Sayfa 739/1016 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon
Arama sonucu : 8127 madde; 5,905 - 5,912 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Ne öğrendik?
    - Emekli isen gece vakti internette Türk halkına seslenme maaşın kesilir, gündüz seslen!
    - Emekli esnaf çiftçi mühendis doktor isen Montrö hakkında 100 kişi biraraya gelip
    Türk halkına seslenebilirsin ama emekli Amiral BüyükElçi isen sakın ha, darbeden içeri tıkılırsın!
    Ben şahsım olarak emekli kasabım Patagonya'da yaşıyorum onun içindir ki Türk halkına seslenme hakkım var,
    hiç kimse de "Acaba Akapeyi mağdur mu yaptık!" diye korkmasın yani!

2.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Kürdistan tezgahçısı ABD, Karadenizin donanmasına açılmasını gizli saklı değil apaçık ve hiç utanmadan istiyor. Ama Akape bağzı iyiniyetli muhalefeti öyle güzel sustalı maymuna çevirmiş ki "Montrö ile aldığımız egemenlik haklarımıza tecavüz düşünülüyor ama sesimi çıkarırsam Mağdurum da, mağdurum.. edebiyatı yaparlar" diye korkudan ağzını açamıyorlar.. Sonra da bağzı çok bilmişler çıkıyor siz "muhalefete muhalefet ediyorsunuz" diyor.. Tecavüze ağzını açmaktan korkan öyle muhalefetin ben içine tukureyım, bugün ağzını açmayacak da ne zaman açacak! Bir de gerçekte ikiyüzlü olan muhalifler var ki aslında bunlar Akapenin ABD'ye Evet dediği her konuda bu biçimlerde gizli destek veriyor., bunların ise yedi ceddini sevmek gerek.. https://mobile.twitter.com/USEmbassy...60972753313793
    Şu anda muhalefet partilerinin başındakilere zerre güvenmiyorum. Hepsi bir şekilde vatanseverleri susturma görevi üstlenmiş ! Perinçek , vatan partisi diye çıkınca o günkü ortamda tüm canı yanan emekli asker- hakim- doktor vb. bürokratlar partiye katıldı. Büyük sinerji yakaladı. ( sözde ermeni soykırımına karşı yurtdışında verdiği mücadele de etkili oldu ) . Meğerse ; gerçek niyetleri ABD karşıtlarını tek tek fişleyerek bir çatı altında toplayarak adeta toplu imha etmekmiş. Güya bu şahıs Çin taraftarı . ABD nin değişik işbirlikçisi gibi geliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Şu anda muhalefet partilerinin başındakilere zerre güvenmiyorum. Hepsi bir şekilde vatanseverleri susturma görevi üstlenmiş ! Perinçek , vatan partisi diye çıkınca o günkü ortamda tüm canı yanan emekli asker- hakim- doktor vb. bürokratlar partiye katıldı. Büyük sinerji yakaladı. ( sözde ermeni soykırımına karşı yurtdışında verdiği mücadele de etkili oldu ) . Meğerse ; gerçek niyetleri ABD karşıtlarını tek tek fişleyerek bir çatı altında toplayarak adeta toplu imha etmekmiş. Güya bu şahıs Çin taraftarı . ABD nin değişik işbirlikçisi gibi geliyor.
    Yakın çevremde bir sürü var bunu destekleyip şimdi tevbe eden. Anlamıyorum ki adam zaten ne olduğunu o malum fotoğraf ile yıllar öncesinden belli etmiş niye takılırsınız peşine... Helal olsun büyük politikacı ama keklik gibi avladı saftirik vatanseverleri.

Uğur Civelek'i de Ulusal Kanal'dan bu kovdu deniyor ama aslı astarı var mıdır bilmem.

4.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Ne öğrendik?
    - Emekli isen gece vakti internette Türk halkına seslenme maaşın kesilir, gündüz seslen!
    - Emekli esnaf çiftçi mühendis doktor isen Montrö hakkında 100 kişi biraraya gelip
    Türk halkına seslenebilirsin ama emekli Amiral BüyükElçi isen sakın ha, darbeden içeri tıkılırsın!
    Ben şahsım olarak emekli kasabım Patagonya'da yaşıyorum onun içindir ki Türk halkına seslenme hakkım var,
    hiç kimse de "Acaba Akapeyi mağdur mu yaptık!" diye korkmasın yani!

Bu maaş , lojman vb. gibi haklar kanunla verilen haklar. Bir insan 30-40 yıl gençliğini verecek bir hizmette bulunacak siz kafanız attığında tüm haklarınıza el koydum diyeceksiniz. Sonra da biz hukuk devletiyiz diyeceksiniz. Demokrasi savunucusu ABD, AB ülkeleri vatanseverlere yapılanları alkışlarken , PKK gibi bölücülere azcık sert yapıldığında anında - İnsan hakları - hassasiyetine giriyor. Bu bile neler olduğunun ispatıdır.

Gerçek vatanseverler zamanında Padişahın ölüm fermanından bile korkmadı, Bayrağı, ülkesi, namusu ve dini için cepheye koştu. Şimdi iş cepheye kalmadan insanlarımız ölmesin diye, ülke bölünmesin diye fikirlerini beyan etmeye mi korkacaklar. Irkı, rengi, görüşü hatta inancı ne olursa olsun bu topraklarda özgürce yaşamak isteyen herkes yabancı güçlerin istilasını kabul etmemeli. Bugün müslümanlar en özgür zamanındalar. Diğer inançlarda öyle. bu ülkenin kaynakları ve hoşgörüsü suriyeli , afgan , ıraklı vb. göçmenlere hayat olurken her fırsatta düşmanlık eden ermenistan vatandaşlarından 60-80 bin kadarına bile hayat veriyor.

En önemli olan ilke , karşılıklı saygı ve asgari müştereklerde buluşarak daima ileri gitmenin yollarını bulmak için fikirleri tartışmaktır.

5. Bu amirallerin oyuna gelmiş olmaları da muhtemel. Şu çok vatansever milletvekilleri dokunulmazlıkları olduğu halde niye hiç bu tarz bildiriler yayınlayıp imzalamıyorlar da hep ya akademisyenler ya emekli askerler yapıyor bu işleri hiç düşünen oldu mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu maaş , lojman vb. gibi haklar kanunla verilen haklar. Bir insan 30-40 yıl gençliğini verecek bir hizmette bulunacak siz kafanız attığında tüm haklarınıza el koydum diyeceksiniz. Sonra da biz hukuk devletiyiz diyeceksiniz. Demokrasi savunucusu ABD, AB ülkeleri vatanseverlere yapılanları alkışlarken , PKK gibi bölücülere azcık sert yapıldığında anında - İnsan hakları - hassasiyetine giriyor. Bu bile neler olduğunun ispatıdır.

Gerçek vatanseverler zamanında Padişahın ölüm fermanından bile korkmadı, Bayrağı, ülkesi, namusu ve dini için cepheye koştu. Şimdi iş cepheye kalmadan insanlarımız ölmesin diye, ülke bölünmesin diye fikirlerini beyan etmeye mi korkacaklar. Irkı, rengi, görüşü hatta inancı ne olursa olsun bu topraklarda özgürce yaşamak isteyen herkes yabancı güçlerin istilasını kabul etmemeli. Bugün müslümanlar en özgür zamanındalar. Diğer inançlarda öyle. bu ülkenin kaynakları ve hoşgörüsü suriyeli , afgan , ıraklı vb. göçmenlere hayat olurken her fırsatta düşmanlık eden ermenistan vatandaşlarından 60-80 bin kadarına bile hayat veriyor.

En önemli olan ilke , karşılıklı saygı ve asgari müştereklerde buluşarak daima ileri gitmenin yollarını bulmak için fikirleri tartışmaktır.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Avustralya Darphanesi (Perth Mint) fiyaskosundan sonra Kanada nın en büyük satıcısı Kitco nun da kıymetli altın gümüş pool account (havuz hesabı) hesaplarında yeterince Gümüş olmadığı ifşa oldu. Bu firmalar söylenene göre 1:60000 yani 60000 talebe 1 gram/ounce allocation yani fiziki karşılık ayırıyorlarmış. İnanılmaz düşük bir rakam!

Bu ikisini de büyük bankrun (bankaya hücum) durumu başlamış. Bakalım başka yerlere sıçrayıp ETF ve Sanal hesaplardan, sanalı boşver, sen fiziki malımı ver bakayım durumu neler doğuracak? İzleyip bekliyoruz. Ama bu işin sonu kanlı bitecek ve tüm dünyada sanaldan fizikiye doğru bir akım başlayacak.

Çünkü anlaşma gereği fiziki malı veremediğinde sana ödediğin paranı geri iade ediyorlar!

Video da bu konu kıymetli metaller "bankrun" konusu tartışılmış. Alt yazı ile çevirtip izleyebilirsiniz.

8. Emlakçı senin satışa koyduğun evi 5 ayrı kişiye satsa mahkemelik olur ama bu bilmemneler 1 gram gümüşü veya altını binlerce farklı kişiye yasal olarak satabiliyorlar. Bunun adını da kaldıraç, kısmi rezerv falan koymuşlar. Dolandırıcılık demek daha doğru olur.

Sayfa 739/1016 İlkİlk ... 239639689729737738739740741749789839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •