Sayfa 702/1230 İlkİlk ... 2026026526927007017027037047127528021202 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,609 - 5,616 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    selamlar sn. cautionary size bir kaç sorum olacak

1- küresel kriz içinde olduğumuza dair tespitleriniz var mı?
    2- eğer küresel kriz içinde olduğumuza kani olursanız hisse pozisyonlarınızda minimum seviyeniz nedir?
    3- hedge mekanizması bizim piyasalar için fazlasıyla bozuk değil mi? mesela bugün viop çok kayıp kapatmadı ama mesela portföyde şu hisseler olsa: tekfen -%5, pegasus -%4, otokar -%5, petkim -%1,8 kapattı. bu durumdaki kayıplar nasıl telafi edilebilir?
    4- dow -%5 yaparken ons neden düşüyor? şu an gözüken tüm nakit getiren varlıklar satılıyor. bitcoin de dahil. amerikan tahvil faizleri bu kadar düşükken güvenli liman nasıl olabiliyor?
    1-Sebep ne olursa olsun, eğer dünya büyümesinin %2 altına inme ihtimali varsa.,bu global resesyondur ve krizdir.
    2- kriz anlarında hisse miktarım max olur..ama %100 koruma altına alınmış şekilde devam eder...orta vade vade al verene kadar koruma devam eder.
    3- kısa vade bire bir hareket etmez...ama aracımızı unutmayalım...endeks getirisini yenmek..portföy getiri olarak endeksi yenerse, hedge pozisyon kayıbı telafi eder, portföyün endeksi yenme miktarınca da artı kazanç sağlar.
    4-bazen mantık askıya alınır...yangından kaçarken kimse üçün beşin hesabını yapmaz...ortalık biraz durulunca ons toparlar bence..ama şu an ne var ne yok likite geçip, onunla da bono alınan bir ortam var.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. merhaba
    DGKLB bilançosunu inceleme imkanınız oldu mu sayın Cautionary.
    firma yatırımlarını 2020 yılında oldukça artıracak gibi ama virüs konusu sarsacak gibi görünüyor.

Ben de bir yöntem söyliyeyim arkadaşlar.Ama bu yöntem hakkında tartışmam,hiç bir soruya cevap vermem.Elinizdeki tüm kağıtları yarın sabah satın ve düşüşe oynayın veya bekleyin nakitte.Nakit kısmı dolar olabilir.Lütfen neden niçin falan demeyin benim düşüncem ve tahminim bu şekilde tartışmaya ve açıklamaya kapalı bir tahmin.

4.  Alıntı Originally Posted by meyman Yazıyı Oku
    merhaba
    DGKLB bilançosunu inceleme imkanınız oldu mu sayın Cautionary.
    firma yatırımlarını 2020 yılında oldukça artıracak gibi ama virüs konusu sarsacak gibi görünüyor.
    Evet, detay bakmadım ama..,daha doğrusu şu ortamda detay bilanço bakmak anlamsız...Doğtaş da 2019 dan pek beklentim yoktu...ama 2020 de yeni mağazaların ve ihracatın devreye girmesi ile çok güzel bilançolar bekliyordum..ancak şu ortamda özellikle ihracat piyasası yalan olmuş olabilir...millet can derdinde, makarna ve tuvalet kağıdı dışında bir şeyle ilgilenilmiyor...şu ortamda mobilya satışları da zayıf kalır, özellikle ilk yarıda...ama tekrar maliyetime geldiği için bir miktar daha hisse alabilirim ( 2 üzerinden az bir şey realizasyon yapmıştım).
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Yabancının az olması ilk defa işe yarıyor
    Dusus az
    YTD
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Güzel takip, tebrikler.

Evet yatabilir, ama bu durum benim alımları sürdürmeme engel olmaz...zaten borsamız yurt dışına göre iyi direniyor...100 bin altı haftalık kapanış bizi 90 binlere kadar götürebilir.

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hangi şirketten bahsediyorsunuz?
    Açıkcası farkında olmadan manipülatif davranmaktan çekindigimden hisse adı yazmak istemiyorum. Ancak bahsettigim durum bugun kapanış sonrasında da gerçekleşti. Benim gibi yenilerin bilemiyecegi makul bir açıklaması varmıdır diproyal bey?

7. Sn cautionary merhaba,

Dünyanın global resesyona girme ihtimalinin kordsa’nın satışlarını etkileyeceğini düşünüyor musunuz?

Bir de hisse alışı için uygun fiyat olduğunu düşündüğünüzde endekse de çok güvenmediğiniz zamanlarda yine alım yapıyormusunuz?

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Ben de bir yöntem söyliyeyim arkadaşlar.Ama bu yöntem hakkında tartışmam,hiç bir soruya cevap vermem.Elinizdeki tüm kağıtları yarın sabah satın ve düşüşe oynayın veya bekleyin nakitte.Nakit kısmı dolar olabilir.Lütfen neden niçin falan demeyin benim düşüncem ve tahminim bu şekilde tartışmaya ve açıklamaya kapalı bir tahmin.
    Sayın hkm,

Amlaşılan piyasaları pandemi kategorisine aldınız
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 702/1230 İlkİlk ... 2026026526927007017027037047127528021202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •