Onemli Gunler Banner
Sayfa 73/147 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon
Arama sonucu : 1172 madde; 577 - 584 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Sklera arkadasımıza hedeflerınde basarılar dılerım.Insallah ıstedıgı sonuca varır.
    Benımde nacızane bır sorum olacak burdakı ustatlarımıza.
    Gecen sene 20 temmuzda 10 yıllık aradan sonra borsaya tekrar gırıs yaptım.
    Bu surecte sansım sayesınde 15.000 lıramı 1 yılda 105.000 lıraya cıkardım
    ZOREN
    FENER
    Oozellıkle
    CRDFA
    ISGSY
    KOZAL
    JANTS
    EGEEN
    CANTE
    NTHOL
    bunlardan saglam para kaldırdım
    Artık borsa ınıslı cıkıslı surece gırdıgı ıcın bu sekılde para kazanmam zor.
    Bır kac aydır ostım bır arada ntholde denedım.şimdi ostımde deneme yapıyorum
    PLANIM SOYLE
    ostımde 20.000 lotum var seans acılısına gore satısa koyuyor satıldıktan sonra bır kademe asagıdan alıyorum.Ben alnusla calısıyorum komısyonum al sat sonucu 10 lıra cıvarı.yanı 20000 lotu tek kademe cevırdıgımde komısyon cıkınca 190 lıra para kar olarak bana kalıyor.Dun bunu ılk seferde 20.000 lotla daha sonra 10.000 lotla basardım 285 lıra kazandım.
    Burda benım ıcın hıssenın degerı onemlı degıl al sat yapabılmek onemlı
    Mesala dıyelım ostım bugun 2.17 ıdı 2.15 e dustu portfeyım deger olarak kaybettı .Yada 2.17 ıdı 2.20 oldu portfeyım deger kazandı bunlar benım ıcın kıstas değil.Tek amacım al sat yapıp elımdekı hısse adetını hangı fıat olursa olsunkorumam.Ve al sat yapabılmek
    Gunde 200 lıra kazansam bıle dusuncem soyle bır dukkanım var kıraya verdım.
    Bu dusuncem ne kadar dogru sıze danısıyorum.
    Söyledıklerım Benı Baglar Kesınlıkle Yatırım Tavsıyesı Degıldır.

Mesala 7 ocak ta 107 lıradan 150 kozal almıstım 20mayısta 132.50 den satmısımBu durumda benım kozal satısımdan karım 3800 lıra olması gerekırken karım 13.750 lıra oldu.
    toplam olarak 126.645 lot alıp satmısım bu surecte verdıgım komısyonda 1545 lıra cıvarı.
    Jants ve ntholde ozellıkle jantstada buna benzer sıstem le cok para kaldırdım portfeyıme gore tabı.
    Demek ıstedıgım bu surec sureklı devam edebılırmı ne kadar dogru yoldayım.
    Ozellıkle bıldıgım tanıdıgım hısselerde oluyorum.Bu surecte en fazla 15 hısseden elımde bulundurdum.Daldan dala zıplamıyorum yanı.
    Bırde dıyelımkı 12 lıtradan bır hısse aldım 11 e dustu buna takılmıyorum.11 den satıp al satla malıyetımı dusurmeye calısıyorum.
    Kısacası 12 den aldım 11 e dustu 12 yı beklıyım demıyorum mevcut fıatla degerı kaybeden hıssemı dusuk fıatta dahı olsa kara gecırmeye calısıyorum
    Hedefım basarabılırsem eger yıl sonuna kadar portfeyımı 150.000 lıra yapıp.
    2 hıssede bu sıstemı denemek.
    Onumuzdekı sene emeklı olunca calısmayı bırakırsam eger bu sekılde para kazanıp gecınmek.
    Bır avantajımda canlı ekrana saıp oldugumda pc de derınlık dahıl her seye hakım olabılıyorum

Alıntı Originally Posted by fenerLEE Yazıyı Oku
    Sklera arkadasımıza hedeflerınde basarılar dılerım.Insallah ıstedıgı sonuca varır.
    Benımde nacızane bır sorum olacak burdakı ustatlarımıza.
    Gecen sene 20 temmuzda 10 yıllık aradan sonra borsaya tekrar gırıs yaptım.
    Bu surecte sansım sayesınde 15.000 lıramı 1 yılda 105.000 lıraya cıkardım
    ZOREN
    FENER
    Oozellıkle
    CRDFA
    ISGSY
    KOZAL
    JANTS
    EGEEN
    CANTE
    NTHOL
    bunlardan saglam para kaldırdım
    Artık borsa ınıslı cıkıslı surece gırdıgı ıcın bu sekılde para kazanmam zor.
    Bır kac aydır ostım bır arada ntholde denedım.şimdi ostımde deneme yapıyorum
    PLANIM SOYLE
    ostımde 20.000 lotum var seans acılısına gore satısa koyuyor satıldıktan sonra bır kademe asagıdan alıyorum.Ben alnusla calısıyorum komısyonum al sat sonucu 10 lıra cıvarı.yanı 20000 lotu tek kademe cevırdıgımde komısyon cıkınca 190 lıra para kar olarak bana kalıyor.Dun bunu ılk seferde 20.000 lotla daha sonra 10.000 lotla basardım 285 lıra kazandım.
    Burda benım ıcın hıssenın degerı onemlı degıl al sat yapabılmek onemlı
    Mesala dıyelım ostım bugun 2.17 ıdı 2.15 e dustu portfeyım deger olarak kaybettı .Yada 2.17 ıdı 2.20 oldu portfeyım deger kazandı bunlar benım ıcın kıstas değil.Tek amacım al sat yapıp elımdekı hısse adetını hangı fıat olursa olsunkorumam.Ve al sat yapabılmek
    Gunde 200 lıra kazansam bıle dusuncem soyle bır dukkanım var kıraya verdım.
    Bu dusuncem ne kadar dogru sıze danısıyorum.
    Al sat ile sürekli ve düzenli gelir elde edilebileceğini düşünmüyorum. Algoritma yazarak ve bot kullanarak belli iyi getiriler elde edilebilse de onu da sürdürebilmek için ciddi emek ve zaman harcamak lazım.
    Geçen sene ki başarı maalesef yanıltıcı olur. Ortalama hisse fonları bile 2020 de %100 getiri elde ettiler ama bu sene yılbaşından beri eksideler birçoğu.
    O nedenle eğer borsadan uzun vadede getiri elde etmek istiyorsanız öncelikle temel analiz tarafınızı ciddi güçlendirmeniz gerekiyor. Örnek verdiğiniz hisseler arasında temel verileri sağlam olanlar olduğu gibi bence çok riskli temel verileri olanlar da mevcut.
    Borsayı bir alternatif yatırım aracı olarak görmeye başlayıp öncelikle peryotlar bazında enflasyon, alternatif yatırım araçlarını geçmeyi hedeflemek daha doğru bir yaklaşım olur. 2000-2001 yıllarında paramı borsada 10 katına çıkarıp tahtası kapanan bir hissede hepsini kaybeden biri olarak yazıyorum.
    Başarılar
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Al sat ile sürekli ve düzenli gelir elde edilebileceğini düşünmüyorum. Algoritma yazarak ve bot kullanarak belli iyi getiriler elde edilebilse de onu da sürdürebilmek için ciddi emek ve zaman harcamak lazım.
    Geçen sene ki başarı maalesef yanıltıcı olur. Ortalama hisse fonları bile 2020 de %100 getiri elde ettiler ama bu sene yılbaşından beri eksideler birçoğu.
    O nedenle eğer borsadan uzun vadede getiri elde etmek istiyorsanız öncelikle temel analiz tarafınızı ciddi güçlendirmeniz gerekiyor. Örnek verdiğiniz hisseler arasında temel verileri sağlam olanlar olduğu gibi bence çok riskli temel verileri olanlar da mevcut.
    Borsayı bir alternatif yatırım aracı olarak görmeye başlayıp öncelikle peryotlar bazında enflasyon, alternatif yatırım araçlarını geçmeyi hedeflemek daha doğru bir yaklaşım olur. 2000-2001 yıllarında paramı borsada 10 katına çıkarıp tahtası kapanan bir hissede hepsini kaybeden biri olarak yazıyorum.
    Başarılar
    Dedıklerınız tamamen dogru ozellıkle rısklı olan hısseler konusunda.
    Ozellıkle cok eskı yıllardan tecrubeme gore oncelıkle nthol tamamen rısklı hısselerde olanı su anda eelımde yok 5.10 dan cıkıs
    yaptım.Ayrıca fener ısgsy zoren crdfa da bunlarınn ıcınde olanlar.
    Ostım ıse yerınde surekılı yatay hareket eden uzun vadelı kazanc saglamayacak olan bır hısse.
    Burdakı yatırmlarımdan su anda elımde olmayan egeen uzun vadelı ıyı gıbı gorunmekte.
    Bırde elımde az mıktarda bulunan 200 lot jants.
    Jants t beklentım yuksek sebebıde 80 ulkeye ıhracat yapması dolar bazında calısması ve onumuzdekı sene uretım adetı su anda 1.5 mılyonu 3 mılyon adete cıkartacak olması ve yerlı otomobılden pay kapacagını dusunmemdır.
    Fıkırlerınıze katılıyorum ve tesekkur edıyorum

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Başarılar
    Al sat olayına soyle bakıyorum ben
    elımde dıyelım 20000 lot ostım var
    dun dıyelımkı 2.20 den kapattı.Bu durumda dun ıtıbarı ıle ostımlerım 44.000 lıra yapıyor.
    yarın borsa acıldı ve ostım 2.10 a dustu paramda bu durumda 42.000 lraya ındı ama elımde hala 20000 lot ostım var.
    bu ınıste bır defada olsa tek kademeden bunu satıp alabıldım 2.10 a dusen hıssemde bu durumda yıne 20.000 lotum oldugu gıbı ayrıca bosta 200 lırada nakıtım var.bu sekılde her gun kazandıgım canlı parayı kenarda hısse almadan tutup sankı bır yerde maasla calısıyormus gıbı dusunup ay sonunda cekıp ıhtıyaclarımı karsılamak.
    Burda tek sıkıntım 2.20 den sattıgımda hısse 2.25 e mesala cıkarsa elımde lot kalmayacak olması.Bu yuzdende portfeyım buyudugunde yarısını satmak dıger yarısınıda elımde tutup cıkısta en azından ondanda kazanmak

Cok dogru eger borsaya bir para girisi olur ve borsa yukselitse lotlari sattiginiz noktadan yerine koyamayabilirsiniz
    Bununla birlikte ben sahsen kendi yasadigim sureclerde zaman icerisinde al-sat ile harcanan komisyonun emegin gecirilen zamanin sonucunda elde edilen gelirin aslinda dogru yani yatirim yapan buyuyen satislarini-karini arttitan ihracatci vb sirketlerde sadece bekleyerek birikim yaparak sabrederek elde edilen gelirden daha az oldugunu gordum... cok sevdigim bir agabeyim isgrisimi 2 yil once 2.5 lardan trade ediyordu alio satiyor sadece 2-3 tavan parasi amacliyordu isin sonunda kendisi pes edene kadar bekledigi yukselis gelmedi malesef bu agabeyim parsan gibi cok guzel sirketleri cok iyi fiyatlardan yakalamisti.
    . Hatirladikca üzülüyorum
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Isgrisim 29lara gidip 9lara dönmüş... düşmüş haliyle bile 2 yilda gercekten cok guzel bir kazanc malesef kacmis oldu
    .... sonucta warren buffet bile aslinda servetinin cogunu dogru tercih ettigi birkac hissede sadece bekleyerek elde ettigini ifade ediyor ...
    Sayin pit e de tecrubelerini paylastigi icin cok tesekkur ederim
    Simdeden tum arkadaslara iyi bayramlar dilerim saygilar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Cok dogru eger borsaya bir para girisi olur ve borsa yukselitse lotlari sattiginiz noktadan yerine koyamayabilirsiniz
    Bununla birlikte ben sahsen kendi yasadigim sureclerde zaman icerisinde al-sat ile harcanan komisyonun emegin gecirilen zamanin sonucunda elde edilen gelirin aslinda dogru yani yatirim yapan buyuyen satislarini-karini arttitan ihracatci vb sirketlerde sadece bekleyerek birikim yaparak sabrederek elde edilen gelirden daha az oldugunu gordum... cok sevdigim bir agabeyim isgrisimi 2 yil once 2.5 lardan trade ediyordu alio satiyor sadece 2-3 tavan parasi amacliyordu isin sonunda kendisi pes edene kadar bekledigi yukselis gelmedi malesef bu agabeyim parsan gibi cok guzel sirketleri cok iyi fiyatlardan yakalamisti.
    . Hatirladikca üzülüyorum
    Ben komısyon olarak 10000/1 oranında odeme yapıyorum
    Yanı 10.000 lıralık malımı satıp yerıne koydugumda 20.000 lıralık ıslem yapıyorum bunun sonundada 2 lıra komısyon oduyorum
    Daha once yılbasına kadar yanı garantı bankasındaydım yalnısım yoksa 2 lıra yerıne benden 20 lıra gıdıyordu.
    Ayrıca portfeyımı sadece al sat hısselerene yoneltmıyorum bu surecte.
    Mesala JANTS ve KRONT ve ay sonunda bır mıktarda EGEEN alıp aAL tut yapacagım bu hısselerde.
    Ozellıkle bunlardan temettu beklentım olacak.
    AYrıca JANTS tekrar bolunmeden oncekı 990 a eş deger 125 lıra sevıyelerıne gelecegını dusunuyorum
    YTD
    14/07/2021 SEYKM A 16,080 2.000 2.000 32.160,00 0 0,00 32.160,00 32.160,00 3,38
    14/07/2021 SEYKM S 16,100 -2.000 0 0,00 2.000 32.200,00 32.200,00 -32.200,00 3,38
    mesala burda al satta 6.76 komısyon odemısım.Bana ıse 33 lıra cıvarı para kalmıs

Sayfa 73/147 İlkİlk ... 2363717273747583123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •