Onemli Gunler Banner
Sayfa 712/981 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 7848 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz - II

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla KKTC'deki kamu bütçesinin büyük bir kısmını Türkiye finanse ediyor. 4-5 sene önce incelediğimde bizim maliye senelik 1-2 milyar TL ödeme yapıyordu. Bu para ile de oradaki devlat memurlarının maaşları ödeniyordu.

Bu açıdan bakınca KKTC'nin ne kadar Türkiye'den ayrı olduğu tartışma konusudur.
    Doğru, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçince Başbakanlık Kıbrıs İşleri Müşavirliği lağvoldu. Yerine henüz bir görevlendirme yapılmadı diye biliyorum.
    KKTC ekonomik olarak destek-hibe sağladığımız ülkelerden ama sonuç olarak bağımsız bir devlet.

2. Gücün varsa bagimsizsin yoksa degilsin sıkar o is biraz talat zamaninda turkiye bize karisamaz avrupaya gireriz dediginde ankaraya cagirilmisti donusundeki yüz ifadesine ve söylemlerine dikkat edin türkiyenin dostuyken turkiyeye atip tutmak kolay lakin düsmani oldugunda yada öyle algilandiginda adami düz cizgide yürütürler.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Başka devletlerce resmen tanınmayan bir ülke ne kadar bağımsız, egemen bir devlettir, kararı siz verin.

Kıbrıs'ı Türkiye'den başka resmen tanıyan bir ülke var mı?

Ben hatırlamıyorum.

Kıbrıs'a de facto uyan en iyi tanım "yavru vatan"dır...

4.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Başka devletlerce resmen tanınmayan bir ülke ne kadar bağımsız, egemen bir devlettir, kararı siz verin.

Kıbrıs'ı Türkiye'den başka resmen tanıyan bir ülke var mı?

Ben hatırlamıyorum.

Kıbrıs'a de facto uyan en iyi tanım "yavru vatan"dır...
    fiilen bağımsızdır, gidin görün

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by zampard Yazıyı Oku
    fiilen bağımsızdır, gidin görün
    Gidin görün...

Yani.

6.  Alıntı Originally Posted by zampard Yazıyı Oku
    Doğru, Cumhurbaşkanlığı sistemine geçince Başbakanlık Kıbrıs İşleri Müşavirliği lağvoldu. Yerine henüz bir görevlendirme yapılmadı diye biliyorum.
    KKTC ekonomik olarak destek-hibe sağladığımız ülkelerden ama sonuç olarak bağımsız bir devlet.
    Kendi subjektif tanımlamama göre tam bağımsız bir devlet herhangi bir garantör devletin himayesinde olmayan ve tam olarak iç ve dış işlerinde bağımsız olan bir devlettir.

Bu açıdan KKTC tam bağımsız bir devlet olmayabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Kuzey Kıbrıs TC, uluslararası ambargo altında, kardeş Azerbaycan dahil hiç bir devletin tanımadığı, bu kadar yalvar yakar olmamıza karşın İslam Organizasyonlarının bile içine almadığı, Türkiye olmasa bir gün ayakta kalamayacak bir yapı...

Bizim için çok değerlidir o başka.

Annan Planı referandumunda şu an ülkemizi yönetenlerin gözden çıkarıp Denktaş'ı vatan haini ilan ettikleri bu coğrafyayı dünya yıkılsa terk etmeme ilkemiz ülke olarak kırmızı çizgimiz olmalıdır.

İşin o kısmı farklı.

ver gazı ver gaz bulmusuz soyleyen yok

https://www.mynet.com/rum-basini-tur...ushId=Mjg3OTM=

Sayfa 712/981 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •