Sayfa 71/344 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon
Arama sonucu : 2751 madde; 561 - 568 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Herkese selamlar, fk 22den maliyetlendiğim Hanımeller 11 fkya düşmüş, hâliyle gereğini yaptım. Dün görsem iyiymiş, maliyet 105,5. Beleşe Ülker satıyorlar derken bu sefer beleşin karesi olmuş, tabii bence olmuş. Bol kazançlar dilerim herkese.

2. Bisküvi ve gofretlerde '1 alana 1 bedava' kampanyası yapan bir süper markette, büfe ve bakkal sahipleri kasa kuyrukları oluşturdu.
    https://x.com/bosunatiklama/status/1...d8F2ZUHt93mWtw

3.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    iki kere ikinin dört olduğunu kabul etmeyen biri ile tartışılmaz....
    Uzun süredir forumu takip ediyorum, kuşlu site ayrıca invsting de de Senin gibi olumsuz yazılar yazanlar çıkıyor, 70 TL de hisse sattirmak için çok uğraştı yazdılar, nick değişip 110 TL de yine yazdılar, Senin gıda dedektifi, diğer firmadan para karşılığı reklam almıştı,l.Çok eskiden üyeliğim vardı hatta forum yöneticiliği Adminlik de yaptım, Küçük yatırımcı zarar etmesin diye grafikler bilançolar yorumladım,
    Çok vakit alıyor kendi hisselerime az zaman kaliyor diye bıraktım. Tekrar Sırf senin bu yazılara dayanamayarak üye oldum ,Yaptığın alenen kötü niyet , spek ortağı, komisyoncu veya çıkarı olan bir şahıs gibi yazıyorsun

4. 3 yıldır Ülkeri takip ediyorum, ondan önce Brsan ondan önce Alka hisselerim vardı, bu üstteki Ft2 gibi yazan şahıslar yüzünden hedefimin altında sattım, hatta 1 defasında Tavan olan hissemi, tavanı bozdu yazan bir kişiyi görüp sat tuşuna bastım, Sonra baktım Tavanda 1 Milyon lot alıcı var ve bozmamış, 4 tavan daha yapmıştı, O yazana ağır küfür ettim çoluğundan çocuğundan çıksın diye

5. Yani demem o ki kendinize 1 fiyat Hedef belirleyin ve bu kötü olumsuz yazan kişileri dinlemeyip Hedefi görene kadar bekleyin,Ülker i 3 yıldır takip ediyorum 15.50 den de aldım 105 TL den de aldım, Brsan 27 TL iken bilanço yapmıştım yıllarca Bryat in 1/3 fiyatından işlem görmüştü Bryat 470 TL iken 27 TL, Dedim en az 150 TL olmalı hatta 300 TL bile gidebilir, Hisse 1.040 TL yi görmüştü, Kâr ina piyasa değerine bakarsanız Ülker in 500-600 TL ye gitmemesi için sebep yok.

Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Son günlerde hem yerel hem de global basında ortaya çıkan “kakaoda tedarik sıkıntıları ve fiyat yükselişiyle†ilgili #ULKER yatırımcı ilişkilerine e-posta aracılığıyla bazı sorular sordum.

Yatırımcı ilişkileri direktörü Beste hanım e-postadaki sorularım için yarım saat bile geçmeden telefonla iletişime geçerek detaylı bilgilendirmede bulundu.

E-postadaki sorularımın ekran görüntüsü aşağıda, telefon görüşmemizden notlarımı da ekliyorum.

�� Kakao’da yaklaşık 4 yıldır çeşitli sıkıntılar yaşanıyordu, son günlerde fiyatlardaki yükseliş nedeniyle bu konu daha çok gündem oldu.

�� 2024 yılı kakao ihtiyacımız hedge edilmiş durumda. Tedarikte henüz bir sıkıntı yaşamadık, yaşayacağımızı da düşünmüyorum.

�� Kakaonun satılan mal maliyeti içindeki oranı %10 civarında. Enerji, asgari ücret ve diğer hammadde maliyetlerimizde de ciddi artışlar olduğundan, sadece kakao’daki fiyat artışı nedeniyle oluşan yükün daha az hissedilmesini bekleriz.

�� Enflasyon muhasebesinden dolayı, marjlar stok miktarına da doğrudan bağlı. Dolayısıyla enflasyon muhasebesi uygulanmış finansallarda marj etkisine ilişkin bir şey söylemek zor.

�� 80 yıllık marka değerimiz nedeniyle maliyet artışlarını raf fiyatlarına yansıtmakta sorun yaşamıyoruz.

�� 2024-1 finansallarının Mayıs ayında açıklanmasını bekliyoruz. 2024 beklentilerini de o zaman yayınlayacağız.

Beste hanım gibi yatırımcı ilişkileri yetkililerinin artması dileğiyle, hızlı geri dönüşü ve tüm sorularıma verdiği ayrıntılı cevapları için bir kez daha kendisine teşekkür etmek istiyorum

https://x.com/kisiselfinans/status/1...d8F2ZUHt93mWtw
    --yazı ile sorulan sorulara neden telefon ile cevap verilir ki?..

Enerji, asgari ücret ve diğer hammadde maliyetlerimizde de ciddi artışlar olduğundan

...enflasyon uygulanmış (2022 değerleri 2023 e getirlmiş) son mali tabloda ise, önceki döneme göre hammadde-ilk madde malzeme giderinde 1 milyar, genel üretim gideri (enerji en büyük kalem) 501 milyon yani 1. 5 milyar azalma var... asgari ücret artışı totalde %100 ün üzerinde olmasına rağmen, işçilik ücretindeki artış enflasyon oranının sadece %10 üzerinde....olması ciddi bir çelişki değil mi?
    Son düzenleme : ft-2; 20-03-2024 saat: 01:57.

Alıntı Originally Posted by Borsaborsaborsa Yazıyı Oku
    Uzun süredir forumu takip ediyorum, kuşlu site ayrıca invsting de de Senin gibi olumsuz yazılar yazanlar çıkıyor, 70 TL de hisse sattirmak için çok uğraştı yazdılar, nick değişip 110 TL de yine yazdılar, Senin gıda dedektifi, diğer firmadan para karşılığı reklam almıştı,l.Çok eskiden üyeliğim vardı hatta forum yöneticiliği Adminlik de yaptım, Küçük yatırımcı zarar etmesin diye grafikler bilançolar yorumladım,
    Çok vakit alıyor kendi hisselerime az zaman kaliyor diye bıraktım. Tekrar Sırf senin bu yazılara dayanamayarak üye oldum ,Yaptığın alenen kötü niyet , spek ortağı, komisyoncu veya çıkarı olan bir şahıs gibi yazıyorsun
    --dakka bir, gol bir...hoş geldiniz niyet okuyucusu...

--ft-2 yi ağzına almadan kimse yazı yazamaz oldu forumda...

--şirket ile olumlu görüş ve bildiklerinizi, kişilere sataşmadan, sıfat eklemeden, hakaret etmeden yazamıyor musunuz?...

Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Bisküvi ve gofretlerde '1 alana 1 bedava' kampanyası yapan bir süper markette, büfe ve bakkal sahipleri kasa kuyrukları oluşturdu.
    https://x.com/bosunatiklama/status/1...d8F2ZUHt93mWtw
    --Ülkemizin en büyük market zincirlerinden ikisinde de yapıldığına göre, halkın alım gücünün iyice düştüğü ve dolayısıyla üretilen malın satışlarının zorlandığını/zorlanacağını göstermekte...bana göre...

burada devasa boyutta migros var biz oraya senelerce gitmezdik çünkü kasada çok kuyruk oluyordu üstelik 20 kasa var. içerde boşalan rafları doldurmakla görevli ve hayatından bezmiş çalışanlar oluyordu. haftalardır gidiyorum çünkü yemek yediğim restaurant onun içinde. boş.. bildiğiniz en cafcafe saatlerine gidiyorum bomboş. sadece bir ya da 2 kasa açık. mallar yerinde duruyor avokadolar siyahlaşmış bir tane bile eksilmiş değil geçen haftaya kıyasla. onca çalışanın maaşı orayı saatlerce soğuk tutmak için ödenen para.. bunlar ne olacak bilmiyorum az önce yine tek kişi bendim içerideki. kimse gitmiyor bir şey almıyor

--ekşi sözlükte 14 ağustos 2023 de yazılmış...

Türk-İşâ€™in şubat ayı, açlık ve yoksulluk sınırı araştırması sonuçlarına göre “açlık sınırı†olan 16 bin 257 liranın altında aylık gelir elde edenler ile “yoksulluk sınırı†olan 52 bin 955 liranın altında aylık gelir elde edenler geliyor. Açlık sınırı, dört kişilik bir ailenin sadece dengeli beslenebilme harcamasını; yoksulluk sınırı ise dört kişilik bir ailenin gıda, giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık gibi zorunlu harcamalar toplamını ifade ediyor.
    Son düzenleme : ft-2; 20-03-2024 saat: 08:07.

Sayfa 71/344 İlkİlk ... 2161697071727381121171 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •