Sayfa 74/413 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon
Arama sonucu : 3304 madde; 585 - 592 arası.

Konu: GSDHO - GSD Holding

1. bu hissede 10 yılım geçti eger sabırlıysanız kazanırsınız ,şu an elimde yok ama takip ediyorum sadece şu sıkıntı var bence 3,le 4 arasında sattıklarını almadan biraz zor,çünkü ara ara başlıga bakıyorum takip eden çok.

2. Dolar bazlı grafik. Hemen hemen Naci Ağbal düşüşündeki seviyelere geldik. 17-20 Aralık’ta yaşanan ekstrem hareketler nedeniyle görülen dolar bazlı dip seviyelerin de altındayız.

https://tr.tradingview.com/chart/?symbol=GSDHO%2FUSDTRY

3.  Alıntı Originally Posted by lapacı Yazıyı Oku
    Arkadaşlar lütfen kırıcı olmayalım. Borsada çok karamsar olmakta hata, çok iyimser olmakta hatalı olur. Ayrıca Patron sıkıntılı kabul ediyorum. Sizleri yanıltmış olmak istemem, benim araştırmalarıma göre gemilerin günlük kirası 27500 dolardan, navlun endeksinin düşmesine paralel 21000 dolara gerilemiş vaziyette.
    27500x8.80(usd)=242000 TL (günlük)
    21000x13(usd)= 273000 TL (günlük) yani dolar kuru burada kalsa bile ciro yine harika.
    Şirket ile ilgili son birşey yazayım, gsdho piyasa değeri 95 milyon usd den işlem görüyor.
    https://www.kap.org.tr/Bildirim/685395
    KAP ta belirtildiği üzere bir gemiyi 22.135.000,00 USD ye almış. Filoda 7 tane gemisi var. Daha bunların dünyadaki fiyat artışlarını göz önüne alırsak değerlemesini düşünemiyorum.
    Sn. Lapacı merhaba,baltık dry endexten günlük kira ücretini nasıl hesapliyorsunuz.Zahmet olmazsa acikliyabilirmisiniz?

4.  Alıntı Originally Posted by hasboy Yazıyı Oku
    Sn. Lapacı merhaba,baltık dry endexten günlük kira ücretini nasıl hesapliyorsunuz.Zahmet olmazsa acikliyabilirmisiniz?
    Sayın Hasboy merhaba, geçen navlunlarla ilgili araştırma yapmıştım. Kaynağı bulunca tekrar paylaşırım. Selamlar.

5. Dolar bazlı 25-26 cent seviyelerinden satıp çıktım ve dolara geçtim. Genel olarak Türk borsasından çıktım esasen GSDHO özelinde değil. THYAO hariç diğer tüm hisseler çıkış yaptığım seviyeleri bir daha görmedi. GSDHO özelinde fiyatlamada sıkıntı görmüyorum, Handysize ve Supramax yıl içinde şu anki seviyeleri ne zaman görmüş diye bakın, o zamanlarda hisse fiyatının dolar bazında bu seviyeler civarında olduğunu göreceksiniz. En azından 2021 Nisan'dan bu yana kendi içinde tutarlı bir fiyatlaması var. Fonlar ve yabancılar modele oturtmuş navlun fiyatlarına göre fiyat belirliyorlar ve ona göre alım-satım yapıyorlar. Kur değerlemesinden gelecek kârı FK hesabına katıp FK şöyle düşük böyle düşük demenin alemi yok. Bin kere söylendi burada ama nafile

Son kez anlatıyorum, 100 bin TL sermaye ile şirket kuralım ve parayı 1 TL kurdan dolara çevirmiş olarak banka hesabında dursun yani 100 Bin $ var şirketin hesabında. Borsada da ortalama FK 5 olsun. Dönem içinde dolar %100 değer kazandı ve 2 TL'ye geldi diyelim. 100 Bin tl vergi öncesi kar açıklarız, 25K TL vergi veririz, 75K TL net kâr açıklarız. 25K TL vergi ödemek için 12.500$ satarız. Hesaptaki paramız 87.5K $'a düşer. Baştaki sermayeden bile yedik ama sizin süper hesabınıza göre şirketin FK en az 5 olması gerektiği için şirkete 375K değer biçersiniz. Halbuki şirket dolar bazında değer bile kaybetti vergiden dolayı. Banka hesabında sadece 175K TL değerinde dolar olan şirkete 375K TL değer biçtiniz bravoo size
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

6. Benim gordugum info 10milyondan fazla lotu 3-3,05 araliginda satti.. peki tecrubeli olanlar cevaplarsa sevinirim.. normalde 3 milyon lot satinca 15 kademe dusen kagit 10Milyon InFo ve 3M BGC toplam 13M Lot satis yapiyor ama dusmeden 3.05 bile yakiyor tahta.. kafamda deli sorular.. satis gercek satis mi? Oralardan bu lotlar nasil karsilandi da gsd + bile kapatti.. Sonrasida 3lirayi kirdilar ve buralara kadar bastilar.. AKD De yine hergun Info satista... Tahtada ozellikle işbank hareketleri dikkate deger... Gsd en acimasiz selale dususu seven tahtaciya sahip.. ama kafamdaki celiskiler ve yazamadiklarim beni kagida dahada bagliyor.. Bol sans.

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Bu gönderiyi 31 Mart'ta alıntılmak için yazıyorum. O zamana kadar bu forumda pek yazmamak en iyisi gibi. Bakalım aşağıdaki veriler ile 31 Mart'a kadar Gsdho'dan dolar bazlı kazanabilecek miyiz? Gerçi patron bile muhtemelen dolar bazlı zarardadır ama umut, fakirin ekmeği.

1. Gsdho şu anda 0.2 dolarla Naci Ağbal düşüşü seviyelerinde.

2. Handysize ve Supramax endeksleri 2021 yılı 1. yarısındaki ortalamalarının üzerinde ve bu endekslerdeki düşüşün mevsimsel etkilerden kaynaklandığı uzmanlarca söyleniyor. Ayrıca 2022'de navlun fiyatlarının 2021'e oranla düşeceği ama 2021 öncesine göre yüksek seviyelerde olacağı da yine uzmanlarca söylenmişti.

2. 2021 yılının ilk 6 ayında denizcilik karı yaklaşık 10 milyon dolardı. 2022'de ortalama navlun fiyatları 2021'in 1. yarısındaki ortalamalarda olsa denizcilikten 20 milyon dolar net kar gelir.

3. Finans iş kolundan da 5-10 milyon dolarlık net kar gelse faaliyetlerden 25-30 milyon dolarlık kar gelmiş olur. Böylece kambiyo karını falan hiç dikkate almadan mevcut fiyatla F/K 3-3.6 olur. 2021 özelinde faaliyetlerden toplamda 35-40 milyon dolar kar bekliyorum. Bu da yine kambiyo karını dikkate almadan mevcut fiyatla 2.25-2.6 F/K'ya karşı gelir. (BGC'nin analizine göre 2022 yılı net kar beklentisiyle Bist100'ün prospektif F/K'sı şu an için 5 civarı iken yıl sonunda 7 civarı olması bekleniyormuş.)

Firma değeri bölü favök oranı ya da net aktif değer iskontosu hesaplayabilecek bir forumdaş varsa forumda paylaşsa güzel olurdu. Gerçi bu iş aracı kurumların işi ama onlar da Gsdho ile hiç ilgilenmiyorlar galiba. İşin ilginci yatırım fonları da bu hisseyi alıyorlar/satıyorlar. En azından bu fonlarla ilişkili aracı kurumlar Gsdho ile ilgili araştırma raporu yayınlamalılardı bence.
    Son düzenleme : meteor78; 19-01-2022 saat: 00:52.

8. Ben kendi adıma kambiyo karı ile veya silopi elektrik ortaklığı ile ilgilenmiyorum.Sadece Gemi, Banka ve Faktoring iş kollarından elde ettiği kara bakıyorum.Tahminime göre navlunlar bu ortalamalarla kalırsa 2022 karı minimum 400 milyon olur.Şu anda şirket bana göre 1,1 milyar tl den işlem görüyor(şirketin elindeki 45 milyon lotu saymıyorum).Pozitif risklerin negatif risklerden daha fazla olduğu aşikar(bdi yükselmesi veya dolar kuru artışı).

Sayfa 74/413 İlkİlk ... 2464727374757684124174 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •