Sayfa 701/881 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon
Arama sonucu : 7046 madde; 5,601 - 5,608 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,362
     Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    neyse bu froto çok aşırı prim yaptı doslar....kimse kimsenin gazına gelip buralardan maliyet yapmasın....eskilere bir şey diyemem ucuz aldı....hisseyi bedavaya getirdi.....ama buralardan almak hele hele tüm biriklerini buraya koymak isyen çok düşünsün derim....Zira müzik çalıyor....oyun sürekli devam ediyor borsamızda....birileri bu hisseleri birilerine çaktırmadan verecek ki...kazandım diyebilsin....herkesi alıştırdılar çıkışa terse döndüğünde 1-2 ay yeterli 10 yıllık karı almak için... o günler de yaklaştı dostlar......benden söylemesi......
    Ben pahali oldugunu dusunmuyorum ama bu dusecek veya cikacak anlamina gelmez tabii.

Temettu gununden beri aliyorum.

Alimlarimi bitirdim.

1147 ortalama cikti.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,362
    Ben hic satmayacagim icin kim ne yapiyor beni ilgilendirmiyor.

Ben her temettu sonrasi bir onceki temettuye gore lot sayim artmis mi ona bakarim.

3.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    @Osman abim. Senin bakış açın düz mantık. Kurdaki artış veya azalışdan ziyade stabil olması şirket için daha karlı. Saygılar.
    Evet doğru, tek bir sebep değil başka etmenler de var elbet, hepsini değerlendirmek lazım ama kur konusunun şirketin karlılığındaki özgül ağırlığı fazla olduğu için doğal olarak ilk olarak ona odaklanıyor insanlar.

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    ....herkesi alıştırdılar çıkışa terse döndüğünde 1-2 ay yeterli 10 yıllık karı almak için... o günler de yaklaştı dostlar......benden söylemesi......
    Tokatlı abim, 10 yıllık karı alırlar demek biraz abartı olmuş, Frotonun 10 yıllık getirisini Casio hesap makinesi bile hesaplayamaz, ekranda Leblebi yazar tersten, hata kodu verir.

Geçmişte %50'lere varan düzeltmeler de yaşamış Froto ama Allah bir daha yaşatmasın o kadarını, yaşatacaksa da ben satayım öyle yaşatsın %50 alttan alayım, hatta hep beraber alttan alabilelim.

Bu akşam Hıdırellez, dileklerinizi kağıda yazıp gül ağacının altına gömün, belki Hızır gelir

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben hic satmayacagim icin kim ne yapiyor beni ilgilendirmiyor.

Ben her temettu sonrasi bir onceki temettuye gore lot sayim artmis mi ona bakarim.
    Sen eski borsacısın bilirsin.
    Otosan ın yönetim takımı 90 lı yıllarda ford u adım adım takip ediyordu verimlilik ve kalitede.
    O zamanlarda çalışmış bir emekli mühendis anlatmıştı da.
    Hatta bu seka arazisi meselesinde aile vazgecmeye calısmıs da üst yönetim mutlaka bu işi yapalım diye diretmiş diye duydum.
    Aynı kalite devam ediyor diye düşünüyorum.
    Ytd

Ankara Emniyeti'nde neler oluyor:
    Ses kaydı ortaya çıktı

Ayhan Bora Kaplan örgütünün 2 numarası olduğu iddiasıyla yargılanan firari Serdar Sertçelik, davada gizli tanık olduğunu açıklamış, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün AKP'ye darbe yaptığını iddia ederek bunu ispatlarım demişti.

Sertçelik yeni ses kayıtlarını paylaştı:
    "Serdar Bekir Bozdağ, Mücahit Aslan, Abdülhamit Gül, Fahrettin Koca, Sadık Soylu... bu isimlerle ilgili bir şablon oluşturulacak."

odatv............

görünen o ki önümüzdeki günler gündem yoğun olacak......

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kur sadece satilarak tutulmaz.
    Benim tahminim ekonomi yönetimi enflasyonun asagıya geleceğini varsayarak dolar tutanların çözülmesini bekliyor.
    Bu çözülme için de yabancıya gel gel yapıyorlar.
    Yabancı esaslı biçimde gelirse dolar rezervini arttırır cds ler de yardımcı olursa londra swap kapalı diye biliyorum orası da açılırsa mal olarak talep yaratılmasını istemeyecekleri için paranın kaynağı borsaya değecektir.
    Bundan önce çakarlar bisti çakmazlar orasını bilemem.
    Holding ve bankalarda yabancı ufak ufak gelmiş.
    Sanayi vs de yoklar daha…
    Ytd

7. Gölcük ve Yeniköy'deki Seka arazileri 1998 yılında Ford Otosan'a bedelsiz verilmiş. Ohşşş.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...ordun-39027817

Tam da bedelsiz sayılmaz aslında, kamu yararına bir kaç bina, laboratuvar falan yaparsınız artık denmiş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,362
     Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Gölcük ve Yeniköy'deki Seka arazileri 1998 yılında Ford Otosan'a bedelsiz verilmiş. Ohşşş.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...ordun-39027817

Tam da bedelsiz sayılmaz aslında, kamu yararına bir kaç bina, laboratuvar falan yaparsınız artık denmiş.
    Bir kac okul yaptirildi, belediyeye cop kamyonlari da alindi diye biliyorum.
    Saka bir yana bu isler boyle donuyor, bir cok ulke yeter ki yatirim bana gelsin diye bedelsiz arsa tahsisi yapiyor.
    Ford yatirimindan sonra bir daha boyle kalici yatirim geldi mi?
    Geldi ise ben bilmiyorum.
    En son VW gelecekti ancak razi edemedik.
    Polonya'ya kaptirdik diye biliyorum.

Sayfa 701/881 İlkİlk ... 201601651691699700701702703711751801 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •