Sayfa 733/914 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 7307 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: ISKUR - İş Bankası Kurucu

1.  Alıntı Originally Posted by marabadan Yazıyı Oku
    Bence de bedelsiz yapma konusunda bir engeli yok bankanın. Çünkü daha önce yapmışlar.

Ama Marslı üstat ortaya bir taş atıyor, sonra komplo teorileri havada uçuşuyor acaba gelişme mi var diye
    Bildiğim kadarıyla banka, bu yıl bedelsiz sermaye artırma kararı aldı ve onay için SPK’ya başvurdu. Sn. MARSLI, SPK’nın onay vermediğini yazdı. Bu bilgiyi teyid edemesem de, SPK’nın onay verdiğine dâir bir bilgim de yok. SPK onayı gelmezse bir sorun var demektir ve bu, tahminimce Kurucuları da ilgilendiren ciddî bir sorundur.

2. dünyada ender göz göre göre hakettiğini bulmayan bişey bu işkur

3.  Alıntı Originally Posted by hortis Yazıyı Oku
    Bildiğim kadarıyla banka, bu yıl bedelsiz sermaye artırma kararı aldı ve onay için SPK’ya başvurdu. Sn. MARSLI, SPK’nın onay vermediğini yazdı. Bu bilgiyi teyid edemesem de, SPK’nın onay verdiğine dâir bir bilgim de yok. SPK onayı gelmezse bir sorun var demektir ve bu, tahminimce Kurucuları da ilgilendiren ciddî bir sorundur.
    Belki de spk artık bu olayı çöz demiştir. Bu devran böyle gitmez demiştir. Şu kurucuları imtiyazlar hallet öyle gel demiştir. İşte o zaman banka için artık çözmesi gereken büyük bir sorun olacağı aşikar.

4. Yeni TTK‟nın 454‟üncü maddesi, İPSGK’yı (İmtiyazlı Pay Sahipleri Genel Kurulu) özel olarak ve tüm yönleri ile düzenleyen bir hükümdür. Anılan hükmün ilk fıkrası uyarınca, genel kurulun esas sözleşmenin değiştirilmesine, yönetim kuruluna sermayenin artırılması konusunda yetki verilmesine dair kararıyla, yönetim kurulunun sermayenin artırılmasına ilişkin kararı imtiyazlı pay sahiplerinin haklarını ihlal edecek nitelikte ise, bu kararlar anılan pay sahiplerinin yapacakları özel bir toplantıda alacakları bir kararla onanmadıkça uygulanamaz. Dolayısıyla, ister genel kurul tarafından esas sözleşmenin değiştirilmesine veya yönetim kuruluna esas sermayenin artırılmasına ilişkin yetki verilmesine, isterse genel kurul tarafından verilmiş olan yetkiye istinaden yönetim kurulu tarafından esas sermayenin artırılmasına karar verilsin, bu değişikliklerin imtiyazlı pay sahiplerinin haklarını ihlal eder mahiyette olması halinde, söz konusu kararların uygulanabilmesi için, İPSGK tarafından onaylanması gerekmektedir. TTK‟nın 454‟üncü maddesinde, İPSGK kararının, anonim ortaklık genel kurulu kararı için bir infaz şartı olduğu açıkça ifade edilmiştir. Bununla birlikte, doktrindeki istisna olarak nitelendirilebilecek bir görüşe göre, İPSGK kararı, genel kurul kararının geçerlilik şartı olup, İPSGK tarafından bir onay kararı alınmadıkça genel kurul kararı doğmamıştır.

5. spk yönetmeliği:
    sermaye arttırılması için imtiyazlı hissen varsa herbiri için ayrı ayrı genel kurul yapıp en az % 60 üzeri çoğunluk ile onaylatman gerekmektedir.bana sermaye artışı için başvuracaksan bu onay olmadan gelme diyor kısacası.iş bankası bildiğim kadarıyla bedelsiz sermaye artışı için imtiyazlı hisseler için ayrı genel kurul yapmadı.

6. hissedarlar da bu konuda spk.bddk. ya bedelsiz sermaye artışının onaylanmaması için başvuruvermiş demekki.....

7.  Alıntı Originally Posted by MARSLI10 Yazıyı Oku
    hissedarlar da bu konuda spk.bddk. ya bedelsiz sermaye artışının onaylanmaması için başvuruvermiş demekki.....
    Red kararı çıktımı takip edemedim

8.  Alıntı Originally Posted by Vekil1924 Yazıyı Oku
    Red kararı çıktımı takip edemedim
    ne mazeret bulacaklar onu düşünüyorlar dır.yönetim kurulu karar tarihinden sonra üç ay süresi var.iki ayı geçti
    Son düzenleme : MARSLI10; 23-04-2022 saat: 15:33.

Sayfa 733/914 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •