Sayfa 702/1049 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by KPL Yazıyı Oku
    heyecanlıyım o kitapla ilgili, boş zamanı iple çekiyorum
    analizine çok derin dalıp, sonra ters bir durum olunca tamamen paralize olan ew'ci epey gördüm gibi
    herhalde miner + senin sıkı uğraşmışlığının güzel bir birleşimi sonucu, iyi bir ew + fibo senteziyle sende o durum görünmüyor doktor, ümit verici
    Miner EW saysa da müthiş trader. EW yanlış sayılabilir. görmemişssindir. Veya görmüşşsündür her şey doğrudur ama fibonacci uzatır da uzatır. Fibonacci algı ölçer gibi birşey.
    Miner 38.2 ve (B) leri kaçırırlmaması gereken yerler olarak görüyor. Risk düşürülerek getiri maximum bekler. (C) = (A) hedefler genelde buradan çık der ama son bir zoomlama da yap yine der. Sonra giderse gitsin ürün çok markette diye de ekler. Şimdi BTC saymımızda (C) = (A) yı geçti içsel zoomlama ihlalleri de var. Gerisini ne yapacaksın der miner. Buradan daha çıksa kaç yazar.
    .
    .
    Mesela Hulkda bunları bilmesem çoktan 10 tl den dalmıştım. (Çok düştü) hadi bilemedin 9.5 rakamlar ki tek haneye indi.(Daha ne düşecek gibi) Dolar bazlı kayıptan bahsetmiyorum bile. Okumasam o kitabı belki kayıp 50.000 TL den fazla olurdu.(Garantili)
    Daha bir çok örnek verilebilir. En güzel örnek benim BTC ile tanışmam ve bunu uygulamam.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1

.
    .
    Çok basit fibonacci çalışan biri bunu görür azıcık ew biliyor ise hedefi de görür sonra nihai hedefi de görür
    .
    c.B den sonra ne gelecek Büyük C..Bu çalışmam yıllar öncesine ait.
    .
    .

.
    .
    Evet bu kadar basit. En azından bu analizde. ..bazen analizler çok karmaşık oluyorlar. Boş verip diğerine geçmek lazım.
    .
    .
    Biraz fark ettiyseniniz Xu 100 son yıla çok benzer. XU 100 de de bence B oldu C ye düşüyoruz.

Psikolojik YAS süreci

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1

.
    .
    Xu 100 e de bakalım. Hem uzaktan hulka benziyormu...

Psikolojik YAS süreci

#BTCUSD

5. Benim hatam BTC yi bırakıp altlarla oynaşmak oldu...

Ama ben BTC nin altları bu kadar ezeceğini tahmin edemedim...

6.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Son sorunuz. Aşırı var.

Kuralları çok var. İçinde kaybolma da mümkün.

Miner bu konuda başarılı kitap yazmış. Olmasını beklemek düzgün saymak ? Evet bir derece önemli diyor ama amaç trade etmek.
    Nereden poza girilir neden çıkılır. Çok güzel yazmış.
    Çok yakın bir örnek. Geçen hafta düşerek 38.2 ledi. Burada short kaçtık tamam ama bir kısım da longa şans vermeliydik.
    Olayı baştan düşünesek, tersde kalmadık eski alışkanlıkları göstermedik. Bu ew nin size öğrettiği bir başarı. Batmamak esasında çok büyük başarı.Şimdi eski KY alışkanlığından kurtulunca en azından tersde kalmamayı başarınca ufak ufak başarı geliyor.
    .
    .
    En önemlisi 1. dalga. Burada takılan çok oluyor. Esasında pek 1.dalga aramamayınca daha çok başarı gösteriyorum. Çünkü 1. dalga çok minik bir dalga olmuş olabilir. Zaten uzaktan bakınca da çok minik olmalı. Bu dalgayı çok büyütürseniz kaybolursunuz. Bir bakmışssınız arka arkaya 1 2 ..sonra i ii ler saymaya başlamışsınız. Sonuç : 1.dalgaya takılmayın. Hemen bir grafikleyelim.
    Secbul Hocam, cevap için çok teşekkürler. Özellikle 1. dalga yorumu çok değerli

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1

.
    .
    BTC üzgünüm çoğu kritik sınırı geçti geriye sadece kural olarak kalan kısım kaldı. Çok yoğun fibo birikmesi olmuş.(nakit)
    .
    .
    Sadece %50 gibi maximum kabul edilebilecek veri kaldı elde. O da şu an işliyor.
    .
    .
    Yani eliott olarak kural dahilinde ama işletebilmek çok zor.
    işte 4 dalga 1 i ihlal etmemeli, 4 en fazla %50 olabilir gibi en kaba ama tahmini en zor eliootsal düşünce.

Psikolojik YAS süreci

8. Ne BTC imiş bıraksan 20.000 olacak bi gecede, çıkarken de hiç düşmeyecekmiş gibi çıkıyor...

Sayfa 702/1049 İlkİlk ... 202602652692700701702703704712752802 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •