Sayfa 70/573 İlkİlk ... 2060686970717280120170570 ... SonSon
Arama sonucu : 4583 madde; 553 - 560 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Bugün sonu bitince bir daha çiz bakalım grafiğini

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Buraları cahil sarmış. Muhatap olmak istemiyorum ama zorluyorsunuz. Bak o grafik haftalık grafik gün sonunda çizemem haftaya pazartesi unutmazsam çizerim . Under stand me..

2.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Sana altın tekniğini söyleyeyim benim fikrim tabi.

Onsda 2000 doların üzerinde 2 ay kalmadıkça altında kalıcı yükseliş olmaz.

Hele savaşta farklı ülkeler dahil olmadıkça 2000 üzeri zor.

1800-2000 bandında gider gelir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Literatürde bir adı var mı bu ''TEKNİĞİN'' komiksiniz yaşlarınız kaç bilmiyorum da babadan alınan harçlıkla ''halka arza '' katılan borsacılara benziyorsunuz..

Bugün ABD 10y 5.20 olduğunda ,yatırım yapanlar 10 yıl bu faizi alacaklar ,hemde en güvenli yerden

4.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    bir hisse düşünün 12 yıldır aynı fiyatı geçemiyor ayrıca bunca sene temettü de vermiyor
    normal şartta elinizde tutar mısınız, neymiş altın enflasyona karşı hedge enstrümanıymış

doların 12 yıllık kümülatif enflasyonu en az %50 civarında, hadi bir varlık 1-2 yıl getiride geri kalır da 12 yıl geri kalır mı, bir yatırımcı için yarı ömür geçmiş, kaç dolar olacak ta kaybını kompanse edecek, bir de kaç sene sonra, vatandaş ölünce mi..?
    Her yatırımcının risk algısı farklıdır. Bugün 1 milyon parayı bu ülke borsasında hangi hisseye koyarsan koy hiç fark etmez kumar oynuyorsun demektir. Ama ALTIN aldığım zaman nihayetinde altınım var dersin bozar bozar harcarsın. Ülke borsası kumarhaneden hallice. Lafa gelince kolay, meblağlar konu olduğu zaman öyle işkembeden sallamakla olmuyor bu işler . Bu 30 senelik tecrübe ile sabittir. Artı ben zaten belli bir yaşa gelmişim belli mallım mülküm param var niye kumar oynayayım ki. Neyin yatırımını yapayım ki. Ha endekste yeni trend oluşsun yine belli bir oranda girerim kaçmıyor ki borsa .Size ufak bir hesap savaş çıktıktan sonraki hafta başı hızlı bir şekilde hisse ve hisse fonlarını satıp altın ve günlük vadeliye geçmekle yaptığım operasyonun bana getirisi net hesaplamadım ama 150-160 bin civarı kar olarak yansıdı. O yüzden tekniğe mekniğe akla da ihtiyacım yok. O yaşları çoktan geçtim..

5. ZDZ agresif değişken adının hakkını veriyor.
    Bist 3 düşerken bu 6,3 düşmüş.
    Zaten son dönem günlük düşüşleri ortalama -3'ler olmuş.
    Grafiği uçurumdan atlamış gibi duruyor.
    Maaşallah diyelim de nazar değmesin.

6.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Literatürde bir adı var mı bu ''TEKNİĞİN'' komiksiniz yaşlarınız kaç bilmiyorum da babadan alınan harçlıkla ''halka arza '' katılan borsacılara benziyorsunuz..

Bunlar gerçekten temel ekonomi bilmiyorlar. Paranın tanımını bile bilmiyorlar.

Ulen sivri diye sor, bir tek sen akıllısın, merkez bankaları aptal, hepsi altın biriktiriyor. İngiliz kraliyet ailesi aptal hepsi altın biriktiriyor.

Bir tek bu akıllı. Her şeyi biliyor.

Elizabeth dünyanın son 100 yıldaki en nüfuzlu ve başarılı liderlerinden birisi, Altın topluyor.

Bizim sivriler her moktan anlıyor. O yüzden fakirler.

Kraliçe aptal, o yüzden altına boğulmuş durumda.

Bunlar toy tüysüz. Hiç batan banka nasıl olur görmemişler? Uzun süreli ekonomik kriz yaşamamışlar.

Kağıt paranın değersiz olduğu zamanlarda sobada tuturuk olarak yakıldığını bilmiyorlar.

7. Şimdi eskiden biz babamızın çıktığı kahvehaneye girmeyi, oturmayı bırak önünden geçemezdik. Şimdi bunlara nasıl olsa yaş soran yok, bilgi birikimin ne diye soran yok, almış bir nick sanırsın ki profesör nasılsa deşifre olmamış. Sanırsın ki ekonomi mastırı yapmış. Bildikleri şey bugün bitcoin, etherium falan filan günlük ne indiririm onunla nasıl gezerim tozarım veya telefonu değiştirip cafe de karıya kıza hava atarım. Sal babacım bunları sal terbiyesizlik yapıp bir de utanmadan ders verir tonda ''TEKNİK'' anlatıyormuş.
    Son düzenleme : ayhanol1; 23-10-2023 saat: 23:15.

8.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    ZDZ agresif değişken adının hakkını veriyor.
    Bist 3 düşerken bu 6,3 düşmüş.
    Zaten son dönem günlük düşüşleri ortalama -3'ler olmuş.
    Grafiği uçurumdan atlamış gibi duruyor.
    Maaşallah diyelim de nazar değmesin.
    Ziraatin fonu.

Sayfa 70/573 İlkİlk ... 2060686970717280120170570 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •