesinde ceza davası açılmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

8.  Alıntı Originally Posted by teknikanalizim Yazıyı Oku
    gönderim tarihi
    28.04.2017 00:16:03

açıklamalar
    t.c. Başbakanlık sermaye piyasası kurulu'nun 6362 sayılı sermaye piyasası kanunu'nun 110. Maddesi hükmü çerçevesinde; şirketimiz yönetim kurulu murahhas üyesi sn. Murat hilmi işeri aleyhine yaptığı suç duyurusu üzerine, murahhas üye murat hilmi işeri aleyhine, bakırköy 3. Asliye ticaret mahkemesi nezdinde, t.c.k.'nun 155/2, 128, 53 ve 54. Maddeleri hükümleri çerçevesinde ceza davası açılmıştır.

yukarıdaki açıklamalarımızın, sermaye piyasası kurulunun yürürlükteki özel durumlar tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
    bu kap bildirimi hatalı bilgi içermektedir
    bunun bilinçli yapıldığına inanıyorum ama delilim yoktur

Sayfa 7/151 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •