Sayfa 717/777 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 5,729 - 5,736 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Bıkmışbroker'dan kopya çekerek hazırlanmış bir "sepet kur" grafiği. Kanal, regresyon kanalı. Yanındaki mavi rakam (0.67), 1'e ne kadar yakınsa, kanal o kadar başarılı çizilmiş demektir.

Hareket, benim acemi gözlerime pek itkisel (impulsive) görünmüyor ama piyasa yapıcı, adam kandırma konusunda çok usta...

2. 16 ağustosta yazmışım
     Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Günaydınlar...
    Zamanım elvermediği için burada yazamıyorum. Dostum enkiden icazet almıştım
    6.66 tepesi bekliyordum. Müthiş bir savrulma oldu. Önceki yazılarımda belirttiğim gibi 6.66 dan kalanları verdim. Tamamen TL ye geçtim. Dolardaki güçlenmeden ne olursa olsun UV de dolaresin de kurtulmasının mümkün olmadığını görüyorum. Bu noktada halen dolarda trade etmeye devam ediyorum. Grafikleri de açıp yazabildiğim en kolay yerde yazıyorum.
    İstek olabilir, adres aşağıda. Cümleten bol hayırlı kazançlar....
    https://tr.tradingview.com/chat/#WVSqQBViLuhvrvgj
    ekim de

Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Her mal ederini bulduğunda alınıp satılmalıdır....
    Tepe ve dip yakalamak trade de mümkün değildir her zaman. Kademeli alış satışlar bunun içindir....
    Paramızın değeri kaybolmasın diye dolar alıp saklayanlar 5-6 aydır hem dolardan iyi kaybettiler hem de faizden.
    Bu ekonomik sistemde hiç bir yatırım uzun vadeli olamaz. Zaman varolduğu sürece.
    Sarışın da bunlardan biri.
    hepsinin zamanı vardır. Sonra bayrağı diğerine devrederler.
    Teknik analiz bilmeden de yatırım yapmak yazı turaya eştir.
    Tabi 36 ay bilmem ne 16 ay 4.8 gibi anlamsız atraksiyonlar yapmamak kaydıyla
    Son düzenleme : asgaridr; 19-01-2019 saat: 10:16.

3. Pazar geyiği

ABD'de başkan Trump azledilecek mi, azledilmeyecek mi diye bir gürültü kopartılıp duruyor. Dile getirilen suçlamalar, incir çekirdeğini doldurmaz. Deniyor ki, Trump Rus ajanı. Hadi yaa! Adam başkan olduktan sonra mı farketmişler bunu? Başka bir suçlama da şöyle. Seçim kampanyası sırasında usulsüz para harcaması yaptı. 2009 krizine sebep olan ABD finans sisteminin tepesindeki sorumluları yargılamayın; ama seçim kampanyası sırasında usülsüz para haracadı diye, ABD başkanını azledin? Kim inanır buna? Kadir İnanır!

Derken... Trump dün bir tivit atmış. Demiş ki, eğer borsanın çökmesini istiyorsanız, beni azledin! Bunu okuyunca kafamda bir şimşek çaktı. Hemen bir komplo senaryosu yazdım. Bunu paylaşmak istedim.

ABD'yi yönetenler, 2009 krizinden sonra, ciddi bir kemer sıkma politikası uygulamak gerektiğini anladılar. Durumu halka anlatmak gerekiyor ama kim anlatacak? Meslekten politikacılara gidip durumu anlatınca, hiç biri işi kabul etmedi. "Abi, kariyerim mahvolur, yapamam", dediler.

Bunun üzerine ABD derin devleti, işi yapacak bir günah keçisi aramaya başladı. Trump'ı buldu. Adamın işi, krediyle gayrimenkul alıp, fiyatı şişirip satmak. Çok fazla risk aldığı için, bir kaç defa batmış, çıkmış. Bence, en son batışında, ABD derin devletinin kucağına düştü. Adama dediler ki, iki seçeneğin var: Ya hapse gireceksin. Ya da, seni başkan yapıp azledeceğiz, bu arada finansal sisteme ayar çekeceğiz. Bizde de 1980 darbesinden sonra hapse düşen ülkücülere benzer bir şantaj yapmışlardı, bunu da içlerinden biri, çok sonra basına açıklamıştı. Görünen o ki, Trump işi kabul etti.

Eğer aşağıdaki dergilerin verdiği iş takvimi doğruysa, bir kaç ay içinde işi bitirecekler demektir. The Atlantic dergisinin Mart sayısı, Trump'ı azledin kapağıyla çıkacakmış. Geçen hafta içinde, Beyaz Saray civarında, 1 Mayıs 2019 tarihli sahte bir Washington Post gazetesi dağıtmışlar. Gazete manşeti, Trump azledildi, Rusya'ya kaçtı. Demek ki, Nisan ayı içinde sonuca varmayı planlıyorlar...

Neyse! Bir pazar geyiğini de böylece tamamladık! Bakalım neler olacak?

Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine...

----

https://twitter.com/realDonaldTrump/...rc=twsrc%5Etfw

----

https://www.sabah.com.tr/amerika/201...linsin-cagrisi

----

https://tr.sputniknews.com/abd/20190...kirim-a-kacti/

4. Jeff bezos awradindan gol yedi
    Kadin bosanirkene iki dudagi kulagindaydi ya
    Yalniz o ne basin aciklamasiydi bilader okumaya basladim sonlara dogru bas kismi unuttum
    Yani soyyleki abartmaya gerek yok
    Bosanma Kuran Tevrat gibi bilimum kitaplarda hak olarak gecer
    Tabi servetin yarisi demek oyle sunnet olurkenki gibi
    Yumurtanin yarisi gitti seyin yarisi gibi bisey diil esasen
    Ulen bende bosanip 70 milyar dolares e konsam
    Konserve gibi sevinirum da bende
    Bu arada bezos tramp i bitiremez
    Nedenlerini yazmaklan simdi ugrasamamda
    Oyle
    Hadin guley gessin
    N0t: denmek istenen tramp a o ka takicagina az enerjini awrada harcayaydin be bilader

Neydi EM'ler ve yüksek riskli varlıklar önden gidecekti..aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi EM'ler ''first in, first out'' olmuş..

Şimdi EM'leri açısından bakılınca en zayıf halkayı/halkaları ben bulamıyorum..bu görevi Gund'a verelim..

Malum piyasaların çalışma şekli belli..

Alıntı Originally Posted by Occhiali Yazıyı Oku
    Derken... Trump dün bir tivit atmış. Demiş ki, eğer borsanın çökmesini istiyorsanız, beni azledin! Bunu okuyunca kafamda bir şimşek çaktı. Hemen bir komplo senaryosu yazdım. Bunu paylaşmak istedim.
    Trump borsaları seviyorda FED borsaları sevmiyor mu..ECB, BOJ, PBOC'unda sevmek ne kelime, borsaları sığdırası geliyor..örnek mi, BOJ un borsadan bol miktarda hisse(ETF) sahibi olması..

Neden, çünkü borsaları göçerse (nezninde varlık fiyatları) neler olabileceğini iyi biliyorlar..ama diğer tarafta normalizasyon, iyileşme istekleri..tam bir cendere..

Esasen görev tanımları belli arkadaşların..

Trump'ın ekonomik olarak görevi malum büyümeyi sağlamak..FED in ise bu anlamda görevi enflasyon(nezninde büyümeyi) kontrol etmek..

Trump ın ''lolo'' yapmasına gerek yok kısaca..

7.  Alıntı Originally Posted by 9717

Harvard professor Ken Rogoff said the key policy instruments of the Communist Party are losing traction and the country has exhausted its credit-driven growth model. This is rapidly becoming the greatest single threat to the global financial system.
    He said it was an error to think that China's current slowdown is entirely deliberate and calibrated. While the People's Bank undoubtedly wishes to curb the credit boom it is also riding a tiger that it cannot fully control.

“I fear this will be the third leg of the global debt supercycle, after subprime in the US and the debt crisis in the eurozone. Nobody knows how this is going play out but it could be on the scale of 2008 and it is will be very bad for Asia, and there will be spillovers in Europe,” he said
    ünlü ekonomi Prof u Rogof a göre, Çin de artık yolun sonuna yakın. Çin'deki mevcut ekonomik yavaşlama sanılanın aksine kontrolsüz nedenlere bağlı olabilirmiş. Bu durum sonunda tıpkı 2008 de olduğu gibi büyük ölçekte bir global krizi tetikleyebilir diyor.. hatta bu kaçınılmaz demiş..

davos tan Çin e salvolar başlamış. Trump davos ta yok ama sözcüleri iş başında 🙂
    ytd..

8. Şimdi rogoff kardeşimiz aslında Shanghai i yeniden keşfetmekle kayda değer is yapmışmi bu bi soru işareti
    Çin kendi kültür soylu anavatanına sadık aristokratik burjuvaziyi olusturabildimi işte "to be or not to be" burede gizli $ekspir de
    Elli bin süper zengin kalanı ucuz is gücü yürümez
    İktisadi ordu kuraman
    Yani insanlar görür ister
    Ben ilk bu şekil burjuvaziyi Viyana Avusturyada bi opera aksami zengin esraf metroyla evlerine giderkene gördüm
    Bizde olsa opera önünde Vale sirasi Vale önunde kalın koyu renk arabalar
    Sonra italia da :-) Floransa da gördüm 5yuz yıllık eski yedi sekiz kat kule gokdelenlerinde sulukuleliler değil baya bi varlıklı tipler vardı bizim sur içinden farklı
    Çin havlu atar baba
    Yani Çin değil Çinli daha dogrusu
    O şekil kültürel dönüşüm kuley deyil
    Fikren
    Rogoff ta moruk abisi gibi düşünmüş olmali

Sayfa 717/777 İlkİlk ... 217617667707715716717718719727767 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz