Sayfa 716/742 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726 ... SonSon
Arama sonucu : 5931 madde; 5,721 - 5,728 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Şuan kredi faizleri %40-50 bandında ve %20 lere en az 1-1.5 sene düşmeyecek , 1 milyar kredinin yıllık faiz maliyeti 500 milyon civarında 220 daireyi 30.000 kiraya verelim 80 milyon yılda yapar faize ne ödedik 500 milyon 1/6 kadar faizin gelir elde ettik otel yapalım 120 milyon kazansın faizin çeyreği kadar gelir elde ederiz faizin yükseldiği durumda varlıklar değer kaybeder şuan değerli tekmeye var o da nakit şirket yönetiminin satacağını düşünüyorum daireler aralıkta teslim edilirse konut 1.20. Faiz kampanyası ile bayağı satarlar 2025 yılında 200 milyon dolarlık enerji Yatırımı başlayacak bu yatırıma şirketin borçlu girmesi oldukça olumsuz olur minimum stok max nakit şuan olması gereken durum gibi duruyor

2. Hisse baskılanmasındakş tek amaç iyi gelecek bilanço etkisini azaltmak hisse 13 den bilançoyu açıklarsa 20 götürmek zorunda kalır ama 8-9 açıklarsa 13-15 bırakır ondan basıp duruyorlar

3. aynen sn tarık dediklerinize katılıyorum. büyük oyuncu ciddi baskılıyor sanko ve unlu üzerinden.. bu çeyrek ben 600m civarına düşmesini bekliyorum kısa vadeli tl kredilerin. artık bilançolarda faaliyet karı yerine artık kısa vadeli tl kredler takip dönemine girdik.

200m tahsisliden 160m da finasal yatırım adı altında fonda paramız var bundan zaten 360m kapata bilirler. yakında faaliyete geçeçek enerji yatırımı için döviz kredisi bekliyorum.. sera için 70m tl uzun vadeli tl kredimiz çekildi bunda sıkıntı yok bedava para oldu
    Son düzenleme : mdal; 23-10-2023 saat: 09:14.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

4. bu çeyrek 600 m civarı fövak üretebilir. en en kötü hesabıma göre 400m buldum.. umarım yanılmam

enerjide ortalama her ay 1m euro uzun vadeli borç ödüyoruz 3 aylık 100m tl civarı yapar. en fazla 50m faiz giderimiz olacak dersek finansal giderimiz 150m... tarımda 3ç stok dönemi ve karın olmadığı dönem... burada 150m stok a gitse 300m bi gider olacak.. tekstildeki stok azalacak mı artacak mı bunu öngöremiyorum. gelince değerlemek lazım..

kısaca bu çeyrek 100 ile 300m arası daha kasada para olmalı.. buda kısa vadeli kredi kapatmaya gidecektir gelsin bakalım..
    Son düzenleme : mdal; 23-10-2023 saat: 09:55.
    YATIRIM, sonu yanlış giden SPEKÜLASYONDUR. EĞER, zamanında spekülasyondan çıkmazsanız MECBUREN yatırımcı olursunuz.

5. şirketimiz finalsal borç azaltım da 3 yıldır çok iyi yönetildi.. o döviz borçlar hala yüzdürülse 5 6 milyar borcu olurdu ki batık konuma geçerdi..

şuan tam bistteki balina oldu
    Son düzenleme : mdal; 23-10-2023 saat: 09:40.

6. öngörülerim gerçekleşirse bilançoyla beraber büyük oyunucu falan takmaz fonlar saldırır.. bsoke yi götüren fonlar bunuda bırakmaz..

bedavanın bedavasıyız..

7.  Alıntı Originally Posted by mdal Yazıyı Oku
    öngörülerim gerçekleşirse bilançoyla beraber büyük oyunucu falan takmaz fonlar saldırır.. bsoke yi götüren fonlar bunuda bırakmaz..

bedavanın bedavasıyız..
    Onlara varlık değerlemeyi ben yaptırmıştım bide Anadolu ısızuya 7 sene önce döviz borç için uyardım hedef yapın dedim şirket zombi sittin sene düzelmez istediği kadar fon girsin çıksın borç bitirip kara geçme ihtimali pembe kar yağmasaından çok daha düşük ihtimal

8. neden bu şirkettesiniz o zaman

Sayfa 716/742 İlkİlk ... 216616666706714715716717718726 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •