Sayfa 719/1030 İlkİlk ... 219619669709717718719720721729769819 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 5,745 - 5,752 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by bonocu78 Yazıyı Oku
    En son 31 ağustos verisinde merkezin net döviz rezervi 18,2 milyar dolardı..40 gündür tek bir haber yok net rezervle ilgili...Acaba 10 milyarın da altına indi de ondan mı gizliyorlar...Ben hiç denk gelmedim.Acaba şu anki net rezervle ilgili bilgisi olan var mı?Yoksa net rezev bilgisi de devlet sırrı mı oldu?
    Şimdi evds'ten kontrol ettim en son veri 28.9.2018'de yayınlanmış. (brüt rezerv 66.98 milyar dolar).
    Bir sonraki bildirim tarihi olan 5.10.2018 için henüz bir veri yayınlanmamış. Perşembe veya Cuma günü bu veri yayınlanabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    İstanbul'da olmayıp İzmir'de olan yemek sadece ot var bir de balık çeşitleri daha fazla.Orman fazla yok,bitki örtüsü makilik,Manisa çıkışı ormanlık ama pek bir özelliği yok.İyi oteller merkezde gezmek için ise Çeşme yarımadası gibi,merkezin dışına çıkmak gerekir.Şehir içinde çok ilgi çekmese de birkaç seyir tepesi var.Kısacası İzmir denilince 2km. lik merkez Miami, gerisi Texas.İzmir'in güzel olan yeri çevresidir.
    Ne alaka şimdi bunun konuyla?

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

3.  Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Ne alaka şimdi bunun konuyla?

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Üşenmedin geldin bunu mu yazdın şimdi.Robot gibi sırf yüzde 26-27 , 32-45 konuşulacağına ;suyunu çıkarmadıktan sonra 1-2
    insani şey yazmanın da pek bir sakıncası olmaz herhalde.Sonra 26-27 ler 10'a düştüğünde dut yemiş büblbül gibi susmaz herkes en azından bi dostluk -muhabbet kurulmuş olur

icbc dolar 6.25% olmuş, önceki 5.75%.
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

5. Sn jondowes'un analizine göre tcmb son dönemde NDF'lerden (non deliverable forward-TL uzlaşmalı döviz satışı) tam 13 milyar TL zarar etmiş.

VIOP üzerinde 100mTL üttü, 50mTL ütüldü gibi tartışmalar bu verinin yanında kifayetsiz kalıyor.

Piyasaya tcmb bilançosundan ödenecek olan bu işlem zararı o denli büyük ki neredeyse parasal genişleme olarak dahi algılanabilir.

Detaylı analiz için:

https://twitter.com/e507/status/1049615475594973184
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Vade gun sayisini gunleri saymadan tek bir cikartma islemi ile yapiyorum bu sekilde.
    Atiyorum 15 Ekimde bagladim. Musteri temsilcisi atiyorum paran 30 Aralik'ta donecek dedi.
    Simdi bu kac gun ediyor?
    Oturup da tek tek gun saymak yerine 364. gun (30 aralik) eksi 288. gun (15 Ekim) = 76 gunu buluveriyorum.
    Google calender her gunu numaralandiriyor.
    Vade bitis gunu rakamindan vade baslangic gununun rakamini cikarinca cok kolay oluyor bu sekilde.
    Syg
    Excel elinin altında olanlar için; başlangıç tarihini bir kutucuğa, bitiş tarihini yanındaki kutucuğa yazın, 3.bir kutucuğa da ilk iki kutucuk arasında çıkarma işlemi şeklinde formül girin, iki tarih arasındaki gün sayısını verecek.. dönüşlerde sadece iki tarihi girerek direk gün sayısını görürsünüz

7. Güncelleme:Teb Marifetli,İCBC

Paylaşımlarım Yatırım Tavsiyesi Değildir

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Şimdi üfe ile tüfe arasında %21 civarı fark var. Yani yaklaşık yarısı. Genelde orta ve uzun vadede tüfenin üfeye yakınsaması beklenir, yoksa üreticiler zarar eder iflaslar olur diye açıklanır. Ama dün satış fiyatlarında %10 civarı indirim başlayacağı söylendi. Bu durumda acaba aslında bu farkın (üfe-tüfe)kapanması gerekmiyor mu demek? Yani sanki üreticiler halen çok karlı bir şekilde çalışıyorlar ve %10 fedakarlık yapabilecek durumdalar diye mi okumalı ve bundan sonra da bu fark üretici, aracı,satıcı kısmına mı yedirilecek.

Bir de zamanlamaya bakınca tam yılsonu olduğundan belki de yeni yılda işçi, memur, emekliye zam verileceği zaman enflasyon dikkate alınmayıp da "bakın herkes fedakarlık yapıyor, bu yüzden enflasyon %25 ama biz size %10 zam vereceğiz, siz de fedakarlık yapın" demek için yol mu yapılıyor.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 719/1030 İlkİlk ... 219619669709717718719720721729769819 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •