Sayfa 74/992 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 585 - 592 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bogaz hattinda cuma cumartesi aksami rezervasyonsuz yer bulmak imkansiz diyorum.
    Syg,
    Bu yeme-içme mekanlarını dolu görünce şaşırma bir zamanlar bende de vardı ama sonra yaş ortalaması 25-35 arası olan 18 milyonluk bir şehirde yaşadığımızı düşünürsek ve bahsettiğimiz lokasyonların şehrin tamamına yaygın değil alt tarafı 4-5 lokasyon (Kadıkoy-İstiklal-Boğaz Hattı vs) olduğunu da gözönüne alırsak aslında çok doğru bir değerlendirme olmuyor.
    Araba ve ev satışları daha gerçekçi bir veri olabilir.Ve diğer yandan kriz daha işsizlik boyutuna yansımış değil en azından işinden olan çok yok;inşallah da olmaz.
    İstanbul muhtemelen dünyanın en güzel şehirlerinden biri.Ve turist için yeme/içme en ucuz şehri şu anda. Yarın bir gün ülkeye hak -hukuk -adalet gelir ise turistten yıkılır buralar.Rezarvasyonsuz hiçbir mekana girilemez olur.Şu an neredeyse sıfıra yakın Avrupalıya rağmen sırf Ortadoğulu turist bile turizmi bu kadar kaldırdı

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yarını beklemek zaten çok yüksek risk almak demek, riski azaltmak isteyen için zamanlama bence doğru.

Yüksek risk alıp TL'deki getiriye oynayan için ise yarını beklemek daha doğru gibi.

sn Dudu da riski azaltmış. Ben ters pozisyon aldım ama bu süreçte daha az huzurlu olacağım aşikar.
    Merhaba,
    Beklentiniz nedir?
    Teşekkürler.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    beyler

yeni emekli oldum maas baglanmadi daha

ama bankalarin promosyonlarini arastiriyorum 375 TL uzeri veren bulamadim benim maas 1000-2000 arasi

belki kacirdigim vardir sizce en iyi promosyon hangisinde
    İlk ay maaşından sonra istediğin bankaya taşıyabilirsin ;

şekerbank 375 tl + 2 tanede fatura talimatına 150 veriyor

https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/emeklilereozel

böylece 525 tl olarak başlangıç yapabilirsin ben geçen eylülde 2. uzatmada bu şekilde aldım,

(daha öncesinde ise 2 tane çeyrek altın vermişlerdi , vay be keşke yemeseydim o çeyrekleri )

Not; yalnız maaşın geldiği yere taahhüt verme...ben başka bankaya taşıyacam de
    HAYAT DEVAM EDİYOR...

4.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Beklentiniz nedir?
    Teşekkürler.
    Kesinlikle bir beklentim yok. Sadece riskli taşa oynadım.

Riskli taşa oynamamın nedeni bundan sonra oluşabilecek herhangi bir devalüasyonun özel sektörün borç sorununu yapılandırmalar ile örtemeyecek bir seviyeye taşıyacak olması. Bu da devlet için sanılandan daha büyük bir risk taşıyor.

Ağustos ayındaki devalüasyonda özel sektör çok büyük bir fatura ödedi ve ödemeye de devam ediyor. Ancak bu seferki devalüasyonda tüm bu fatura devlete rücu edilir. Üstüne de ek fatura kesilir.

Ama buna rağmen benim şu an tahmin edemediğim bazı siyasi önceliklerden dolayı bu risk alınabilir ve devlet bu faturayı ödemeyi göze alabilir. Bu durumda benim öngörüm gerçekleşmeyeceği için TL pozisyonundan elde edilecek zarar çok büyük olabilir.

O nedenle çok yüksek risk profilinde yatırım yapmayı kabul eden ve bunun risklerine tam olarak vakıf olanlar TL'ye yönelmeli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    İstanbul muhtemelen dünyanın en güzel şehirlerinden biri.Ve turist için yeme/içme en ucuz şehri şu anda. Yarın bir gün ülkeye hak -hukuk -adalet gelir ise turistten yıkılır buralar.Rezarvasyonsuz hiçbir mekana girilemez olur.Şu an neredeyse sıfıra yakın Avrupalıya rağmen sırf Ortadoğulu turist bile turizmi bu kadar kaldırdı
    Çok doğru, Türkiye'ye geleyim de dövizimle rahat rahat yeyip içip taksiye bineyim diye dört gözle bekliyorum hep 50-100 TL'ye çok güzel yemek yeniyor: Kadıköy Express İnegöl, Tatar Ramazan döner, Cemil-Cemal usta iskender...

Ancak Boğazda bir balık yemek en pahalı şehirler ile eşdeğer fiyatta, hele içki fiyatları Avrupa'lı turiste göre bile çok pahalı... Türkiye'de maaşlı geçinen insanların İstanbul'dan zevk alması ne yazık ki çok zor, onlar ancak cefasına katlanıyor...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,138
     Alıntı Originally Posted by Varyemez Amca Yazıyı Oku
    Çok doğru, Türkiye'ye geleyim de dövizimle rahat rahat yeyip içip taksiye bineyim diye dört gözle bekliyorum hep 50-100 TL'ye çok güzel yemek yeniyor: Kadıköy Express İnegöl, Tatar Ramazan döner, Cemil-Cemal usta iskender...

Ancak Boğazda bir balık yemek en pahalı şehirler ile eşdeğer fiyatta, hele içki fiyatları Avrupa'lı turiste göre bile çok pahalı... Türkiye'de maaşlı geçinen insanların İstanbul'dan zevk alması ne yazık ki çok zor, onlar ancak cefasına katlanıyor...
    Baligi ickisiz salas yerlerde yemeye ozen gosteriyorum..
    Yoksa o fiyatlara degmez diyorum ben de.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,138
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku

Ağustos ayındaki devalüasyonda özel sektör çok büyük bir fatura ödedi ve ödemeye de devam ediyor. Ancak bu seferki devalüasyonda tüm bu fatura devlete rücu edilir. Üstüne de ek fatura kesilir.
    Bu defa yuk bankalar uzerinden halkin sirtina yikilacak gibi duruyor..
    2001 de de olyle olmustu hatirlarsaniz..
    O zaman da kriz iki perdelik bir oyun idi.. Kasim 2000 ve Subat 2001 diye..
    Bosaltilan bankalarin icini vergilerimizle tekrar doldurduk, zorla faiz disi fazla vere vere...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu defa yuk bankalar uzerinden halkin sirtina yikilacak gibi duruyor..
    2001 de de olyle olmustu hatirlarsaniz..
    O zaman da kriz iki perdelik bir oyun idi.. Kasim 2000 ve Subat 2001 diye..
    Bosaltilan bankalarin icini vergilerimizle tekrar doldurduk, zorla faiz disi fazla vere vere...

Syg,
    Evet tam olarak süreç böyle gelişti. Ve bu süreç şu anki iktidarı yarattı. Kendi var oluşunu ve tabii normal şartlarda yıkması çok zor olan rakibinin yok oluşunu bizzat deneyimleyen iktidar bu süreci ve sonuçlarını herkesden daha iyi bildiğinden , önümüzdeki süreçte çok zor bir seçenek ile karşı karşıya kalacak.

Bu seçeneğin ne olacağı konusunda açıkçası ben de emin değilim. Emin olsam zaten tüm varlığımla seçeneğin gereği olan enstrumana basardım.

Bu seçeneğin ne olacağından bence kararı verecekler dahi daha çok emin değil.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 74/992 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •