Onemli Gunler Banner
Sayfa 729/1032 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 5,825 - 5,832 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Yaw burası halkbank cafeymiş, trend'i görünce üstünede cafe yazısını görünce "bi bakiim" dedim, ama banka konusuymuş.

Devlet bankasına girmekle iyi etmişsiniz. Son bir yıldır hükümet bu bankaları, ülkeyi kurtarması için akbabaları fonlamak için kullanıyor.
    Almış olan kurumsal yatırımcı ve yabancının her fırsatta satması, elinde mal olmayanında girmekte korkması normal.

Bence toplanıp duaya başlayın, yerel seçimlerde akp kazanamasın diye. akp kazanırsa, bankaya ortak oldunuz demektir.

Tabi hükümet şapkadan tavşan çıkarırsa, suud katillerden onlarca milyar doları koparabilirse, devlet bankalarında zararı kurtarıp belki azda olsa kâra geçebilirsiniz. Tabi enflasyon hariç.

Evet kötümser yazı yazdım, doğamda var napiim. Sektör okumayı unuttuysanız ben napiim. Yıllar önce devlet bu bankaları, inşaatı fonlasın diye ayırdıında, imdaaaat diye kaçmalıydınız. Kulaanızı çeksem yeri değilmi.?

Bak kızdırdınız, gidip çay içiim kave içiim haber okiim.
    Helal bre alicemal. )

2.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    663 kırarak fake attı geldi 648 i kırarak fake attı şimdi haber gelmeli. herkesi doğradı soğan katıp satırla pincik etti. benim hissede 300bin tl işlem oldu. bir bekleyiş var.
    hadimu'l-harameyn eş-şerifeyn ne demek google da arıyoruz. kelime dağırcağımız gelişiyor alt tarafı halkbank grubu kağıdı aldık ne hallerdeyiz.
    Benim anladığım krala bana tabii olacaksin diyor.

3.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    663 kırarak fake attı geldi 648 i kırarak fake attı şimdi haber gelmeli. herkesi doğradı soğan katıp satırla pincik etti. benim hissede 300bin tl işlem oldu. bir bekleyiş var.
    hadimu'l-harameyn eş-şerifeyn ne demek google da arıyoruz. kelime dağırcağımız gelişiyor alt tarafı halkbank grubu kağıdı aldık ne hallerdeyiz.
    Bu unvanın kullanılışı hakkında daha kuvvetli bir rivayet, Mekke emîrinin itaat arzetmesi ve Yavuz Sultan Selim adına hutbe okutması olayına dayanır. Mısır’daki ikameti esnasında Sultan Selim’e itaatlerini bildirmek üzere Kahire’ye gelen heyetler arasında Mekke emîrinin heyeti de vardı. Hz. Peygamber’in soyundan gelen Şerîf II. Berekât, içinde oğlu Ebû Nümey’in de bulunduğu bir heyet gönderip Osmanlı padişahına tebrik ve itaatlerini sunarken Kâbe’nin anahtarları ile birlikte bazı kıymetli hediyeler ve mukaddes emanetler de yollamıştı. 6 Temmuz 1517 tarihinde Kahire’de toplanan Dîvân-ı Hümâyun’da Kâbe’nin anahtarlarını ve diğer hediyeleri takdim eden Ebû Nümey Osmanlı padişahının iltifatlarına mazhar olmuştu. Yavuz Sultan Selim, Şerîf Berekât’a emirlik beratı ile birlikte değerli hediyeler de göndermiş, Kutbüddin el-Mekkî’nin rivayetine göre hediyeleri alan Şerîf Berekât padişahı överek onun adına hutbe okutmuştur. Sultan Selim bu heyetle birlikte Haremeyn halkına dağıtılmak üzere 200.000 altın ve külliyetli miktarda erzak da yollamış, söz konusu altının surre-i hümâyun adıyla her yıl, ayrıca Memlükler’in gönderdiği sadaka-i Mısriyye’nin de (erzak) Hazîne-i Âmire hesabına mahsuben eskisi gibi yollanmasını emretmişti (Mir’âtü’l-Haremeyn, I, 677-678). Böylece Osmanlı padişahlarının unvanları arasına hâdimü’l-Haremeyn sıfatı da ilâve edilmiş oldu. Nitekim Kanûnî Sultan Süleyman, tahta çıkışı dolayısıyla Mekke emîrine gönderdiği beşâretnâmede babası Selim’in unvanları arasında “hâdimü’l-beytullah ve’l-harem”i en başta zikretmiştir (Feridun Bey, I, 500). Bu şekilde mukaddes beldeler halkının huzur ve refahının sağlanması Osmanlı padişahlarının başta gelen görevlerinden biri olmuştur.

4. Faizler ve dolar düşüyor bankalar niye böyle ?

5. haber gelcek hazırmıyız ?

6.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    haber gelcek hazırmıyız ?
    Aylardır bekliyoruz ne haberi gelecek?

y.t.d

7.  Alıntı Originally Posted by proleter Yazıyı Oku
    az şuraya bakın nasıl gülüyorlar. telekom vurgunu hariri bin salman

https://www.ndtv.com/world-news/saud...t-year-1937184

videosu

haririler bizim bankaları hüpletiyor suudlar cinayet işliyor gel gör ki batılı ülkeler ceza kesiyor suudilere silah satıyor para alıyor gene biz zarar ediyoruz.
    zamanında 200 sene evvel bunun dedesi ortalığa karıştırmaya başladığında 2nci mahmud bunu istanbula getirtip boynunla zincirle gezdirip halka maymun etmiş, sonra ibreti alem için kellesini topkapıda sergiletmiş. nerden nereye...

8. eyyy OFAC ... öpeceksen öp...

Sayfa 729/1032 İlkİlk ... 229629679719727728729730731739779829 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •