Sayfa 715/1000 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    2018 eylülde 2038 in getirisi %8 küsurları gördüğünde ulen memleket batıyor mu diye tırsıp almamıştım. ha tabi o günle bugün arasında mega majör bir fark var.. banka usd mevduat faizleri %6-7 leri görmüştü o zaman. şimdi daha dün bir kısım usd mevduat için 0,40 ı kabul etmek zorunda kaldım. bu sefer bu sebepten gözü karartabilirim...

mi acaba
    ek olarak.. ben al sat düşünmüyorum, emeklilik projesinin bir parçası benimki. yıllık dolar bazında 7,25 getirsin ok. ha daha ucuza alırım 7,5-8 getirisi olur kaymaklısı olur.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ek olarak.. ben al sat düşünmüyorum, emeklilik projesinin bir parçası benimki. yıllık dolar bazında 7,25 getirsin ok. ha daha ucuza alırım 7,5-8 getirisi olur kaymaklısı olur.
    Iyide yillik kazancin 53K TL oldumu manyak gibi vergi var. Eurobond in nesi mantikli? Oysaki emlakta bu vergi yok mesela

3. 53 K TL olana kadar evet bu daha mantıklı sonrası şüpheli. Ama konuttan her türlü daha performanslı, üstelik onun da vergisinin aynı olduğunu unutmayın sadece istisnaları daha fazla.

4. Konut yatırımında kanunlar yatırımcılar aleyhine olduğundan dolayı yatırım yapılabilir bir alan olarak gelmemektedir. Diğer bir ifade ile kiracı ile taşınmaz sahibi arasında hukuki durumlar düzeltilmeden kalıcı yatırımcı çekmesi ilginç geliyor. Sadece hukuki olarak bahsettiğim bu konuya ek olarak ikili ilişkiler, likidite ve amortisman gibi konularda da eminim bu yatırım eksileri bulunmaktadır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

5.  Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Iyide yillik kazancin 53K TL oldumu manyak gibi vergi var. Eurobond in nesi mantikli? Oysaki emlakta bu vergi yok mesela
    emlakta nasıl vergi yok?
    vergi var üstelik muafiyet sınırı sadece 6bin tl.

yalnız yeni aldığın evde 5 yıl sıfır vergi ödersin, öyle bir avantajı var.

6.  Alıntı Originally Posted by munchausenbyproxy Yazıyı Oku
    53 K TL olana kadar evet bu daha mantıklı sonrası şüpheli. Ama konuttan her türlü daha performanslı, üstelik onun da vergisinin aynı olduğunu unutmayın sadece istisnaları daha fazla.
    Bende aynı diye biliyorum.
    İnternette şimdi hesaplattım 53 bin kiraya 6700 vergi gösteriyor.
    Eurobond’a 53 bine 9400 vergi gösteriyor.
    Rakamlar google üzerinden alındığından güvenilir değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Vergiye takılmamak için sene başında eşimizi eurobonda ortak etsek direkt vergi limit 2 katına çıkar mı arkadaşlar

Yoksa eurobond alındığı itibari ile tek kişiysek bu işten kurtuluş yok mu ?

8.  Alıntı Originally Posted by balbatros Yazıyı Oku
    Bu 2 gündür ziraatte 2036 dan yüksek vadeli bondlar göremiyorum

Bunları işleme kapattılar mı acep?

Var mı bilgisi olan
    2036 da yok, maalesef 2034 en uzun vade kalmış.
    CDS 450 dolayına geldi, bugün aldım bir miktar.

Sayfa 715/1000 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •