Sayfa 73/1000 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 577 - 584 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Yok. 1m+ nominallik aldım. İkinci sorunuzun cevabını bilmiyorum...
    Nominal olarak 1 milyon adet aldınız öyle mi? Türkiye'de yaşıyorsanız yüklü miktarda gelir vergisine tabi olacaksınız.

2.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Yok. 1m+ nominallik aldım. İkinci sorunuzun cevabını bilmiyorum...
    Ayrıca nominal olarak 10bin adet satmayı düşünürseniz buradan birçok talip çıkacaktır.

3.  Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    Nominal olarak 1 milyon adet aldınız öyle mi? Türkiye'de yaşıyorsanız yüklü miktarda gelir vergisine tabi olacaksınız.
    Doğru %35’lik bir vergisi olacak. Fakat vergiden sonra bile neti mevduat faizi tutarından çok daha fazla olacak...

4.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    Doğru %35’lik bir vergisi olacak. Fakat vergiden sonra bile neti mevduat faizi tutarından çok daha fazla olacak...
    Tebrikler, biz hesap acimi, mb karari derken firsati kaçirdik, 65.000 dolarlık yapi kredi 85.000 dolar oldu 1 hafta içinde.. büyük firsat kaçirdik...
    Banka eurobond larinda bir şok fiyatlanmasi vardi,kaçti gibi

5.  Alıntı Originally Posted by 133MMX Yazıyı Oku
    Selamlar,

Eurobond getirilerini anlamaya çalışıyorum. Anlamak için İş Yatırım'ın yayınladığı aşağıdaki listeyi anlamaya çalışıyorum. Listenin tamamına https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...02937070_1.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

Örnek olarak ikinci sıradaki Vakıfbank eurobond'unu hesaplamama yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benim hesabıma göre absürt değerler çıkıyor. Benim yaptığım hesaba göre 99 birime 1 adet bono alıyorum. 1 lira bono tarihi dolduğunda 5 lira ise kupon faizinden kazanıyorum. Toplam 6 liradan 6 / 99 = %6 gibi getiri elde ediyorum bono sonu 31 Ekim'e kadar. Tabii ki 1,5 ayda bu kadar büyük getiri olmayacağına göre bir şeyleri yanlış yapıyorum.

Ayrıca Getiri sütununda yer alan 5,17 neyi ifade ediyor ve nasıl hesaplanıyor?

Çok amatör sorular olabilir, kusuruma bakmayın merak ettim, araştırıyorum.

Ek 20187
    bu tabloda kupon getirisini anladım da.. getiri kolonu neyi ifade ediyor? örnek.. işbankası getirisi -0.33 olacaksa neden alınsın?.. yoksa bugüne kadarki getirisi mi bu?

cahilin cahili var :) vurmayın garibe..

6.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bu tabloda kupon getirisini anladım da.. getiri kolonu neyi ifade ediyor? örnek.. işbankası getirisi -0.33 olacaksa neden alınsın?.. yoksa bugüne kadarki getirisi mi bu?

cahilin cahili var vurmayın garibe..
    Yanlışım varsa Jon dowes üstad düzeltsin ama ilgili eurobondun vadesinde çok az kaldığı için son işlem tarihinin üzerinden zaman geçtiyse fiyat güncel kalmamış olabilir. Bu fiyatın üstüne de birikmiş faizi ekleyince negatif getiri çıkıyor olabilir.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku

cahilin cahili var vurmayın garibe..
    İtfasına çok az zaman kaldığından dolayıdır. Alınması sizi zarara uğratır.

8.  Alıntı Originally Posted by shark Yazıyı Oku
    İtfasına çok az zaman kaldığından dolayıdır. Alınması sizi zarara uğratır.
    iyi de kim niye alsın ki o zaman bunu.. başka bir açıklaması olmalı sanki.

Sayfa 73/1000 İlkİlk ... 2363717273747583123173573 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •