Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 715/1014 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    Özel msjlara bakmıyorum
    keske baksaydin bana cok buyuk iyilik olurdu

2. Kol gibi giren aidatlar daha da can yakacak. Yolun başındayız henüz. Daha da beter olacak durum...

İşte konut alacaklara tavsiyeler!
    Site tarzı yaşam, aidat nedeniyle pahalıya mal oluyor. 100 metrekare ev için 700 lira ödeyen de var 2 bin lira ödeyen de. İşte konut alacaklara tavsiyeler...

https://emlakkulisi.com/iste-konut-a...siyeler/534703

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Kol gibi giren aidatlar daha da can yakacak. Yolun başındayız henüz. Daha da beter olacak durum...

İşte konut alacaklara tavsiyeler!
    Site tarzı yaşam, aidat nedeniyle pahalıya mal oluyor. 100 metrekare ev için 700 lira ödeyen de var 2 bin lira ödeyen de. İşte konut alacaklara tavsiyeler...

https://emlakkulisi.com/iste-konut-a...siyeler/534703
    eger aidati sormadan etmeden ev alindiysa alanin sucu
    yok ev alindiginda aidat dusuktude sonradan yonetim asiri artirirsa o zaman yonetim yada artiran suclu

ben hala aidatin yuksek oldugunu bilmeden evi alan insanlarin varolduguna inanamiyorum. Boylesine aptallik bu devirde inanilmaz

4. Son dakika: Jet Fadıl yine yaptı.. Şirketinin bütün hesapları.. - Sondakika Ekonomi Haberleri
    http://www.hurriyet.com.tr/korkulan-...m_action=click

......Yatırımcılara verilen kat irtifakı tapularının, yapının tamamlanamaması durumunda herhangi bir anlamı yok. Çünkü bunlar ileride yapının tamamlanacağı varsayılarak verilen tapular. Yapı 5 yılda tamamlanamadığında, ki beş yıllık süre sona ermiştir, kat irtifakının bozulması ve bu tapuların herhangi bir anlamının kalmaması söz konusu. Binlerce kişinin elinde bulunan bu tapular kâğıt parçası haline gelecek ve para yatırıldığını ispat etmek için kullanılacak bir delilden öteye gidemeyecektir. .....
    ÖNEMLi AYRINTI

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

yok ev alindiginda aidat dusuktude sonradan yonetim asiri artirirsa o zaman yonetim yada artiran suclu

ben hala aidatin yuksek oldugunu bilmeden evi alan insanlarin varolduguna inanamiyorum. Boylesine aptallik bu devirde inanilmaz
    Sen bizim muteahhitleri de unutmussun Ahmetg,

Satmadan artirir mi ?

Bilmez mi satmadan artirsa hic birini satamiyacagini.?

6.  Alıntı Originally Posted by HISIM Yazıyı Oku
    Sen bizim muteahhitleri de unutmussun Ahmetg,

Satmadan artirir mi ?

Bilmez mi satmadan artirsa hic birini satamiyacagini.?
    ilk evimi babacan yapidan almistim.80 lira olan aidat firmanin son dairesini satmasindan sonra 250 liraya cikmisti

Site ici ev alacaklarin tek yapmasi gereken ,site yonetimini firmalar mi yapiyor yoksa daire sakinleri mi..Daire sakinleri yapiyorsa hirsizlik % 20 oluyorsa firmalar yaparsa % 100 e cikiyor bu oran.

7. Türkiye de emlak sektöründe kanun falan işlemiyor. Kim kimi öperse. Şansına iyi apartmana denk gelirsen işler iyi yürüyor.

Ama siteden falan ev aldıysan %90 ihtimal tarrağı tuttun demektir. :-)

Müteahhitler sitedeki evlerim çoğunu sattıktan sonra aniden aidatlar aniden tavan yapıyor!!!

Şikayetvar dan bir sürü alıntı yaptım. Bir zahmet okuyun. Kat Mülkiyeti Kanunu ile ilgili davalar hızlı çözülemiyor. Aidatlar dışarıdan bağımsız birisi tarafından denetlenmiyor.

Aidatlar kol gibi girmeye başladı millete! Daha da beter olacaklar! Daha henüz yolun başındayız!

Gayrımenkul alacaksan Almanya İngiltere Hollanda ABD gibi sorunsuz ülkelerden al. Kiranı tıkır tıkır alırsın. Kanunlar ve hukuk makine gibi işliyor.

Neyse biz işimize bakalım. Likit kraldır. ALTIN GÜMÜŞ TLmevduat DövizMevduat ve ihracatçıdüzenlitemettüödeyenhissesenedi....

Evet. Ben faizciyim. Müslümanım ahlaklıyım ve faizciyim. En büyük faizi de TÜrkiye devletinin sattığı bonolarından aldım. Devlet faizci ise ben de faizciyim. Devlet faizi bıraksın ben de bırakırım. Daha kimsenin bilerek 1 kuruşunu yemedim çok şükür. Kul hakkı yok.

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Fiyatlar artmıyor sadece projelerde satılmayan evler için fiyat artışları var ( ilk alanlar isyan etmesin diye) ama ciddi olarak alıcı iseniz projenin başlangıcındaki fiyata bile konut alınabileceği kanısındayım. Bir örnek verdim İstanbul Davutpaşa` daki Beyaz inşaatın `Beyaz park Topkapı` fiyatları başlangıç tarihine göre sadece (2 yıl öncesi) maksimum %20 gibi bir artış göstermiş. Düşünsenize 2 yıl önce peşin verip projeden alacağınız daire parasını Tl olarak vadeli bankaya koysanız şu anda, o da en kötü ihtimalle, bitmiş elle tutulur somut halde ,bitip bitmeme riskini üstlenmeden aynı daireyi alabiliyorsunuz. Hatta 2 yıl önceki paranızı Tl değil Dolar cinsi tutsanız %20 `ye yakın daha ucuza almış olacaktınız. Demek ki neymiş; abuk sabuk `her zamana beton , dibine kadar beton` diye bağırarak beton fiyatlarını sonsuza kadar, tüm yatırım araçlarından daha fazla arttırmak mümkün değilmiş.
    Merhaba, bende Topkapıdayım alacağımdan değilde meraktan soruyorum. Araştırdıysanız 2+1 fiyatları ve aidat nedir ? Bilginiz var mı?

Teşekkürler saygılar

Sayfa 715/1014 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •