Sayfa 70/189 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 1510 madde; 553 - 560 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma

1.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    hisse robotu 1 mayısdan bu yana mevcut sermayemle devam ediyor.
    bugün itibari ile %299 artıda. Güzel bir gündü bugün
    tekrar tebrik ediyorum, çalışma gerçekten çok başarılı sonuç zaten ortada.

2.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    hisse robotu 1 mayısdan bu yana mevcut sermayemle devam ediyor.
    bugün itibari ile %299 artıda. Güzel bir gündü bugün
    Yalnız bu performans portföyü çok hızlı uçurur, paralarla ne yapacağınızı düşündünüz mü

Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Yalnız bu performans portföyü çok hızlı uçurur, paralarla ne yapacağınızı düşündünüz mü
    ideali satın alıp ücretsiz verebilir mesela
    .....

4.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    açılış barında gün içinden farklı bir yapı çalışıyor. Robot 17:45 de nakitte hazır bekliyor ve puanlama çalışıyor.
    17:50 gibi tespit edilen sayıda hisseye eşit miktarda Alım yapılıyor. Maliyet üzerine hedef oran konulup satış talimatı geçiliyor. Bazen kapanış öncesinde hedefe ulaşsa da sabaha kalıyor. Sabah açılış ile birlikte satış emirleri zaten verilmiş oluyor.hedef prime ulaştığı an işlem bitmiştir.

vala keçi nickli dostum olay kafamda ice allak bullak oldu ama neyse diyelim.

başarılarının devamını dılerım geri bildirimlerini devam ettirmeni isterim belkide bizlerede hisse yolu acılır.

hisse senedi tarafında sradan bir algoritmanın rasgele bir hisse senedinde kullanılmasını sakıncalı bulmaktayım ve tecrübe edenlerin azının yandıgınıda bılıyorum.

aynı kişilere bilanco analizini öüğrettikten sonra sadece bilancoya göre seçilmiş hisselerde sradan bir algoritma calıstırdıklarında getirilerin ciddi derecede artışına şahit oldum.

Fakat tüm bunlara rağmen algoritmaları seçilmiş hisselerde kullansa bile ve bu riski aşırı derecede düşürse dahi. yatayda algoritmalar çarpılıyor kayma malıyetlerıde fazla geliyor bu sebeple iyi bir iş çıkartmış olmasına rağmen hisseleri temel analizle seçip manuel satmayı beklemek nibeten biraz daha karlı bir oran cıkartmakta.

Bu sebeple hisse tarafında standart bir trend takip sistemini bilancoya göre seçsen bile potansıyel getirin eğer hisse seçmeyi biliyorsan düşecektir.

Ben sanal hisse alıp satma programı ile yaklasık 8 ayda 50,000 TL yi 188 bin TL yaptım tamamen manuel ve bileşke ile üstelik bunu yaparken işlem sayımın toplamı 6 adetti yani 6 işlemle bu sevıyeye geldi hatta su an 191 Olmuş.

Yani anlatmak istediğim eğer senın gibi bir algoritma kurulmamışsa ve temel analizle hisse belirlenmiyorsa viopa göre daha az kazanılacağını düşünüyorum.

kapasite analizinde ben viopu daha iyi görmekteyim.

Sebeplerim şunlar

1- düşük komısyon oranları

2-Toplam sermayene gecelık faiz uygulaması

3- yüksek hacim hisse tarafında bu durum sınırlı

4- çift yönlü kazanç

5- sermayenızın 9 katı ile işlem imkanı

Bu 5 done hisse tarafındakı potansıyelı kırıyor özellikle kaldıraç olayı.

Şimdi verdiğin örnekte iki tarafta mukemmel doğrumu.

her iki tarafında 10,000 TL parası olsun.

sen bir günde 10,000 TL yi iki kere en dip ve tepeden iki hisse yakaladın aldın sattın vesaire %40 yaptın ki bence baya bir marj verdim sana.

ben ise viopta 9 kaldıraçla mala girdiğimde nasılsa ikimizde mukemmelız sadece 1000 puanlık harekette %90 cıvarında kar elde edıyorum.

sadece bugun en dip ve en tepelerı kabaca alıp sattıgında 4000 puan cıkıyor 9.X kaldıraçla mala gırdıgınde 4000 puanın hepsını aldıgında kı bız mukemmelız sermayem toplamı gun sonu 35,000+ 10,000 den 45,000 Tl oluyor.

aynı durumda senın bu sevıyeye gelmen ıcın bir gunde %450 kazanman gerekecek. bugun tavan olmuş hisse senetleri öğleden sonra tavan olmuş hadi sen her tavan yapan hisseye tüm sermayenle girip cıktın diyelim.

%450/%20 = tam 22 adet hisse yakalaman lazım hadi bileşke yaptın 15 e düşüreyim. 15 adet tavan olacak sırasıyla girip çıkman gerekecek.

üstelik bugun viopta yaptıgım dip ve tepelerden long şortlarda kazandıgım mıktarı bıleşke yapmadım.

bileşke yaptıgında %500 üzerine çıkar diye düşünüyorum.

eğer mukkemmel yatırımcı isek viop kesinlikle daha avantajlı görünüyor bu pencereden.

tabi olaya yanlı bakmak istemiyorum sonuçta ben viopta oldugum sure zarfında cıkarttıgım seçtiğim aldıgım hisse senetleriyle %500 leri geçmiş olacaktım bu sure zarfında algoritmaya girdik onu öğrenecez bunu öğrenecez derken zararda oturduk kaldık.

söylediklerimi yanlış anlama kesinlikle benim bir iddam yok başarılarının devamını dılıyorum aramızda herhalde algoritmacılarda en çok kazananlardansın bu sebeple takdir edilmeyi hak eden birisin emek vermiş ortaya birşeyler cıkartmışsın bu harika!!!

bizim buradakı amacımız fizibilite tartışma soru işaretlerine cevap bulma ve farklı bakış açılarıyla olayı değerlendirme. Ben bu acıdan bakıyorum o yüzden yanlış anlaşılma olmasın.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5. bu arada boş zamanımda bugun ku yatayda manyak çarpılmıştık.

Onun için bir çalısma yapayım dedim.

vasat bir sistem tasarladım öylesine deneme amaclı bugunde hisse tarafı fılan konusulunca.

bir hesaplama yapayım dedim. acaba gerçekten viop da sıradan hatta vasat diyebileceğimiz bir sistemle ne kazanılıyor uzun vadede dedim kendi kendime işsizlikten.

keçi gibi bir algoritma yazmamız hepimiz için kolay değil ama hiç denememeliyiz diyemeyiz vakit buldukça o taraf içinde calısılabilir.

Şimdi ne kadar sernayo olsada vasat bir sistemin yıllık bileşke getirisini viop için paylaşmak istedim.

hesaplamalar 3 kaldıraçla yapılmıştır.

vasat dediğimiz 10 yıllık getirisinin işlem malıyetlerı dahil 150,000 olan bir sitemin üstelik longdan şorta döndüğünde 100 puan malıyet cıkartan bir sistemin yıllık bileşke yapıldıgında elde edilen getiriyi göstermek istedim. bu işe 30,000 TL sini ayırmış bir yatırımcı için.

şimdi burdan görüntüye bakıyorsun harbiden vasat bir sistem. ama getiriye bakıyorsun gayet güzel sıradan bir vatandaşın bile yapabılecegı bir algoritmayla bu kadar getiri çok muazzam görünmekte. Fakat sanırım bu işin zorlugu sabredememek sureklı daldan dala atlamak sürekli yeni birşeyler üretmek ve cabık kazanma isteği yüzünden sürekli aynı yerde dolanıp kalıyoruz.

UZAKTAN BAKINCA NE KADAR RENKLI GÖRÜNÜYOR. SANIRIM SORUN ALGORITMALARDA DEGILDE BIZDEYMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

6.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    50M e kadar rezerve yapacaklarım hazır ama açıklamaya çekiniyorum bunları da, sonrasını planlamadım henüz.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    ideali satın alıp ücretsiz verebilir mesela
    Uygun fiyat çekilirse bir gün ideali alabilirim Fiyat'da anlaşmazsak daha iyisini yazacak bir ekip kurmak daha mantıklı..
    Telerik Just Decompile üzerinde De4dot eklentisini kullanarak full kaynak kodlarına Ulaşabiliyorsunuz idealin.
    .Net Reactor 4.5 ile Obfuscate edilmiş. Mevcut yazılımların en iyisi ideal olsa da kodlama altyapısını gördüğüm için yatırım yapmak da tereddüt edebilirim.Fakat matrix ile kıyaslandığında pazarlaması zayıf olduğu için uygun fiyata alınıp doğru pazarlama ile büyütülebilir bir şirket. Ücretsiz vermek yokk ama
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

7. Keçi'nin sistemini trend takip eden bir sistem olarak görmemek lazım, hareket potansiyeli olan hisselerden vur kaç yapıyor. Hissenin yatay zamanına bulaşmamaya çalışıyor. Viop taki yaklaşımın aksine bir hissede/sinyalde süreklilik yok, dolayısıyla yatayda çarpılma gibi bir kavram söz konusu değil doğru tahmin oranı önemli, yanılıyorsam düzeltin Sn. Keçi.

olayı biraz daha derinleştirelim böyle bir yazılımın implementasyonu da çok kolay değil, pasife emir yazılacak, sürekli gerçekleşip gerçekleşmediği kontrol edilecek, stoplanırsa kontrol edilip iptal edilecek, sürekli portfoy takip edilecek her şey dinamik olacak.
    Sakıncası yoksa konuyu detaylandıralım Sn. Keçi

Erhan'ın dediği gibi amaç farklı bakış açılarıyla birbirimizi geliştirmek,faydalı olmak, yeni tasarımlar ortaya koyabilmek. Hep beraber bu işi/mesleği daha iyi yerlere taşıyabilmek.

8. evt aşırı algoritma olmasada benzer bir yapıyı viopta taasrlamaya calıstım. daha basit bir düzenle.

hatta kullandık bir süre fakat mecbur gerçek hesapta denemek gerektiğinden 2 ay dayanabıldık.

sonrasında sermaye sıkıntıya gırmeye baslayacak dıye bıraktık sıstem su an sus diye duruyor.

sistem denemekten ortada para kalmadı. :D

dış programlama ve kodlama bilgisi keçi kadar ileri derecede olmadıgından işlemleri bekleyen emir şekilde gönderemiyorduk ve buda negatif pozitif kaymlara sebebiyet veriyordu.

Önceden emir yazma portfoy kontrol ettirme anlık portfoyu çekme sıkıntıları sebebiyle proje yarım kaldı.

Bu algoritma 1000 puana stop 50 puana kar al şeklinde calısıyordu mesela.

Sayfa 70/189 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •