Sayfa 708/1003 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 5,657 - 5,664 arası.

Konu: Viop - XV

1. Evde çalışanı arayınca cevap vermiyormuş sonra ben duştaydım diyormuş, bir disiplin gelmeli deniyor.

Evde çalışmak oldukça zor bir şey umarım yaygınlaşmaz.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

KAP: VAKKO [ ] VAKKO TEKSTİL VE HAZIR GİYİM SANAYİ İŞLETMELERİ A.Ş. Kar Payı Dağıtım İşlemlerine İlişkin Bildirim

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/834367
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...713b64f0bb76ef

ilgili gündem maddesi görüşülmüş ve aşağıdaki karar alınmıştır.

Şirketimizin 2019 yılı faaliyetleri sonucu oluşan vergi sonrası 83.845.256,00 TL. net dönem kârından toplam brüt 72.000.000,00 TL. kâr payının Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayınlanan ''Kâr Dağıtım Tablosu'' çerçevesinde dağıtılmasına ve ödemelerin 15/04/2020 tarihinden itibaren nakden yapılmasına yönelik Yönetim Kurulu'nun teklifi okundu. Madde hakkında şirket ortağı JEFF HAKKO'nun ;

"Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid 19 kaynaklı olarak şirketlerin finansman yapılarını ihtiyatlıkla takip etmeleri ve daha çok likiditeye sahip olmaları gereken bir dönemdeyiz. Yönetim Kurulumuz, kâr dağıtımı ile ilgili teklifini hazırlarken Covid 19 salgınının henüz ülkemiz ve dünya ekonomisine etkileri daha az öngörülebilir seviyelerde idi. Kâr dağıtılmasına ilişkin teklifin, içinde bulunduğumuz güncel koşullar nedeniyle kabul edilmeyerek, kâr dağıtımı yapılmamasını, Türk Ticaret Kanunu'nun 519'uncu maddesi uyarınca 2019 yılı kârından öncelikle % 5 oranındaki Genel Kanuni Yedek Akçenin ayrılmasını, bakiye kârın tamamının Geçmiş Yıllar Kârları olarak ayrılmasına" ilişkin önerisi okundu.

Her iki teklif ayrı ayrı oylamaya sunuldu. Yönetim Kurulu'nun kâr dağıtım teklifi 783.066,-TL.lık olumlu oya karşılık 143.142.615,028 TL.lık olumsuz oyla oy çokluğu ile kabul edilmedi. Şirket ortağı JEFF HAKKO'nun 2019 yılı kârının dağıtılmayarak geçmiş yıllar kârları hesabına aktarılmasına ilişkin teklifi ise 2.001 TL.lık olumsuz oya karşılık 143.923.680,028 TL.lık olumlu oyla oy çokluğu ile kabul edildi.

3. GARAN spot

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Lanet sise borsa 1000 puan artiyor 2 kademe artmadin ya.
    Ben dünden petkm vardı, sabah tavandan bozdurdum. Onun sonrasında doğru pozda olmama rağmen, 4 tane işlem yaptım, vadeli sabit kaldığı için para kazanamadım. En son garandan 10 kademe aldım şaşırdım kaldım.
    Oda normal işleyişinde değil, devre kesiciye girdi diye aldım.
    Ben yarın itibariyla pay vadeli sözleşmesini iptal ettirecem işleme girmiyeyim diye. sadece endeks de işlem yapıcam. Denk gelirse arada. Sanada tavsiye ederim, pay vadeli büyük kumar.

Çok büyük risk biz yaşlılar için. Kalpten götürür bu yahu.
     Alıntı Originally Posted by steafan Yazıyı Oku

Pala dediğiniz kimse Allah razı olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by b_g Yazıyı Oku
    Garanın tahtayı kapatmasalardı borsa en az 1000 puan yükselmişti. Alçak köpekler mal vermiş o nedenle milleti hapsedip çıkarmadılar
    Kim almış, bişiiler oldu garan da ama anlayamadık

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

7. Ticaret bakanlığından şirketlere karın (galiba) %20 sinden fazlasını dağıtmayın tavsiyesi gitmiş.

8.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Çok büyük risk biz yaşlılar için. Kalpten götürür bu yahu.
    Ben kendisini kesin batma gözüyle görüyorum. Bugün olmasa da bir gün o parayı kıstırırlar. Karşılığı vardır inşallah.
    2 milyon 700 bin lirası varsa bilemem tabii.

Sayfa 708/1003 İlkİlk ... 208608658698706707708709710718758808 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •