Sayfa 730/1002 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,833 - 5,840 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    tabi hisseleri satmam zaten zarar %24, fonların da tamamını satmak değil de zararda olmayanlardan birer miktar, tabi zararda olmayan diyorum da aslında zamanında satmayınca enflasyon karşısında onlarda zarar ama ne yapalım,
    hazır endeks yeşilken (gerçi öğleden sonrası belli olmaz) düşüş daha da devam ederse diye böyle düşünüyorum, olur da 4400-4000 arasına gelirse en azından alım için elimdeki nakit miktarını arttırayım diyorum.
    bunun için de geç aslında ama seni yönlendirmek istemem senin kararın. diyelim nakde geçtin, ya gitmezse oraya? gitmezse benim sratejim belli rpd devam. senin nedir? 5700'den tekrar alırım deme de: ) aksine düşüş için nakit ayırma işi 5700'de yapılmalı.

4700 diyecektiniz

3.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    4700 diyecektiniz
    hayır yanlış yok 5700. buralardan zaten zararda olan birinin satması yanlış bence. sıfırdan da girilmez öyle gıcık bi yerde kaldı.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bunun için de geç aslında ama seni yönlendirmek istemem senin kararın. diyelim nakde geçtin, ya gitmezse oraya? gitmezse benim sratejim belli rpd devam. senin nedir? 5700'den tekrar alırım deme de: ) aksine düşüş için nakit ayırma işi 5700'de yapılmalı.
    aslında öyle satış için çok geç kaldım, gitmezse kalan kısmıyla yola devam ederim tabi eldeki fonlar portföye göre çok az kalmış olur ama çıkış için de şimdilik bir neden göremiyorum, arada bir tepki çıkışları gelecek olsa da genel durum bana umut vermiyor, tabi seçimden önce çok düşmesini de istemezler herhalde. 5700 olursa bu kez ne var ne yok satar arkama bakmam

5.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    aslında öyle satış için çok geç kaldım, gitmezse kalan kısmıyla yola devam ederim tabi eldeki fonlar portföye göre çok az kalmış olur ama çıkış için de şimdilik bir neden göremiyorum, arada bir tepki çıkışları gelecek olsa da genel durum bana umut vermiyor, tabi seçimden önce çok düşmesini de istemezler herhalde. 5700 olursa bu kez ne var ne yok satar arkama bakmam
    Aslında 5700'de sizi kurtarmayabilir. Endeks 5700'e geldiğinde, sizin hisseler bir önceki 5700 olduğundaki seviyesinde mi olacak. Sonuçta 5700 500 küsur şirketin ortalaması, sizin elinizdeki hisseler ise küçük bir kısmı.

6.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Aslında 5700'de sizi kurtarmayabilir. Endeks 5700'e geldiğinde, sizin hisseler bir önceki 5700 olduğundaki seviyesinde mi olacak. Sonuçta 5700 500 küsur şirketin ortalaması, sizin elinizdeki hisseler ise küçük bir kısmı.
    orası da doğru, zaten endeks düşerken 2-3 katı düşüyorlar, çıkarken genelde sabit kalıyorlar, elimdeki hisselere bakıyorum da ilk aldığım yerlerinden %35-40 aşağıdalar, düşüşlerde azar azar alarak ortalamalarını düşürdüm buna rağmen hepsi %20-25 zararda.
    endeks 5700 olsa bile bu yan hisselerin o kadar çıkacağını sanmıyorum, tabi o zaman ki duruma göre değişir, belki en az zararda olanları satarım belki de hepsi için uzun vadeli beklerim.

7.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    hepsini satmak? tamam seçim öncesi ordan yükselişe devam etmemesi büyük ihtimal de..peki bi senaryo yapalım, o sabah gene reyizin aklına birden din geldi, seçim de yaklaşıyor muhafazakar kesim show görmek istiyor, bankaları son anda hatırlayıp biz faize 9 derken siz nasıl 30 verirsiniz kafirler diye gürlerse en fazla 12 verebilirsiniz lan derse nolacak? 8000'den dalarım acımam diyorsun: ) çayır gibi yemyeşil bist dururken 12 faizi kim çekecek: )

8.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    hepsini satmak? tamam seçim öncesi ordan yükselişe devam etmemesi büyük ihtimal de..peki bi senaryo yapalım, o sabah gene reyizin aklına birden din geldi, seçim de yaklaşıyor muhafazakar kesim show görmek istiyor, bankaları son anda hatırlayıp biz faize 9 derken siz nasıl 30 verirsiniz kafirler diye gürlerse en fazla 12 verebilirsiniz lan derse nolacak? 8000'den dalarım acımam diyorsun: ) çayır gibi yemyeşil bist dururken 12 faizi kim çekecek: )
    seçimden sonrasını kestirmek çok zor, şimdikiyle devam edeceksek farkı senaryo olur, yenisi gelirse farklı olur herhalde, en kötüsü de seçimden sonra bir karışıklık çıkarsa çok daha farklı olur.
    düşüşün nedeni faizler değil sanki, zaten uzun zamandır kimse politika faizini takmıyordu tabi bu ay biraz daha yükseldi orası ayrı da, biste hisse olarak dalmam kesinlikle, olursa fon şeklinde en fazla yüzde %20-30 arası, bir o kadar da yabancı fon olur, kalanı seçimden önce cds yükselirse eurobond yaparım herhalde, bir yaştan sonra bu stres çekilmiyor

Sayfa 730/1002 İlkİlk ... 230630680720728729730731732740780830 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •