Sayfa 706/805 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756 ... SonSon
Arama sonucu : 6437 madde; 5,641 - 5,648 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1. Arkadaşlar bantaş benim yıllardır incelediğim şirketler içerisinde en istikrarlı yönetilenlerden birisi olabilir.

Bilançoda sürpriz yok, ama son yatırımların meyvelerini alacağımız bilançolarda sürprizler olacaktır.

Şu hali ile bu şirket, bedavadan biraz bile pahalı gelmiyor bana. Borsadaki hareketleri ayrı, şirket yönetimi ve bilançosunu ayrı yere koymak gerekir. Detaylı analiz isteği olan varsa yapalım (kim ne anlayacaksa) ama nefis bilanço özetle, tutmaya devam.

* Bu şirket gereksiz yüksek borçlanmalara girmiyor.
    * Agresif olacağım diye risk almıyor.
    * Ancak özkaynakları ölçüsünde de her zaman büyümeyi düşünüyor.
    * Yer aldığı bölge itibarı ile Türkiye'nin dışarıya yüklü ihracat yapacağı bir bölgede gıda şirketlerinin dibinde faaliyet gösteriyor.
    * Pazarı hazır, mali yapısı kuvvetli, büyüme hikayesi var.
    * Yönetimi gördüğüm kadarıyla eski nesil tecrübeli, yeni nesil ise genç enerjik ve OKUMUŞ insanlar.

Satıp daha iyi yapacak bir şeyi olan satsın gitsin onu yapsın, ben satmıyorum.

2. Dediginiz gibi mali yapisi, temel oranlariyla ve yatirimlariyla on plana cikacak bizde vaktini bekliyecegiz artik.

3. Çok şükür
    Artık kemerleri bağlama zamanı
    Bu fk ve bu dd kimsede yok

4. Üretim adeti azalırken stok adeti artması olumsuz değil mi, kemerleri bağlıcaz diye coşturucak bi bilanço değil bence acaba pazartesi nasıl açar sizce

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA'nın batısı
    Gönderi
    2,707
    2022 yılı ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ciromuz %137 oranında artarak242.034.528 TL ‘na ulaşmıştır.2022 yılı ilk altı ayında, geçen yılın aynı dönemine göre net karımız %121 oranında artarak59.633.057 TL ‘na ulaşmıştır. Adnan ERDANYönetim Kurulu Başkanı

Evet hayırlı olsun galiba yıl sonu sermaye kadar kâr gelecek seneye temettü dağıtabilir, sabırla beklemeye devam sözüm söz 2022 yılı içinde 10 tl yi gördüğüm an satarım, olmasa üstüne yatarım mal benim.
    Malının üstünde oturamayan, oturup kalkmasını bilmeyen borsada NAH kazanır.
    İnandığı hissede kaşıntısı tutan, bir günde 30 dilberi becermeye yeltenen kazanovalar KAZANDİBİ olurlar. (Sultan1.Krokodil)

6. Uretim azalmasi Stok artmasi
    Kesin OLUMSUZ.
    AkSini soyleyen art niyetlidir.
    Karli sirket mi? Ewet karli sirket..
    Bu bilancoyla bu hisse satilir mi?
    Nolursa olsun 'Bence' Satilmaz
    Ytd.
     Alıntı Originally Posted by efeksk Yazıyı Oku
    Üretim adeti azalırken stok adeti artması olumsuz değil mi, kemerleri bağlıcaz diye coşturucak bi bilanço değil bence acaba pazartesi nasıl açar sizce
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Ben neden seviyorum sermaye dusuk.
    Butun lotlarinin ederi dusuk..
    Dolasimdaki lotunun piyasa degeri 300M.
    Buyuklerden az biraz orta olcekli borsaci olan tek basina tum lotlari istese alir..
    Kademelere baktiginizda ztn nispeten sığ tahta..
    Dezavantaji ne bu durumun;
    Kontrol tek kiside istese cok rahat asagi basarda basar.. Buna engel ve Defans mevcut ekonomi ve enflasyonn..
    Tum borsa primlenmis ve herkes ucuz hisse pesindeyken fiyati dusurmesi lot kaybi demek hucum ederler..
    Kanimca bir kriz yada tum borsanin cakilacagi kotu bir haber gelmeden o alternatif cok mumkun degil..
    Avantajina gelince şu sermaye ve piyasa degeriyle zorlanmadan 15e goturmesi ve piyasa degerini 1.5-2 Milyar yapmasi cok kolay..
    Yapacak demiyorum..
    Ya yaparsa diyorum.
    Sig tahtada trade ile istedigi kazanci yillarca elde edemez burda spek.
    Guzel bir ralli yapmali parasi degerlensin..
    Herkese Bol Sans.
    Kendi gorus ve dusuncelerimdir.
    Yatirim tavsiyesi degildir.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. 4.15-4.20 direncini geçmesi lazım artık herhalde, ne diyorsunuz teknik anlamda yeni bir evreye geçebilecek mi

Sayfa 706/805 İlkİlk ... 206606656696704705706707708716756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •