Sayfa 735/1001 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VII

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Sahanda ve sucuklu yumurtalı sınırsız çaylı serpme kahvaltı hala 50 TL İstanbul’da bazı yerlerde .

Ama menemen üstası sahanı yıkamak yerine peçeteyle silip yenisini yapmasını hoş görmeniz koşuluyla tabi .

Böyle bir kahvaltıcı yapan arkadaş şahit olmuş ben kahvaltı yapmaya karşıyım genelde akşam yapıyorum o işi .

Ama yine de peynir tabağı ve bal kaymak ve yumurta vs veriyorlar .

Bazı börekçilerde 1.5 porsiyon börek + çay 100 tl olduğunu göre hesaba itiraz eden görünce normal diyorum.

Baklava 350 börek 300 olmuş bu arada
    İşyerinde pazar kahvaltısı düzenleyelim dedik ailelerle beraber, mekan bakıyoruz (ist. değil), iyi bir yer var kaliteli, kişi başı kahvaltı 250 dediler herkesin ağzı yüzü kaydı duyunca dört kişi gelse bin lira ediyor, maaşlı insana koyuyor. Daha ucuzlara yöneldik 150 dolayında bulduk daha da ucuza var ama kötü yerde sorun yaşamak istemiyoruz. Bana kalsa kahvaltı kesinlikle tercih etmem en kazık sokulan öğün üç beş malzeme kalite de asla evindeki kadar olmuyor, pek pişen birşey de yok ve kar marjı çok yüksek. Yemeğe gitsek kişi başı o paralara çok daha güzel yeriz ama toplu olunca çoğunluğa uymak gerekiyor katlanacağız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,286
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    İşyerinde pazar kahvaltısı düzenleyelim dedik ailelerle beraber, mekan bakıyoruz (ist. değil), iyi bir yer var kaliteli, kişi başı kahvaltı 250 dediler herkesin ağzı yüzü kaydı duyunca dört kişi gelse bin lira ediyor, maaşlı insana koyuyor. Daha ucuzlara yöneldik 150 dolayında bulduk daha da ucuza var ama kötü yerde sorun yaşamak istemiyoruz. Bana kalsa kahvaltı kesinlikle tercih etmem en kazık sokulan öğün üç beş malzeme kalite de asla evindeki kadar olmuyor, pek pişen birşey de yok ve kar marjı çok yüksek. Yemeğe gitsek kişi başı o paralara çok daha güzel yeriz ama toplu olunca çoğunluğa uymak gerekiyor katlanacağız.
    En iyi kahvalti evde yapilan kahvaltidir.

1000 TL verince en az bir haftalik kahvaltilik alinabilir urunune gore tabii..

Divle Obruk peynirinden Izmir tulumuna kadar..

Tokat'in bez sucugundan Afyon Cumhuriyet'e kadar.

Disarida verilen urunler hep kalitesiz olur sonra.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,286
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Airfryer almayı düşünün derim, ufak tezgahüstü turbo fırın, önceden ısıtma derdi yok anında ısınıyor, büyük modelleri dört kişiye yeterli bütün tavuk alacak hacimde.
    Çekinerek almıştım mutfaktaki cihaz çöplüğüne mi katılacak diye ama en çok kullandığımız şey oldu, kettle kadar kullanışlı.
    Her türlü eti böreği burda pişiriyoruz artık, büyük fırını ancak misafir gelip büyük hacim gerekince açıyoruz.
    Bizdeki Philips xxl model, almayı düşünen olursa tavsiye ederim, maalesef fiyatları roketlemiş ben dört kağıda almıştım 8-9 civarında şimdi. Elbette ucuzlari da var. Alacak olan varsa elektrik gücüne baksın mutlaka zayıf olanları almayın pişirmek bilmez, 2.5-3 kW tercih edin.
    Bizim cocuga is yeri bir hediye ceki vermisti.
    Onu kullanarak bir tane Schaefer marka aldilar.
    Kac wattir nasil calisir ne yapar bilmiyorum daha.
    Bir kac defa kullandilar biraktilar. Tezgahin uzerinde yer kapliyor.
    Biraz arastirayim bakayim neden kullanmiyorlar ogreneyim.

Syg,

Dgaz firini alin franke vardi bende.kuzu muzu hersey lezzetli oluyordu.kedilere tavuk yaptim hep.parmaklarini yediler

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,286
    Bizim Schaefer 1500 Watt imis..
    Pazartesi bir koy tavugu alip deneyecegim.

Kahrolsum Gidivanizm.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,286
    En iyi, en kaliteli, en hesapli, en onemlisi en saglikli yemek evde yenen yemektir.

Isyerine bile evden goturun derim.

Bir tane sundan alin, yemek probleminiz cozulsun.

https://www.akakce.com/sefer-tasi/en...100516207.html

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,286
    Yukaridaki modeli begenmeyenler icin bir cok secenek var.

https://www.akakce.com/sefer-tasi/te...efer-tasi.html

Syg,

Kuzu kol cok lezzetli oluyirdu dgaz firininda uzun sure pisirmek gerekiyor.suyunada pilav...
    Artik elektrikli firin var evde iyi olmuyor.

Sayfa 735/1001 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •