Sayfa 711/1001 İlkİlk ... 211611661701709710711712713721761811 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 5,681 - 5,688 arası.

Konu: Viop XLIV

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Okulda cevaplarım yarım yamalak olduğu halde tam puan veren hocalar ile karşılaştım. Demek sezgi diye bir şey var.

Kapatmasaydın iyi yapardın, Pi sayısında rakamların dağılımı normal mi diye sordu, bana normal geliyor mesela.
    Matematikçi değilim ama , bize vakti zamanında büyük hocalar matematik için kendi kurallarını kendisi koyar ve o kurallarla sonuca ulaşır diye tanımlamıştı , sezgi olayını ilk kez duydum , nihayetinde prof ..bizlerden iyi bildiği kesin ama 2x2 sorusunu düşünmesi benim de motivasyonumu bitirdi

2.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Matematikçi değilim ama , bize vakti zamanında büyük hocalar matematik için kendi kurallarını kendisi koyar ve o kurallarla sonuca ulaşır diye tanımlamıştı , sezgi olayını ilk kez duydum , nihayetinde prof ..bizlerden iyi bildiği kesin ama 2x2 sorusunu düşünmesi benim de motivasyonumu bitirdi
    Çok şüpheci, ben beğeniyorum. O kadar şüpheci olmasa muhtemelen çok ilerleyemezdi.

iki boyutlu hiç bir şey yoktur diyormuş, bir öğrenci gölge ne oluyor demiş, düşünecekmiş üzerinde.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,798
    Blog Entries
    1
    Pi sayısı Euler sayısı gibi ardışık olmayan bir sonraki basamağı hesaplamak icin yine en bastan hesaplanması gereken bir sayıdır. Buraya kadar bir çoğumuz zaten biliyoruz. İcinde cok ilginç şeyler barındır bunlardan bir tanesi yazayım.

Pi sayısında bir yerlerinde doğum tarihiniz yazar.

Örneğin doğum tarihiniz 12061975 olsun bu sayılar yeterli hesaplanır ise pi sayısında bulunur.

3.14159...........12061985..... gibi

Ne var ki bu cok rahat rastlanır diyorsanız durun.

Ama cok değişik olan ölüm tarihinizde yanında yazıyor olabilecegidir.

3.14159....12061985xxxxxx.... gibi..

Ama daha cok değişik olan doğum saatiniz gününüz ölüm saati saniyesi de bulunur.

Daha daha değişik olanda tum insanların yanyana doğum gününe çıkması.

Hepsi içinde bir yerlerde. Çünkü sayının basamakları sonsuza uzanmaktadır. Yani içinde bir yerlerde olma ihtimali yüzde yüzdür.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

4.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Tabiat ve sosyal bilimlerde şüphecilik illa ki önemli , matematikte şüphecilik ne abi
    Başka programda anlattı 7 temel aksiyom var onları kanıtlamadan temel olarak kabul ediyoruz,mühendisler vs 5 tanesi ile işlerini rahatça görebilir diye anlatıyordu.

Teorik fizikçiler daha detaylı daha karmaşık matematik ihtiyacı içindeymiş öte yandan.

5. Güzel bir hikaye veya fıkra vardı.

Cinayet davasında hakim bir türlü İstanbul'a gelmeyip hikayeyi uzatan sanığa sesleniyor.
    - Evladım gel artık İstanbul'a

Sanık cevap veriyor
    - Geleyim de idam edin!

6. Prof.Ali Nesin daha kapsayıcı biri, bizim köyde çok kısıtlayıcı kural vs yok dedi.

7.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Pi sayısı Euler sayısı gibi ardışık olmayan bir sonraki basamağı hesaplamak icin yine en bastan hesaplanması gereken bir sayıdır. Buraya kadar bir çoğumuz zaten biliyoruz. İcinde cok ilginç şeyler barındır bunlardan bir tanesi yazayım.

Pi sayısında bir yerlerinde doğum tarihiniz yazar.

Örneğin doğum tarihiniz 12061975 olsun bu sayılar yeterli hesaplanır ise pi sayısında bulunur.

3.14159...........12061985..... gibi

Ne var ki bu cok rahat rastlanır diyorsanız durun.

Ama cok değişik olan ölüm tarihinizde yanında yazıyor olabilecegidir.

3.14159....12061985xxxxxx.... gibi..

Ama daha cok değişik olan doğum saatiniz gününüz ölüm saati saniyesi de bulunur.

Daha daha değişik olanda tum insanların yanyana doğum gününe çıkması.

Hepsi içinde bir yerlerde. Çünkü sayının basamakları sonsuza uzanmaktadır. Yani içinde bir yerlerde olma ihtimali yüzde yüzdür.
    Her harfi bir rakamla eşleştirirseniz, gelmiş geçmiş bütün kitaplar da onun içindedir. Gelmiş geçmiş gelecek herkesin hayatında konuştuğu konuşacağı bütün cümleler de. Örneğin a=1 b=2 c=3 şeklinde.

8. https://www.ilan.gov.tr/ilan/991371/...den-satiliktir

Hadi bakalım kolay gelsin.!
    Büyük borsacılar,çok kazananlar bu ihaleye girsin.!!

Sayfa 711/1001 İlkİlk ... 211611661701709710711712713721761811 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •