Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 729/1002 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    zaten artık çoğu işin online olarak yürüyebileceği görüldü.

şu an ütopya olarak görülen konuların ana sebebi enerji/ulaşım maliyetleri.

elektrikli arabaların yakıt giderinin benzini onda biri olduğunu düşünün, dünya nasıl bir yer olurdu.
    Marttan beri evden çalışıyorum, herhangi bir aksama problem yok. Patron ofise ayda 180k ödemeye devam ediyor.

Evden çalışma çoğu sektör için norm haline geldiği anda istanbulun nüfus en az 2m azalır. Şahsen bir saniye bile durmam.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bence 300.000 TL. kuru parasi ve dolgun maasi olan ( aylik 6.500 TL.gibi ) kisi bizim ulkemizde ev almamali fikrine katilirim.

Aslinda o 300.000'i akilli degerlendirdi mi belki 10 tane konut alir gunun birinde.

Bizim milletin bu kadar konuta atlamasinin bir sebebi, konut kredileri.

Bir de bu borcun yasamlarina getirecegi yuku pek ciddiye almiyorlar.
    yanlış anlamayın lütfen ama 6.500 TL dolgun maaş değil ki?
    2005 yılında ilk iş hayatına bağladığımda, yeni mezunken 4 asgari ücret ile işe başladım. Bugünün parası ile 8-9 bin TL. 6.500 TL o dönemdeki yeni mezun maaşı değil.

Bugün iyi bir semtte oturmak 3.000 TL Kira + elektrik-internet-aidat-dogalgaz v.s. totalde 4.000 TL'ye geliyor. 2.000 TL de gıda masrafı olsa zaten 6.000 TL yaptı.

3.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    yanlış anlamayın lütfen ama 6.500 TL dolgun maaş değil ki?
    2005 yılında ilk iş hayatına bağladığımda, yeni mezunken 4 asgari ücret ile işe başladım. Bugünün parası ile 8-9 bin TL. 6.500 TL o dönemdeki yeni mezun maaşı değil.

Bugün iyi bir semtte oturmak 3.000 TL Kira + elektrik-internet-aidat-dogalgaz v.s. totalde 4.000 TL'ye geliyor. 2.000 TL de gıda masrafı olsa zaten 6.000 TL yaptı.
    O yazdigimiz gunku konu, ev alip alma-makti, dolgun maasa takmayin.

Bir can arkadasim var, IcIsleri Bakanliginda 33 yillik devlet memuru, 6500 anca aliyor.

Onun maasini baz aldim.

4. Biraz geç görmüşüm kusura bakmayın ltfn.

5. Ben 2011 den beri 2023 ü bekliyorum ev almak için. Kişi başı milli gelir 100bin$ olacak ve ihracatımız 500 milyar$ olacak 2023 te. O zaman ev alacağım. Altınları bozdurmadan üstüne oturdum 2023 ü bekliyorum gözlerim kapalı.

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Müteahhitler ve ev sahiplerinin 3D teknolojisi ile 24 saatte 4 bin dolardan daha az maliyetle inşaat yapan makineleri gördüğünde çılgına dönmelerini normal karşılıyorum.

Tıpkı dikiş makinesinin icadından sonra ayaklanıp isyan çıkaran terziler gibi...

Neyse zamanı gelmemiş devrimleri zamanından önce açıklamamak lazım...

Bu arada arsa olayını gözünüzde çok büyütmeyin. Uçaktan aşağıya ara sıra bir bakın her yer bomboş arazi. Zaten Tüm meslekleri robotlar ele geçirdiğinde Yığınla işsiz insan şehirlerden göç etmek zorunda kalacak. Hatta bu biraz da devlet destekli olacak. Devletler halkına asgari geçim maaşının yanı sıra tarla-arsa vb verecek. Aksi durumda işsiz kalan insanlar devletlerin güvenliği için de sorun teşkil eder. Barınma işini de bu ve buna benzer 3d teknolojileri ile çözecekler.

Dedim ya bunlar şimdi ütopya gibi gelebilir ve inanması zor olabilir. ama Bir virüsün Tüm dünya ticaretini felç edeceğini ve hatta tüm kara-hava-deniz ulaşımlarının aynı anda yasaklanacağını 2 yıl önce söyleselerdi buna kim inanırdı?

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben 2011 den beri 2023 ü bekliyorum ev almak için. Kişi başı milli gelir 100bin$ olacak ve ihracatımız 500 milyar$ olacak 2023 te. O zaman ev alacağım. Altınları bozdurmadan üstüne oturdum 2023 ü bekliyorum gözlerim kapalı.

2023 de zaten ülkece uça uça Ay a çıkmış ve yerleşmiş olacağız. Hedef önce Ay sonra diğer galaksiler diye açıklamayı cuma bekliyorum.
    Ev almamakta iyi yapmışsınız. Ay dan Dünya manzaralı Ağaoğlu nun yapacağı Kanal Ay projesi yanındaki rezidanstan 1+1 i 0.64 faizle alacaksınız.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Bu senenin başında 260 liraya aldığım kışlık lastikler 375 lira olmuş ki Eylül 1 de yüzde 5-7 arası bir zam daha varmış.
    Kışlık lastik alacak olanlara duyurulur.

Herşey böyle deli zamlanip maaşlara yüzde 8-10 zam falan gelirken kredi çekip ev almakta çok mantıklı gelmiyor şayet çok yüksek kira ödenmiyorsa.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    O yazdigimiz gunku konu, ev alip alma-makti, dolgun maasa takmayin.

Bir can arkadasim var, IcIsleri Bakanliginda 33 yillik devlet memuru, 6500 anca aliyor.

Onun maasini baz aldim.
    Anadoluda bazı ilçelerde kira 500 lira orada kralsınız o parayla dolayısıyla her şey göreceli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 729/1002 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •