Sayfa 724/1024 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774824 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,785 - 5,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Size komplo teorisi gibi gelebilir ama ben doların uzun süre 6 6.20 ile 6.8 7 aralığında dalgalanacağını düşünüyorum..

Aslında isteyerek devalüasyon yaptılar ve bunu papaz abd vs dış güçlere yıktılar ve büyük oranda %50de bunu yedi...

Orta vadede cari açığın düşecek olması dolardaki yukarı baskıyıda hafifletecektir.. Olan bilançoları bozulmuş şirketlere olucak.. Büyük bir işsizlik dalgası olmazsa siyasi sonucuda olmaz gibi geliyor bana.. Bence herşey baya planlandı ve uygulanıyor

BLA-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Borsa sabırsızların parasının , sabırlılara aktarmanın bir aracıdır." Warren Buffet

Alıntı Originally Posted by berkmeric85 Yazıyı Oku
    Size komplo teorisi gibi gelebilir ama ben doların uzun süre 6 6.20 ile 6.8 7 aralığında dalgalanacağını düşünüyorum..

Aslında isteyerek devalüasyon yaptılar ve bunu papaz abd vs dış güçlere yıktılar ve büyük oranda %50de bunu yedi...

Orta vadede cari açığın düşecek olması dolardaki yukarı baskıyıda hafifletecektir.. Olan bilançoları bozulmuş şirketlere olucak.. Büyük bir işsizlik dalgası olmazsa siyasi sonucuda olmaz gibi geliyor bana.. Bence herşey baya planlandı ve uygulanıyor

Bunu yapacaklarsa nasıl yapacaklar ? Doların daha yukarı çıkmasını nasıl engelleyecekler ? Teorinizin içinde merkezin okkalı faiz artışı var mı yok mu ?

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Bunu yapacaklarsa nasıl yapacaklar ? Doların daha yukarı çıkmasını nasıl engelleyecekler ? Teorinizin içinde merkezin okkalı faiz artışı var mı yok mu ?
    Şöyleki 3.75ten 6.50ye gelmiş dolardan bahsediyoruz...zaten ciddi bir devalüe olma durumu var..

3.75 iken bu ülkede 200milyar dolar yoktu şuan dada yok.. Rezerv üç aşağı beş yukarı aynı.. Doların dahada yukarı gidebileceğini net olarak söylemek için bunu matematik olarak ortaya koymak gerekir diye düşünüyorum..

Panik olmaması halindeki bence ilk dalga geçti bu saatten sonra dovize talep sadece şirketler üzerinden gelecektir en azından orta vadede çok büyük bir sorun olmayacak orta vade için.. Uzun vadede hangi şirket hangi bankaya geçer onu bilemem

Ben önümüzdeki 1 yıl hatta seçimlere kadar olan kısım için bunu söylüyorum

"Borsa sabırsızların parasının , sabırlılara aktarmanın bir aracıdır." Warren Buffet

4. Usd/try 6,6052 +0,0549 +0,84%

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    ufak beyin cimnastiği.. dolar alanın kapısına maliye gönderecekmiş ya resmi mafyamız. bu kanundan altın nemalanır mı acaba? tr'de tabi ki.
    Yazıyı okudum da, adam, dolar alanın ,dolar aldığı parayı nereden bulduğu sorulacakmış diye yazmış.Bence kim olursa olsun,bu soru sorulsun tabi.Ha bu soru sorulduğunda, alnının akıyla çıkacak kaç kişi bulunur,ayrı mevzu.Niye aldın değil,nerden bulup aldın sorusu hiç de mafyavari bir soru değil

6. Çok tehlikeli bir noktada..6.63 te..sanki 1-2 yaptı akıverecek 5 dalga 6.17 e gibi..öte yandan mevduat stopaj tedbirini iplemedi kaldığı yerden yukarı gibi..tam yol ayrımında..

Beklentim 13 Eylüle kadar tam burada 5.98 dibi öncesi gibi abcde şeklinde sıkışma 8 gün. İlk hareketler çok önemli belli edecek kendini

7.  Alıntı Originally Posted by strongarm Yazıyı Oku
    çoktannn TL milyoneri olduk ston,bu kafayla bunlar daha çokk milyonlar kazandırır bize,fakat ben artık TL ile hesap yapmayı bıraktım,Anlamsız.monopoly parasına kafa yoramam.
    Tabi monopoly parasını koruyan kimse yok diye sallayıp durun.Monopoly parasıyla Barbaros bulvarı 40 sene önce de aynı fiyattı şimdi de aynı fiyat.Dünyada hiç değer kaybetmemiş paradır monopoly parası.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Var ki seçimleri 2 sene öne almak gibi ciddi bir riske girebileceklerini hesapladılar. Eğer 2 sene öncesine almak gibi bir hamle yapmasalardı ben de yok diyebilirdim. Ama arkalarında bir teorisyen var.
    Teorisyene gerek yok,pratisyen yeterli.Neticede ilk defa bizim başımıza gelmiyor yaşananlar.

Sayfa 724/1024 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •