Onemli Gunler Banner
Sayfa 734/1002 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 5,865 - 5,872 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Bugün ki işlemler iptal edildiyse dünkü kapanış fiyatları ile geçerli olmayacak mı? Arada farklar var.
    normalde geçerli olur da varantların durumu biraz özel. fiyat garantisi sıfıra yakın tamamen alıcı ve satıcılar belirliyor fiyatı. misal bazen bist yükselirken bi bakıyorsun senin long varantın düşüyor. iş bankasını arıyorsun tahta yapıcı öyle istemiş yapacak birşey yok beğenmiyorsan alma diye kestirip atıyor. gerçi %80 sorun çıkmıyor az ekmeğini yemedim.

2.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    normalde geçerli olur da varantların durumu biraz özel. fiyat garantisi sıfıra yakın tamamen alıcı ve satıcılar belirliyor fiyatı. misal bazen bist yükselirken bi bakıyorsun senin long varantın düşüyor. iş bankasını arıyorsun tahta yapıcı öyle istemiş yapacak birşey yok beğenmiyorsan alma diye kestirip atıyor. gerçi %80 sorun çıkmıyor az ekmeğini yemedim.
    Varant için demedim hocam hisseler öyle görünüyor şuan hesaba baktığımda.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3.  Alıntı Originally Posted by Lemon Yazıyı Oku
    Varant için demedim hocam hisseler öyle görünüyor şuan hesaba baktığımda.
    onlar mutlaka düzelmek zorunda yoksa endeks ortalası 4505'e nasıl dönecek. ilk seans açılışında uygulamaya yansır.

4. Yatırım ve emeklilik fonları işlemleri durduruldu
    Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Türkiye Elektronik Fon Alım Satım Platformu (TEFAS) işlemleri ile Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu (BEFAS) işlemlerinin durdurulduğunu duyurdu.
    https://www.ekonomist.com.tr/haberle...eri-durduruldu

Rtp rpt satış verilemiyor demi ? Peki yac gibi karışık fonlar ?

6. aslında dolar viopuna yükleneceksin 10 kat kaldıraç, yavaş yavaş yükseliş, garantili para, mis: ) bizde şans yok anasını satayım biz alırız ya faiz artırımı başlar ya swap anlaşması yaparlar.

7. 8 şubatta fonlar için girilen emirlerin valorü ayın 10'u gözüküyordu, emir girişini ayın 15'ine, valorü 17'sine kaydırmışlar. ziraatyatırımı aradım biz emri iptal edemeyiz şubenize gidip operasyon birimine başvurmanız gerekir onlar makul bulursa iptal edebilir diyorlar. son gün değişken, karma ve hisse fonlarla ilgili emir giren arkadaşların dikkatine.

benim maksadım ucuzdan hisse fonlarına geçmekti. e herşeyi otomatik geri alıyorsunuz da emirleri niye otomatik iptal etmiyorsunuz değilmi? gerçi zaten her halukarda daha fazla düşüşe izin vermeyecekler gibi belkide isabet olmuştur..

keşke başarsalar, afetlerden, savaşlardan, salgınlardan etkilenmeyen borsa..benim de işime gelir kim istemez. hastanede 1 yıl yatacak yatırımcılar var süresiz kapatalım demedikleri sürece, paramı istediğimde tak diye gerekirse devlet kasasından ödedikleri sürece hayhay düşmesin tabiki. ama o havayı yaratıp da insanları manuple edip sonra da hep olduğu gibi işleri hepten b.ka sardırıp 3000'lere gitmesini izlemeleri şeylik yapmanın dik alası olur siz anladınız.
    Son düzenleme : friendly_1980; 10-02-2023 saat: 11:29.

Bist i uzatabilirler kapanışı

Sayfa 734/1002 İlkİlk ... 234634684724732733734735736744784834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •