Sayfa 712/1078 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Trend Göstergeleri

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Volatilite Göstergeleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Üstadım geçen bir kitap sordum. Görevli bir tek şu mağazamızda var dedi.
    Gidip onu almalıyım. İyi çalışmalar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
     Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Bu dalgacı, dubaracı takımına inanır, kanarsanız çok uykusuz kalır; sağlığınızdan
    olursunuz.
    Lütfen bu kurnaz tilkilerin oyunlarına gelmeyin.
    heh heh heh Allah senden razı olsun sevgili MR&MRS , değerli bilgemin gazını azıcık almışsın.Heybesindeki taşları sana attığına göre artık bana ve benim gibi garip gurebaya pek ilişmez.
    Umarım...
    Bu zan ile birlikte sevgili üstadım, değerli Bilgem DON Kişot' un kulağıma küpe olan bir sözünü hatırlatayım.
    "Hisseler insanlar gibidir. Terzi misali her bir hisse için ona uygun çalışmanız gerekir. Her zaman uyguladığınız indikatörler bir diğer hisseye uymayabilir o yüzden orasını burası elleyin" mealinde idi.
    Bende onun bu ibretlik dersine günlerce kafa yorduktan sonra ortalamaların içinde en yakışıklısı olan EMA yı 20 ve 8 olarak uyguladığımda müthiş bir efor yakalayabildim. Başarı oranı benim girip çıktıklarımda istinasız iyi sonuçlar verdi.
    Ancak 5 dk için kullanılan 1 saatlik performansta
    1 saatlik grafikte ise günlük performansta kesince eldeki hissenin vedalaşılması mantığına dayanmakta.
    Tersi durum ise " AL " sinyali olarak değerlendirilebilir
    Tabi bu bilgiyi size söylüyor değilim sevgili üstadım. Başlığı yeni takip eden değerli başlık sakinleri ile paylaşayım istedim.
    Sonra ardımızdan söylenmesin, hep geyik peşinde bu dalgacı dubaracı takımı,
    Bakınız; bazende faydalı şeyler paylaşabiliyoruz .

Saygılarımı sunarım Sayın Bilgem
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Faydalı bilgiler bunlar Üstadım...

Ben malum malı aldım bekliyorum. O nedenle çok sık Teknik Analiz yapmıyorum. Analizimi yaptım, gerçekleşmesini bekliyorum...

Bu arda da boş kalan zamanımı yazılım işine vererek grafikleri canlı paylaşmayı sağlamaya çalışıyorum...

Ben kendim bile bu yaptığım grafikleri yer yer kullanıyorum. Evden kovulduğum zamanlar yanımda bilgisayar yoksa grafiklere istediğim gibi bakamıyordum.

Şimdi artık foruma girip açıyorum ve anlık bakıyorum. Gerçi şu anda elle güncelliyorum ama grafik canlı oluyor.

İlk fırsatta elle güncelleme yerine otomatik güncellemeyi yapmaya karar verdim...

Bahsettiğim andan beri düşünüyorum ve öyle görünüyor ki; 60 dk. ve 5k. hatta 15. lık la 30 dk. lık da olabilir çok zor olmamakla bielikte şu anda çalışan Gün/Hafta/Ay mimarisinden farklı olarak saati işin içine sokuyor.

Benim hesaplamalarımda şu ana kadar hiç saat yoktu. Sadece gün temelli idi. İşin içine saat girince mimari baştan başa değişmeli. Olabilir mi? elbette olacaktır inşaAllah.

Lâkin bunu yapayın diye uğraşırken bir hayli zaman geçebilir. Hata oranı daha yüksek olacaktır. Çok fazla ince detay ve hesap çıkacaktır. Bunların hepsi zaman demek. O nedenle önce kolay olanı yapayım...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Üstadım geçen bir kitap sordum. Görevli bir tek şu mağazamızda var dedi.
    Gidip onu almalıyım. İyi çalışmalar.
    Kolay gelsin Üstadım...

İnşaAllah aradığınızı bulursunuz...

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    heh heh heh Allah senden razı olsun sevgili MR&MRS , değerli bilgemin gazını azıcık almışsın.Heybesindeki taşları sana attığına göre artık bana ve benim gibi garip gurebaya pek ilişmez.
    Umarım...
    Bu zan ile birlikte sevgili üstadım, değerli Bilgem DON Kişot' un kulağıma küpe olan bir sözünü hatırlatayım.
    "Hisseler insanlar gibidir. Terzi misali her bir hisse için ona uygun çalışmanız gerekir. Her zaman uyguladığınız indikatörler bir diğer hisseye uymayabilir o yüzden orasını burası elleyin" mealinde idi.
    Bende onun bu ibretlik dersine günlerce kafa yorduktan sonra ortalamaların içinde en yakışıklısı olan EMA yı 20 ve 8 olarak uyguladığımda müthiş bir efor yakalayabildim. Başarı oranı benim girip çıktıklarımda istinasız iyi sonuçlar verdi.
    Ancak 5 dk için kullanılan 1 saatlik performansta
    1 saatlik grafikte ise günlük performansta kesince eldeki hissenin vedalaşılması mantığına dayanmakta.
    Tersi durum ise " AL " sinyali olarak değerlendirilebilir
    Tabi bu bilgiyi size söylüyor değilim sevgili üstadım. Başlığı yeni takip eden değerli başlık sakinleri ile paylaşayım istedim.
    Sonra ardımızdan söylenmesin, hep geyik peşinde bu dalgacı dubaracı takımı,
    Bakınız; bazende faydalı şeyler paylaşabiliyoruz .

Saygılarımı sunarım Sayın Bilgem
    Verdiğin bilgi işe yarayabilir ama okuyarak anlaması zor oluyor...

Ben bile tam anlayamadım!

Grafik üzerinde gösterebilirsen, okuyanlara bir faydası olacaktır. Yoksa çoğu anlamadan geçti gitti bile...

Bunu bir sistem haline getirince işe yarıyorsa bunu da tablolara ekleriz...

Tablolarda kısıtlama yok. Şu anda 5 çeşit grafik var. Sizler yardımcı olursanız 55 çeşit olur, sorun değil...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,986
     Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Grafik üzerinde gösterebilirsen, okuyanlara bir faydası olacaktır. Yoksa çoğu anlamadan geçti gitti bile...

..
    Haklısın üstadım. Anlattığın kadar deyimi burada benim için söyleniyor..

Şöyle aşağı grafik bırakayım

https://invst.ly/paiz3

Bu grafik üzerinden anlatayım. Grafik PETKM Saatlik Dolayısıyla grafik için ben ayarlarımdan EMA 8/20 kesişmesini takip edip kısa periyodun uzun periyotu kesmesi ile "AL" pozisyonundan oluyorum . Tersi durumda ise yani Uzun periyodun kısa periyodu kesmesi ile "sat" pozisyonuna geçiyorum. Tabi bu saatlik grafik günlük pozisyon taşımaya müsaade ediyor yani aldığım hisseyi 1-2 bazen 3 günü bulan süreler taşımaya gayret ediyorum. Dolayısıyla bu dalganın yönünde değişim olur olmaz pozisyondan çıkıyorum.

küçük bir düzelte yapayım eğer saatlik grafikte al yaptı isem karı taşıyabilmek için periyodu kısaltıyorum yani satış poziyonuna hazırlık için grafik periyodunu 15 dk ya düşürüyorum.
    Son düzenleme : selimtogrul; 29-12-2019 saat: 18:03.
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Sayfa 712/1078 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •