Sayfa 712/1001 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1. şimdi halkbankasından geliyorum,1 milyon ve üstüne 30 oran verdiler,yarın sabah kendilerini ziyaret edicegimi söyledim bende.yok kolay dı yok on du gerek yok.baglıcam 32 günlük kafam rahat.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    https://bankadunyasi.com/bankalar-me...siniri-asildi/

Bankaların TL mevduat hesapları yarışında rekabeti kızıştıracak faiz artışı senaryosu devrede. Faizde sınır aşıldı, oran yüzde 30’un üzerine çıktı.

Türk lirası mevduat hesapları için rekabet halinde olan bankaların yarışı bir üst seviyeye çıkaracağı senaryo devreye alındı. Uzun vadeli TL mevduat hesapları için Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) teşvikte bulunacağı kararının ardından bankaların başlattığı mevduat faizi yarışında yüzde 30 sınırı aşıldı.

İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan bankacılardan edinilen bilgiye göre Merkez Bankası’nın üç aydan uzun vadeli TL mevduat için zorunlu karşılık oranlarını sıfırlaması bankacılık sektöründe hareketlenme yaşattı.

Bankalar mevduat faizlerinde 1-2 puanlık yükselişe gitti. Gelinen noktada açıklanan kampanyalarla yüzde 30’luk mevduat faizinin de üzerine çıkıldı.

3 Ay için Yüzde 32-34 Faiz Verilecek
    Yatırımcıların TL mevduatlarına çekilmesinde ana neden döviz yatırımlarından kaçınılmasını sağlamak olurken, bir diğer neden de kur korumalı mevduat (KKM) hesaplarından çıkışların yaratacağı tehdidi gidermek oldu.

Döviz kurlarını zirve artıştan geri çevirmek için 20 Aralık 2021 gecesi getirilen KKM’nin kamuoyu nezdinde cazibesini kaybetmeye başlaması üzerine yatırımcıların TL’den vazgeçmemesi için ardı ardına TL mevduat hesapları için düzenlemeler getirildi.

Sektör yetkililerinin aktardığına göre bankalar, yarısını KKM’de tutmak şartıyla 3 aylık TL mevduat hesaplarına yüzde 32-34 faiz verme kararı aldı.

Merkez’in Ödül-Ceza Sistemi Bankaları Rekabete İtti
    Bankalara TL mevduat oranı karşılığında ek menkul kıymet tutma koşulu getiren Merkez Bankası’nın kararı bankalar için bir tür ödül-ceza sistemi olarak algılanmıştı.

Yeni yılın ilk yarısı için mevduatta liralaşma hedefini yüzde 60 seviyesine çıkaran TCMB, bankaları müşterilerini TL mevduat hesaplarına çekme yarışına sokmuş oldu.

Merkez Bankası’ndan Uyarı Geldi
    Bankalar TL mevduat faizlerinin yanı sıra yasaklayıcı düzenlemelere rağmen ticari kredi maliyetlerinde de artışa gitmişti. Bunun üzerine dün Merkez Bankası’ndan bankalara uyarı yazısı geldi.

Merkez Bankası, ticari kredilerde maliyetleri artırıcı uygulamaların tespit edildiğini açıkladı. Bankaları uyararak, bu uygulamalara son verilmesi çağrısında bulundu.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

3. Mevduatları şu anda pazarlıklı 28,75 burutten bağlarsan 4 kerede döndürürsen net %30 un üzerine çıkıyor. Bu oranında çok rahat alırsın burgan da 91 güne 28,5 zaten veriyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,528
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Bir de bu sene kış inanılmaz yumuşak geçiyor, eski kışlar olsa doğalgaz parası nice ocak söndürürdü.
    Yaza da gida enflasyonu ocak sondurur..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    35,528
    Bu yaz Bozburun Okter balikcilik bir kg donmus ahtapota 1200 TL ister artik

Kahrolsun, gundiler ve Gidivanizm.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Beslenme ile Zeka ilişkisi

Osmanlı Devleti'nin son 200 yılı dahil olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti'nin gıda politikasını Emperyalistler dizayn ettiğinden beri ülkemizde zihinsel olarak sağlam bir gençlik maalesef yetişmiyor. Asıl sorunun kaynağına hiç inmedik, tartışmadık.

Japonya'da çocuklara 7 yaşından itibaren kahvaltı saati en az 2 yumurta yediriyorlar. Ekmek genellikle yok varsa da çok az.
    Her akşam ise kesinlikle sofrada deniz ürünü yani balık kesin oluyor.
    Japonya ve Güney Kore'de ceviz ithalatı son 50 yılda %140 artmış. Çocuklara durmadan ceviz yediriyorlar.
    Günde en fazla iki öğün yemek yiyorlar. Tamamen protein odaklı bir beslenme var...

ABD'de teknolojik üretimin merkezi "Silikon Vadisi'nin" nasıl beslendiklerini anlattılar,
    şok oldum.
    1950'lerdeki Alman Devleti'nin gıda politikasını araştırın. Güney Kore'de Japonya'yı örnek almaya başladı. Bu ülkeler resmen çocuklara nasıl beslenmesi gerektiğini öğretiyor, hatta dayatıyor..

Şeker, ekmek(Tam buğday, kepek farketmez) odaklı beslenme beyin hücrelerini öldürüyor, beyin gelişimini yokediyor. Marketlerdeki karbonhidratlı paketli ürünler tamamen operasyon aracı olmuş.

ABD halkı da da gerizekalı, obezite olmuş. Çünkü aynı beslenmenin esiri olmuşlar.
    Sadece Beyin Göçü ile farkı kapatıyor ya da
    özel olarak seçtikleri bireylerin beslenmesine önem veriyorlar.

Buradan net olarak söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nde milli bir gıda politikası olmadan kalkınması imkansızdır.

Türkiye'de protein bazlı ürünler pahalı iken karbonhidratlı ürünler neden daha ucuz?
    En önemli protein bazlı ürün olan kuzu etini Turkiye'de kaç kişi yiyebiliyor?
    Hayvancılık neden bitirildi?
    Asıl milli mesele budur.
    Ülkenin beka sorunu budur.

Matematik zekası olmayan, kod yazmasını bilmeyen gençliğin olduğu ülke yazılımda ilerleyemez.
    Yapay zeka maalesef geliştirilemez.

Annelere, babalara sesleniyorum. Çocuklarınızdan şekerli ürünleri, ekmeği uzak tutun. Bu ülkeye yazık etmeyin.

Şahsen denedim. 1 aydır ekmek, şeker yemiyorum, acıkmamaya başladım.
    6 kg verdim.
    Geçen gün test ettim.
    Bir kitapta bir sayfayı 32 saniyede okuyup anlarken şimdi 21 saniye de okuyup anlamaya başladım.

Bu tesadüf olamaz!
    (Alıntıdır)
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Şu geçen içeri aldıkları benim hemşerim fırıncılar odası başkanı haklı mı ne dersiniz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu yaz Bozburun Okter balikcilik bir kg donmus ahtapota 1200 TL ister artik

Kahrolsun, gundiler ve Gidivanizm.

Syg,
    Çok iyimsersin

Sayfa 712/1001 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •