Sayfa 705/1230 İlkİlk ... 2056056556957037047057067077157558051205 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 5,633 - 5,640 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Warren Buffet bile ilk ekz böyle bir salgına tanık oluyor piyasları etkileyen. 36 dan bütün parayla girme cesaretinizi takdir ediyorum.

Alıntı Originally Posted by Halukcan Yazıyı Oku
    Pegasus'un THY karşısında şu avantajı var

En azından hissedarlar lehine yönetildiğinden eminim.
    Güzel fırsatlar olabilir harbi.
    Pegasusu severim ama havacılık işinin sabit gider kısmı var. Bu nedenle uçaklar uçmalı ve dolu uçmalı, hatta pegasusta yolcular uçakta alışveriş bile yapmalı. Bu nedenle bu süreçte temkinli olmak gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Trump Avrupa ile uçuşları durdurmuş. Bi nebze THY’ye yarayabilir.

4. Bugün ilaç ve gıda hisseleri almak ne kadar mantıklı sizce? Yurt dışı piyasalarda bu tür hisseler virüs ortamında iyi prim yapmış. Bizde de en azından bikaçgün yükseliş devam eder mi?

Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Trump Avrupa ile uçuÅŸları durdurmuÅŸ. Bi nebze THY’ye yarayabilir.
    Biz virüs nedeniyle adam gelmesin istiyoruz. Sen daha çok gelecek diyon ;). İngiltere brexitle doğru yaptı sanırım. İtalya ile beraber AB’de çukura sürüklenecek.

O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hisse adı söyleyerek manipülatif davranmazsanız. Eğer hisse adı söyleyerek manipülatif davranılsaydı olağan şüphelilerde sıralamada son sıralarda olurdunuz. Neyse sizin tercihinizdir.

Bahsettiğiniz şirkette özel bir durum olmayıp muhtemelen likidite sağlayıcılığı anlamında aracı kurum kapanış seansında işlem yapıyordur. Yani toplam işlem hacmi çok düşük olduğu için gün içinde negatif oluşup karanlık odada dünkü seviyede kapanıyordur.

Bahsettiğiniz şirketin kendi endeksi ile betasına bakmanızda fayda var. Yani xu100 ile değil örneğin banka ise bankacılık endeksi ile...
     Alıntı Originally Posted by egeloman Yazıyı Oku
    Cevabınız için cok teşekkürler diproyal bey, hisse adını söylemeyerek hadsizlik yaptıysam kusura bakmayın, Anadolu Hayat idi.
    Kişisel tercihinizdir. Estağfurullah.

Hangi şirket olduğunu tahmin edebiliyordum ancak tüm okuyanların bilmesi için sizden bilinmesinin daha sağlıklı olacağını düşünmüştüm. Aynı şirketin ana ortağında da aynı durum mevcut. Tamamen likidite sağlayıcılık mekanizması ile ilgili ve düşük lotlarla gerçekleşen bir eylem. Bizim amacımız şirketin değer ile fiyatı arasındaki farktan yararlanmak ki ve beklemek. Bu aralar bunun için nispeten daha az zaman ayırabiliriz gibi geliyor...
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. Hazır mıyız gençler!!! Mümkünse bir hafta izin alın, ya da evden çalışmama şansınız varsa onu kullanın. Bu günler tarihi günler ve bu eğitimi iyi değerlendirin. Not alın, ss alın...bir yerlere kaydedin bu hareketleri.

Not1:dün çok sağlam durduk, bugün öyle olmayabilir.., Asya dağılmış durumda...100 bin altında kalırsak 95 e doğru inebiliriz.
    Not2: az az ve farklı hisselerden alıma devam ederim...nasılsa hedge pozisyonum gibi sağlam bir finansörüm var!
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hatırlarsanız, teknik olarak takip ettiğim iki sinyal vardı.,biri kasa vade, sarı ışık...diğeri de orta vade, kırmızı ya da yeşil ışık.

Dün kapanış itibariyle orta vade sat verdi...hisse pozisyonlarım kusa vade sat verince hedge lenmişti...orta vade de sat verince ilave endeks short larla net kısa pozisyondayım artık...yani borsanın düşüşü işime gelir artık.

Sat sinyali ala dönünceye kadar %100 hedge pozisyonum devam eder...%15 i asmış düşüş sat sinyali sonrası. 200 bin tl lik bir portföy için 30 bin tl kazanç demek. İşte buradan gelen parayı yeni hisse alımında kullanıyorum. Düştükçe para geliyor, ben de gelen parayı hisseye yatırıyorum... hisseler düşüyor ama portföy düşmüyor

Not: böyle bir hedge poz icin 20 bin tl rahat rahat yeterli olurdu...yani 20 bin tl ile 200 bin tl lik portföyü hedge edebiliyorsun.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 705/1230 İlkİlk ... 2056056556957037047057067077157558051205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •