Sayfa 733/1003 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon
Arama sonucu : 8023 madde; 5,857 - 5,864 arası.

Konu: HALK Cafe - II

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    paranın velositesi her zaman pozitiftir, negatif olamaz

formülü bir hatırla:
    paranın velositesi= (yıllık GSMH) bölü (para arzı, ki genelde M2 kullanılır)

formül gereği velosite her zaman pozitif olmak zorundadır
    Tabirim yanlis oldu. Negatif degilde sifira yakin demem gerekiyordu

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by camlık Yazıyı Oku
    Akp iktidarindan once IMF nin kapisinda 300 milyon dolara dilencilik yapan devlet ayrupaya yalvaran hukumet vardi..simdi dunya siraya gecmis devletimiz.hergun ucaklarala yardim gonderiyoruz.....gazi kemal atatür ün yolundan gitmek budur...rahat uyu muatafa kemal..
    Saniyorum saka yaptiniz. Hayir ciddiyse cok guzel cevap yazabilirim

3. Dünyanın yaşına göre oldukca kısa sayılan bir ömür yaşıyoruz. Buradaki yaşama nedeni, yaradılışın gereği olarak büyük bir sınav verilmesi. Sınav soruları zor değil, ama cevapları alamazsınız, cevaplar kıyamet sonrası mahşerde açıklanacak. Sınavı kazanan kazanmayan orada belli olacak. Ülkelerin çoğunluğunda inanç konusunda bir adalet var, yani isteyen sınava istediği gibi girebilir. Bu kişinin nefsine, vicdanına kalmış. Son 20 yıldır gördüğüm en kötü şeylerden biri, insan olarak vicdanın yitirilmesi.

Sadede gelelim. Ülkeler insanlarını rahat yaşatmalı, İRAN halkı yıllardır eza cefa cekiyor, bizde çok farklı değiliz. Böyle bir günde İran'ın imf den 5 milyar dolar istemesi, abd nin bunu engeleyeceğim demesi çok kötü. Petrol satan bu ülke ne durumlara düşürüldü. Bizimde durum farklı değil. S400 al, F35 programından çık, İdlib'e gir, orada bekle. Millet adına devlet olarak karar vermek çok zor, İdlib yanlış değil, mecburi ama içeride daha güçlü bir ülke olabilirdik. Özellikle son 3 yılda çok şey kaybettik.

Halkların ilahi sınava doğru hazırlanması için devletler engel değil yardımcı olmalı. O ilahi adalette millet devletinde de hesap soracaktır.

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    İRAN halkı yıllardır eza cefa cekiyor, bizde çok farklı değiliz. Böyle bir günde İran'ın imf den 5 milyar dolar istemesi, abd nin bunu engeleyeceğim demesi çok kötü.
    Gecen ay Ingiltere, Fransa ve Almanya INSTEX'i kullanarak IRAN'a yardim yapmislar. Hem SWIFT degil, hem dolar degil. Ona bile itiraz etmis Trump.

ABD'nin IMF'de veto hakki yok. Iran alacaktir. Helal olsun mollalara, cok iyi dayandilar bu kadar baskiya.

Bu kadar baskiya bankalarda iyi patlama yapacaklar vakti gelince herhalde.

Tav

zamanı geldiğinde bankaların da kasasını patlatacağız.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Bu arada hic gormedik. Trump kazanmis Senatoda azledilme davasini 5 Subatta. Demokratlar seyi ondan sonra mi saldi yoksa???

Sayfa 733/1003 İlkİlk ... 233633683723731732733734735743783833 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •