Sayfa 732/1001 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,849 - 5,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1. Ben iki hafta önce var bu deyince mümkün değil diyordu bazılarınız

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Şimdi kamu bankadaki dolarlarımızı TL ye çevirdi diyelim.

Ha Tansu gibi yapmasında.(Geçmişte Konut edindireme paralarımıza mark alınmıştı sonra aynı para ile TL döndermişti)

Bankadaki TL mi alıp tekrardan dolar almaya kalkarsam ne olacak acaba.YTD.

Onuda evde yastık altına atarsam.
    böyle bir yöntemde tl ye çevirmesini gerek yok sen çekmek istiyorsan %20 komisyon koyar bozmak istersen piyasanın altından alır seç beğen
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

binde 3 çok küçük bi rakam ama %1 vergi bankanın kar makası derken al sat %2 baştan zarar böyle bi durumda insanlar bundan sonra doalelarını fiziki saklamaya yönlendirilebilir bugün binde 3 alan yarın yüzde 10 alamaz mı alır
    Son düzenleme : ayhan53; 12-08-2020 saat: 16:03.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Fiziki de çözüm değil ki. Saklamak dert, yarın bozdurmak ayrı dert. Resmen yasadışı madde muamelesi yapılıyor.Alan cezalandırılmaya çalışıyor.Bunu yapacağına TL'deki değer kaybının önüne geç zaten kimse meraklısı değil USD veya EUR'un.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Şunu aldım umarım iyi etmişimdir. Made in germany bu.

https://www.bosch-home.com.tr/urun-l...eri/SMI88TS16T
    8000 bin benim için yüksek ama sizin için normal olabilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Yabancı para biriminden işlem yapan tonla fon var TEFAS ta.

ALTIN fonu, Amerikan Hisse Fonu, G20 Hisse Fonları, Eurobond fonları, BRIC Hisse fonları. Türkiyedeki iklime hiç bağlı kalmayabilirsiniz.

TEFAS candır canandır. İyi portföy yapan iyi kazanır.

Hergün ekran takip etme stresi de yok. İyi bir karma yapıp 20-30 fonluk güzel bir portföy yaparsanız Dolar ve Euro dan fazla getiri sağlarsınız. Yapmanız gereken hissenet Yatırım Fonu topiklerini takip etmek, sonra fon portföyünüze ince ayar vermek. Hissenette bu konuda çok bilgili arkadaşlar yazıyorlar.

Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Fiziki de çözüm değil ki. Saklamak dert, yarın bozdurmak ayrı dert. Resmen yasadışı madde muamelesi yapılıyor.Alan cezalandırılmaya çalışıyor.Bunu yapacağına TL'deki değer kaybının önüne geç zaten kimse meraklısı değil USD veya EUR'un.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    binde 3 çok küçük bi rakam ama %1 vergi bankanın kar makası derken al sat %2 baştan zarar böyle bi durumda insanlar bundan sonra doalelarını fiziki saklamaya yönlendirilebilir bugün binde 3 alan yarın yüzde 10 alamaz mı alır
    Başkan, çok afedersiniz ama benim bankada tuttuğum dövizi çekmek istediğimde benden -nakit çekim komisyonu- diye para kesecek adamın an.sını çok fena öperim. Dötünden kan alırım. Zaten vadesizde tepe tepe kullanacak , isteyince nanik diyecek. O kadarda değil artık.

8.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Fiziki de çözüm değil ki. Saklamak dert, yarın bozdurmak ayrı dert. Resmen yasadışı madde muamelesi yapılıyor.Alan cezalandırılmaya çalışıyor.Bunu yapacağına TL'deki değer kaybının önüne geç zaten kimse meraklısı değil USD veya EUR'un.

aynen aslında bıraksınlar 10 mu 15 mi olur artık bir yerde durur ondan sonra millet işine baksın demi

Sayfa 732/1001 İlkİlk ... 232632682722730731732733734742782832 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •