Sayfa 733/792 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783 ... SonSon
Arama sonucu : 6331 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1.  Alıntı Originally Posted by Gentootr Yazıyı Oku
    benim sirket yatirim veya sirketin kendisi ile bir olumsuz dusuncem yok , bursa cimentonun bursada kapali carsida kuyumcularin altin gibi alip sattigi halinden beri bildigim yavas yavas topladigim hatta hisselerin bir bolumu elimde idi sonrada araci kuruma hesabima gecirdim ( yaklasik 1999 yilindan beri ) , hehalukarda sirketin hisselerini elinde tutan sahsin cok durust oldugunu soyleyemem , bu hissenin baskilanmasi uc bes yillik suregelen degil , bu sahsin bu hisseye girdigi yaklasik 22 yil ( tam yili hatirlayamiyorum yaklasik ) onceden beri devam ede gelen kucuk yatirimcisini belki borsada en cok madur eden olsa sasmam ! adam borsa ci ben inaniyorum bunca sene al satlar ile maliyeti eksilerde , biri derse ki bu sahsin boyle bir durumu yok asla inanmam , cunki mevzuu cok uzun yillardir devam ediyor , yanilmiyorsam 22 yil onceleri roportajinda bir cimento fabrikasi sahibi olma isegim var diyordu o zamanindan beri biliyorum , sirketin degeri dusuncene oldugu gibi katiliyorum , yerini topragini binalarini hatta cemtas fabrikasinin yakininda yim , roda limani oyle , cemtas bucum ve roda sadece arazileri bile bursada cok degerli yerler ve gercek degerleme yapildigini sanmiyorum , herneyse elbet degrini birgun bulacaktir , ama erken ama gec , benim en cok canımı sıkan halka acik bir sirketin usulsuz yollar ile yatirimcisi madur edilerek yonetilmesi ve buna goz yumulmasi ki , yukarda dedim adam nitelikli spk ninda yapacagi biryere kadar ,ki bilmiyorum tabii birsey yapildimi yapilmadimi , temettu ise hic umrumda degil ortagi oldugumu sirket degerinde olsun yatirimcisini usulsuzce magdur etmesin ollar zaten otomatikman olur
    bu tarman kardeşler aslen manifaturacı, tabii ismail tarmanda onlardan biri, 1980 lı yıllarda ankara /abidinpaşada oturulardı kendılerıne aıt bır bınada...ankara samanpazarı; 1960-1990 yılların tekstıl urunlerının satıldıgı ulus semtınde, ulucanlar cezaevınede yakındır..samanpazarı ankaranın zengın ve unlu tekstılcılerının cıktıgı bır yerdır. Ali babacan ında aılesının ısyerı ordaydı..benım bılgılerım bu sekılde...asagıdada google bılgılerını kopyalıyorum..
    Tarman: Kayseri kökenli olan ailem 1935-40 yıllarında ticarete tekstil ile başlamış. 1948 yılında Ankara ya yerleşip, eski Ankaralıların çok iyi bildiği üzere Tarman Kardeşler olarak faaliyet göstermişler. İlerleyen yıllarda Ankara Baştaş çimentonun kurucu ortakları arasında yer almışlar. 1971 yılında İstanbul'a yerleşip burada da tekstil faaliyetlerine devam etmiş ve Ankara'da bulunan Baştaş Çimento Fabrikası'nın yönetiminde aktif rol oynamışlar. 1980'lerin sonlarına doğru, Gazi Mustafa Kemal'in 1925 yılında temelini attığı ve bizzat kurulmasını istediği İpekiş Mensucat T.A.Ş'yi satın almışlar. Tarman Grup bünyesine geçer geçmez modernizasyona uğrayan fabrika bugün halen Türkiye'nin ve dünyanın en önemli yüksek kalitede giyim kumaşı üreten firmasıdır. Bugün, biz Tarman Group olarak tekstil, çimento, küçük ev aletleri (BlueHouse) ve gayrimenkul sektörlerinde (Atakule GYO, Tarman Gayrimenkul ve M.T.M Gayrimenkul) faaliyet gösteriyoruz.

''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

2.  Alıntı Originally Posted by carkos Yazıyı Oku
    Hey gidi günler zaman akıp geçiyor. Yatrım 2023 mart ayında devreye alınacak.

SM-M307FN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Şimdiden bu beklenti satın alınmayacak da ne zaman başlanacak.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

3.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    bir kac kez yazdim , bu sirkette yatirim haberleri , bilanco cok iyi gelmesi , borcu olmamasi vs vs , hic birinin faydasi yok , partonun kafasinda hangi plan varsa o , ben bunu gordum yillarca onun icin yaziyorum

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    665
     Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Beklenti ve hissenin hikayesi olması hisseye ciddi avantaj sağlıyor.Yakın tarihte hareketlerin başlaması kaçınılmaz gibi görünüyor.32 yıllık borsa tecrübemden elde ettiğim çıkarım.Genelde şaşmaz fakat yinede kısmet diyelim.y.t.d

5.  Alıntı Originally Posted by Gentootr Yazıyı Oku
    bir kac kez yazdim , bu sirkette yatirim haberleri , bilanco cok iyi gelmesi , borcu olmamasi vs vs , hic birinin faydasi yok , partonun kafasinda hangi plan varsa o , ben bunu gordum yillarca onun icin yaziyorum
    Şimdiye kadar öyle, belki de bundan sonra hisse için iyi planlar yaparlar, işler daha da iyiye gider, temettü olabilir, geri alım da, tabi ki bizim istediğimiz icraatlar bunlar, son sözü kendileri söyler, nitekim merkeziyetçi bir hisse.

6.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Beklenti ve hissenin hikayesi olması hisseye ciddi avantaj sağlıyor.Yakın tarihte hareketlerin başlaması kaçınılmaz gibi görünüyor.32 yıllık borsa tecrübemden elde ettiğim çıkarım.Genelde şaşmaz fakat yinede kısmet diyelim.y.t.d
    Aynen, en azından 2023 ilk çeyreği görmekte fayda var, bedellinin karşılığını verecek mi bunu en geç o zaman anlarız. varsın gitmesin şimdilik.

7.  Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Aynen, en azından 2023 ilk çeyreği görmekte fayda var, bedellinin karşılığını verecek mi bunu en geç o zaman anlarız. varsın gitmesin şimdilik.
    aynen oyle , sadece geri alim yapacagini sanmam , zaten el altindan yillardir topluyor uygun fiyata , ama farz etki geri alim yapti iste o zaman patron anlaki yakasini birakacak, zamanimiz cok , bizimki bitse cocuklarin ki var

birde sunu ekliyim bir kac seferdir unutuyorum , cok uzun yillardir bu hisse boyle hacimler gormedi ! gulunc lotlar ile gun biterdi son bir kac ayda yaptigi islemi belki yilalrca yapmadi .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    665
    birde sunu ekliyim bir kac seferdir unutuyorum , cok uzun yillardir bu hisse boyle hacimler gormedi ! gulunc lotlar ile gun biterdi son bir kac ayda yaptigi islemi belki yilalrca yapmadi .[/QUOTE]

Sayın Gentootr ,benim gözlemime göre yavaş alarak fiyatı dikkatleri fazla çekmeden yukarıya çekiyor ve topluyor.sert hareketlere izin vermiyor,gelen kısa vadecilere göz açtırmıyor,tepelerine mal boşaltıyor,onları kovduktan sonra tekrar yavaş yavaş almaya devam ediyor.hacmin çoğunu kendisi gün içinde yaratıyor.Şimdilik hisse bu tempoda devam edecek gibi görünüyor.Boşverelim az olsun,yavaş olsun,bu şekilde devam etsin yeterki.Zamanı gelince bence kontrolü bırakacak ve hissede o zaman sert hareketler başlayacak.Yazdıklarım şahsi gözlemimden ibaret.yanılıyorda olabilirim.

Sayfa 733/792 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •