Sayfa 736/2139 İlkİlk ... 23663668672673473573673773874678683612361736 ... SonSon
Arama sonucu : 17106 madde; 5,881 - 5,888 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Olay sadece merkez bankası başkanının görevden alınması ve para politikasının ters yöne çevrilmesi, reform vaatlerinin tersine uygulamalara gidilmesi değil,hukuk'un üstünlüğünün kalmaması,anayasa ve yasaların çiğnenerek keyfi kararların alınması.Hukukun olmadığı yerde yatırımın da, paranın da güvenliği olmaz,para da panik halinde çıkış kapısına koşar:

https://tr.sputniknews.com/turkiye/2...-yok-hukmunde/

-TBMM'de tüm partilerin oy birliği ile geçerek yasalaşan "İstanbul Sözleşmesi",Cumhurbaşkanı'nın yasaları yürürlükten kaldırma yetkisi olmamasına rağmen anayasa çiğnenerek yürürlükten kaldırılıyor.

-Tapusu İstanbul Belediye'sine ait Taksim gezi parkı,tapu delinerek bir mahkeme kararı olmaksızın anayasanın "mülkiyet hakkı" maddesi ihlal edilerek ,idari bir kararla vakıflar genel müdürlüğüne devrediliyor.

-Bütün uyarılara rağmen Türk Milleti'nin sırtına onlarca yıl büyük kambur olacak "Kanal İstanbul" için devlet garantisi verildi.

https://www.paraanaliz.com/2021/ekon...verildi-g-871/

-Biden'ın Putin'i suçlamasına,Erdoğan'ın Putin'e arka çıkması'na ABD'den, yıllardır resmi olarak tanımadığı "sözde ermeni soykırımı"nı bu yıl tanıyacağı cevabı geldi.

https://twitter.com/ianbremmer/statu...65095426842626

Ne manaya geliyor.Bu karar ile, ermeniler tarafından ABD mahkemelerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhine onlarca milyar dolarlık dava açılacak..
    Sözde ermeni soykırımından hiç bir şey çıkmaz. Sadece Türk vatandaşlarının amerikaya daha fazla şüpheyle bakmasına neden olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sözde ermeni soykırımından hiç bir şey çıkmaz. Sadece Türk vatandaşlarının amerikaya daha fazla şüpheyle bakmasına neden olur.

Türk vatandaşları ABD'ye zaten şüpheyle bakıyor,bunu zaman zaman yapılan kamuoyu yoklamalarında görüyoruz.ABD'de yerleşik yaşamış olanlar iyi bilir,bence "dava" konusunu fazla hafife almayın.ABD devletinin state secretary(dış işleri bakanlığı ) ve pentagon(savunma bakanlığı) temel 2 sütunundaki insan profili ile yerel düzeyde kamu hizmeti yapanların profili çok farklıdır.Yerel mahkemelerde açılacak davalarda kararı Türkiye'nin dünyadaki yerini bilmeyen eğitim seviyesi genellikle ortalamanın altı jüriler karar verecek.Şimdiden mahkemelerde oynanacak tiyatroyu gözümde canlandırabiliyorum.Ama böyle de olsa ABD mahkemelerinin aldığı yaptırım kararlarının ,uluslararası anlaşmalarla, başta avrupa ülkeleri dünyanın bir çok ülkesinde uygulanma gücü vardır.Ülke olarak,uzun süreli başımızı ağrıtacak bir sorun daha çıkmak üzere.Umarım son anda da olsa,diplomatik kanallardan iletişime geçilerek kararın çıkması durdurulur.

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Türk vatandaşları ABD'ye zaten şüpheyle bakıyor,bunu zaman zaman yapılan kamuoyu yoklamalarında görüyoruz.ABD'de yerleşik yaşamış olanlar iyi bilir,bence "dava" konusunu fazla hafife almayın.ABD devletinin state secretary(dış işleri bakanlığı ) ve pentagon(savunma bakanlığı) temel 2 sütunundaki insan profili ile yerel düzeyde kamu hizmeti yapanların profili çok farklıdır.Yerel mahkemelerde açılacak davalarda kararı Türkiye'nin dünyadaki yerini bilmeyen eğitim seviyesi genellikle ortalamanın altı jüriler karar verecek.Şimdiden mahkemelerde oynanacak tiyatroyu gözümde canlandırabiliyorum.Ama böyle de olsa ABD mahkemelerinin aldığı yaptırım kararlarının ,uluslararası anlaşmalarla, başta avrupa ülkeleri dünyanın bir çok ülkesinde uygulanma gücü vardır.Ülke olarak,uzun süreli başımızı ağrıtacak bir sorun daha çıkmak üzere.Umarım son anda da olsa,diplomatik kanallardan iletişime geçilerek kararın çıkması durdurulur.
    Sn Deniz
    Birinci dünya savaşı bizim için lozan anlaşması ile tamamlandı. Bildiğim kadarıyla bu konu ile ilgili herhangi bir madde yok.

Benim demek istediğim amerika halk bankası örneğinde olduğu gibi istediği zaman istediği konu ile dava açıp tazminat alabilir bunun için gidip soykırım tanımasına gerek yok.
    Ancak bu tür girişimlerin uluslararası sonuçları olur. Bunu kabulleniyorlarsa sorun yok.

O egeli ben değilim

https://www.yenisafak.com/ekonomi/me...kimdir-3614669
    Yorumlariniz icin cok tesekkurler Deniz bey ayrica bilgilerini paylasarak tum arkadaslara da tesekkur eder mutlu pazarlar dilerim....
    Fiyat istikrarini gozardi edilecegi belirtilmisti aslinda ama tabi hic bu sekilde sert bir direksiyon kırılmasını beklemiyordum ...
    Ben malesef enag enflasyonunu baz aldigimdan faiz seviyesinin dusuk olduguna inaniyordum... tabi faiz tek basina bir cozum degil bu bize sadece zaman kazandiracakti o arada enflasyonun önlenmesi piyasalarin normallesmesi icin gerekli siyasi hukuki adimlarin atılması gerekiyordu... zaten faiz dusukken de yatirimlar degil araba ev dolar vb de balon artmisti...
    Galiba yerlilerin dovizini bozmamasi cok etkili oldu belki yuksek kurdan bozdurmalari beklenebilir ancak ben buna da supheyle yaklasiyorum ...
    insallah enflasyonu bir sarmal haline gelmeden önünü aliriz aksi halde gelirlerde ciddi bir asinma olabilir
    Deniz bey biraz tuhaf olabilir ama acaba g20 nasil belirleniyor biz su an hangi noktadayiz yani bir dusus yasarsak bizi bu g20den cikaracaklar mi surec nasil isleyecek acaba
    Degerli yorumlariniz icin tekrar cok tesekkur ederim
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    https://www.yenisafak.com/ekonomi/me...kimdir-3614669
    Yorumlariniz icin cok tesekkurler Deniz bey ayrica bilgilerini paylasarak tum arkadaslara da tesekkur eder mutlu pazarlar dilerim....
    Fiyat istikrarini gozardi edilecegi belirtilmisti aslinda ama tabi hic bu sekilde sert bir direksiyon kırılmasını beklemiyordum ...
    Ben malesef enag enflasyonunu baz aldigimdan faiz seviyesinin dusuk olduguna inaniyordum... tabi faiz tek basina bir cozum degil bu bize sadece zaman kazandiracakti o arada enflasyonun önlenmesi piyasalarin normallesmesi icin gerekli siyasi hukuki adimlarin atılması gerekiyordu... zaten faiz dusukken de yatirimlar degil araba ev dolar vb de balon artmisti...
    Galiba yerlilerin dovizini bozmamasi cok etkili oldu belki yuksek kurdan bozdurmalari beklenebilir ancak ben buna da supheyle yaklasiyorum ...
    insallah enflasyonu bir sarmal haline gelmeden önünü aliriz aksi halde gelirlerde ciddi bir asinma olabilir
    Deniz bey biraz tuhaf olabilir ama acaba g20 nasil belirleniyor biz su an hangi noktadayiz yani bir dusus yasarsak bizi bu g20den cikaracaklar mi surec nasil isleyecek acaba
    Degerli yorumlariniz icin tekrar cok tesekkur ederim
    G20;G8 Maliye Bakanlarının 25 Eylül 1999'daki Washington Toplantısı'nda, küresel ekonomik sistem için önemli ülkelerden oluşan (G20) resmen ilan edilmiştir.19 Ülke ve AB Komisyonu G20'yi oluşturuyorlar.Bu 19 ülke dünyanın en büyük 19 ekonomisi olarak seçilmediler,daha küçük ekonomiler olmasına rağmen coğrafi büyüklük ve coğrafi temsil olarak Arjantin ve Güney Afrika gibi ülkeler de,organizasyonu oluşturan Clinton hükümeti tarafından G20'ye dahil ettiler.Buna karşı örneğin İspanya,Hollanda, İsviçre gibi daha büyük ekonomiler G20 içinde yoklar.Dolayısıyla ekonomimizin küçülmesi tek başına G20 dışına itilmemiz için bir sebep değil.

7.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    The Turkish lira could plunge up to 15% in an “ugly reaction” when financial markets reopen on Monday, analysts have warned.

https://www.theguardian.com/world/20...ing-bank-chief

Gecelik swaplarda duranlar bıyıklı yabancı değilse işimiz zor...
    Bana göre kritik soru; yüksek oktanlı çıkışın Kontrolsuz olup olmayacağı.. eğer kontrollü olacaksa, ne kadar kontrollü olacağı.. bu sorular piyasa dinamikleriyle çelişkili görünse de, piyasanın uzunca bir süredir hükümet eliyle de manipüle edildiği ortada..

Kontrolsüz bir çıkış olursa, çift haneleri kısa sürede görebiliriz diye düşünüyorum..

Naci abinin de dediği gibi herkesin hakkında hayırlısı 🙂
    ytd..

Sayfa 736/2139 İlkİlk ... 23663668672673473573673773874678683612361736 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •