Onemli Gunler Banner
Sayfa 736/1003 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746786836 ... SonSon
Arama sonucu : 8017 madde; 5,881 - 5,888 arası.

Konu: Viop - XV

Boeing, Kovid-19 nedeniyle gönüllü işten çıkarma yapacak -AA

WASHINGTON (AA) - Amerikan uçak üreticisi Boeing, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle gönüllü işten çıkarma planını başlatacağını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamda, Boeing Üst Yöneticisi (CEO) Dave Calhoun'un mevcut piyasa koşullarına karşı şirketin atacağı adıma ilişkin çalışanlara yönelik bir yazı kaleme aldığı belirtildi.

Söz konusu yazıda Calhoun, işlerinin geleceğini korumak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını kaydetti.

Havacılık ve uzay endüstrisinin Kovid-19 kaynaklı krizden çıkmasının zaman alacağını vurgulayan Calhoun, "Dünya bu pandemiden kurtulduğunda, pazarın büyüklüğü, müşterilerimizin istediği ve ihtiyaç duyduğu ürünlerle hizmetlerin türleri muhtemelen farklı olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Calhoun, arz ve talebin dengelenmesi gerektiğine işaret ederek, şu anki gerçeğe uyum sağlamaya başlamanın önemli olduğunu, bunu ciro ve gönüllü istihdam eylemleriyle gerçekleştireceklerini aktardı.

Bu kapsamda gönüllü işten çıkarma planını başlatacaklarını belirten Calhoun, böylece şirketten ayrılmak isteyen çalışanların ödeme ve sosyal yardım haklarından faydalanarak bunu yapabileceğini bildirdi.

Boeing, 23 Mart'ta da Kovid-19 salgını nedeniyle acil durum ilan edilen Washington eyaletine bağlı Puget Sound bölgesindeki tesislerinde 14 gün süreyle üretime ara vereceğini duyurmuştu.

Öte yandan Amerikan basınında yer alan haberlerde, uçak motoru tedarikçisi General Electric Aviation şirketinin de motor üretim çalışanlarının yaklaşık yüzde 50'sini izne çıkaracağı kaydedildi.

Kaynak : Anadolu Ajansı

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Babam sormuş, çeyiz işi yapıyormuş stok ile yakalanmış. İşlerin birden terse dönme riskini genelde insanlar almaz o zaman iş yapamaz. Bir tanıdığım da inşaat malzemesi stoklamıştı elinde kaldı o zaman.
    Ariston abi petkim için düşüncelerin nedir bu hacmi ve hareketi nasıl yorumluyorsun. Seni sahneye alalım abi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    2 ayda nakit bitiyor ise zaten o arabayı neden almışlar demek lazım.
    Virüs çıktığında 200 bin kişinin katıldığı ankette .

Maaş olmadan ne kadar geçinirsiniz diye .

1-2 hafta %56

1 ay 27

3 ay 14

6 ay 3 çıkmıştı

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Alıntı Originally Posted by kotancı Yazıyı Oku
    Arkadaşlar petkim nisan vadelisi spot fiyattan 8 kuruş daha ucuz. Temettü falanda yok neden böyle acaba bilgisi olan varmı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Tam bende bunu soracaktım işte

Vadelinin spottan düşük olması alım için fırsatmıdır yada shortta tam tersi ise fırsat mıdır? yoksa tuzak için gel gel midir?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,676
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Abi ne zaman ve nereden indirdigimi hatirlamiyorum. Temizlik yaparken buldum bu aksam.
    Tospa'cığım
    yalan yanlış haber paylaşılmasının teyidi için Google de resim yapıştırıyormuşsun o sana orjinalini buluyormuş
    o şekilde belki bulunabilir.
    Bear_Bull
    @BearBull26

6.  Alıntı Originally Posted by Serkan23 Yazıyı Oku
    Abartıyo, piyasayı sarsıp daha fazla para basmak için
    Sen zaten bir ayda bir milyon vaka demiştin, bir hafta önceydi...3 hafta kaldı.

Adamların dediği toplam ölüm rakamı..belki sene sonuna kadar ölecek toplam kişi sayısı tahmini...ama trump ın bilerek rakamları şişirdiği görüşüne katılıyorum...ekim kadım gibi ölü rakamı 100 bin altında kalınca, seçimde koz olarak kullanacak...şu kadar Amerikalının hayatını kurtardım, ben olmasam 1 milyon kişi ölürdü diyecek
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Aynen devam yiğitlerim

Go go go

Otlakları düşenelim

Ne kadar yüksek kapanış o kadar eyi olur
    Yazılarım ve Paylaşımları YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

8.  Alıntı Originally Posted by dalgacı Yazıyı Oku
    107.125 leri zorluyor aynı şey geçerli. ayılar destekçilerini stop ettirmek istemiyorlarsa buradan hızlıca uzaklaştırmaları gerekiyor fiyatı. yoksa sabah havlu atarlar...
    Sen iyi bi traderdın.. Ama borsanın düşmesinin en zor olduğu bu günlerde short tradeleri gerçekten bile bile lades olmak demek yazık

Sayfa 736/1003 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746786836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •