Sayfa 741/1312 İlkİlk ... 2416416917317397407417427437517918411241 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    Detroit ağır geldi herhalde ahaha.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

2. Her görüşü analiz edip fikirlere cevap vermenin kötü tarafı da arada trolleri de beslemiş oluyorsunuz.

Size tavsiyem DON'T FEED THE TROLLS
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    bana bak o tabiri pi sayısı ile çarpıp dört buçuk misli ile sana iade ediyorum. git önce bi araştır niye detroit yazık niye dallas yazdık. neler oluyor haberin var m ı , yök. bilgi sahibi olmadan fikir sahibisin. kuşadasını margarinlemek kolay tabii föruma .

ilber ortaylı : '' cahiiiiilllll ''
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn djoz önceki yıllarda o kadar çok acımasız konuşurdunuz ki o yüzden sizi red listeme bile almıştım ama sonra kendi kendime "beni en çok geliştiren şey karşıt görüşlerdir" dedim ve red listemden hemen sizi kaldırmıştım. Bazı konularda sizi hala kendimce hatalı bulsam da gayrimenkul konusunda özellikle de kiracı ev sahibi ilişkisi konusunda size sonuna kadar hak veriyorum. Selamlar
    Bazı yatırımlarımız sizinle aynı veya benzer olduğu halde niçin benden hazzetmediğinizi bir türlü anlayamamıştım. Agresif mesajlarımdan dolayıymış demek. 🙂
    Dediğiniz gibi farklı görüşleri de takip etmek insanı daha iyi geliştiriyor.
    Selamlar, saygılar.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Sn. Varsayım sonuçta bir Milano Paris değil tabii ki ama elimizdekilere şehirlerin içinde bence en iyi yatırım yapılabilecek yer. Bu arada bana göre dünyada cennet Kuşadası o ayrı konu...

O saydıklarınız şeylerin çoğu bütün turizm yerlerinin genel sorunu maalesef. Deniz konusunda bodrumda da çarşıda denize girilmez Kuşadası marinada da. Bunu herkes bilir ama kadınlar denizi plajına gidin her gün balıklarla birlikte yüzersiniz denizi akvaryum gibi mavi bayraklı zaten.

Bu arada benim fikrim değil bu yapılan araştırmalara göre Kurvaziyer ile gelen turistler diğer turistlereden 4 buçuk kat daha fazla döviz bırakıyor ve kültür yönünden de daha üst düzey tabir edilen sınıfta kabul ediliyor. Söylediğiniz balkanların gelme olayı ise yeni başladı ve tüm türkiyedeki turistik yerlere otobüsle gelen plaj turistleri. Bu sadece Kuşadadında değil yani. Ama zaten hedef kitle onlar değil ve azınlıkta kalıyorlar. Onlar sadece plajlara gelen dönemsel turistler
    Kurvaziyer turistleri ise yemek-Kültür sanat vb için gelen ve kışın da gelen turistler. Bu da Kuşadasını ön plana çıkaran en önemli unsur. Sonuçta gelecekte hepimiz kim yanılmış kim haklı çıkmış göreceğiz...
    Selamlar...
    Her sene yazin kusadasi guzelcamlidayim. Yatirim icin hakli olabilirsin fiyatlari bilmiyorum. Ama ben hayatimda kusadasi kadar igrenc sehirlesme bir tek didimde gordum. O kadar kotu. Oyle bir betonlasma varki resmen Istanbulun bir banliyosu olmus. Daglar tepeler tepelerin arkalari heryer beton ve hep carpik bicimde gelisiyor.

Orada yasayan akrabalarim var son 10 yildir denizi pis oldugu icin 1 saat araba surup guzelcamliya geliyorlar. Mavi bayrak bana hic gercekci gelmiyor cunku denizin temizligi pisligi bakarak anlasilmaz suyun analiz edilmesi lazim.

Butun bu olumsuzluklara ragmen olaganustu sayida gurbetci saldirircasina kusadasi ve civarindan ev aliyor. Fiyatlar astronomik artti halada artiyor. Ev alanlarin cogu gurbetci ve bircoguyla tanistim konustum ilk sorum su oldu. Neden bodrum degilde kusadasi? Cevap hep ayni. Abi bizim paramiz bodruma yetmez

Oyle bir duruma geldikki bodrum bir benchmark olmus Almanyadaki bitlisli taksi soforu yada new jersey deki malatyali kamyon soforu kim oldugu hic onemli degil parasi olan herkesin aklinda hep bodrum var. Dunyanin hangi ulkesindeki gurbetcoyle konustugunuz onemli degil. Mantik su paran varda Bodrum yoksa basla yerlere bak.

Hayatinda bodrumu gormemis gitmemis kultur olarak hicbir baglantisi olmayan insanlarda bile garip bir bodrum saplantisi var buda bodrumu psikolojik benchmark yapmis.

Peki benchmark dolar cinsinden artarsa bircok gurbetcinin parasi yetmeyince naapiyor. Alternatiflere bakiyor. Spill over effect

Bodrum arttikca oradan alamayanlar daha once benim gibi kusadasina burun kiviran dusuk kotu kalitesiz gorenler bu dusuge razi oluyor. Bodrum 4 kat artmissa kusadasi 3 kat artmiyor oda 4 kat artiyor. Korelasyon hep ayni.

Guzelcamlida ev alan onlarca gurbetci tanidim. 100% u almanyadan 100% u ayak islerinden emekli. Birikimleri hep 100 bin euro civarinda bununla gidip eski pusku denize biraz yakin tadilat isteyen yazlik alip yerlesiyorlar. Konustugum emlakcilarda yazlik talebinin %80 gurbetci oldugunu soyledi. Gercek yabanci alici sifira yakin. Bodrumun farki yabanci paranin cok olmasi. Fiyat farki bundan kaynaklaniyor.

Benim favori yerim Antalya. Bu yaz gittim. Hayatimda gordugum Turkiyedeki en modern en temiz sehirdi. Cok pahalandi ama gelecegi daha fa parlak.

6. Çok eskilerin mandrakesi daha sonralarının g.ahmeti yeni nickiyle bisikletçi bodrum trolü acaba ne zaman damlar? dedim ama senden önce bodrumcu eskinin Hamza sütbıyık nickli yeninin lucky trolü damladı. Neyse iyi günümdeyim sana da cevap yazacağım.

Kuşadası'na yapısal olarak Küçük İstanbul derler(Yedi tepeye benzetirler) Misal 80 bin dolara da 1+1 de bulursun 300 bin dolara 1+1 bile bulursun o derece kozmopolit bir şehir hatta çoğu ilden bile daha büyüktür.

Söylediğin yer olan Güzelçamlı, Davutlar,İkiçeşmelik vb. yerler ucuz ve sadece yazlıkçıların yaşadığı merkezin dışında kültür düzeyi düşük yerlerdir. Ben 3 yıldır Davutlar vb yerlere gitme gereği bile hissetmedim oralar merkez de değil kışın ıssızdır zaten o söylediğin yerler.

Kuşadası benim için Kadınlar denizi mahallesi, Marina bölgesi ve Ege mahallesi bölgesidir. Bu arada 100 bin euroya villa mı kaldı? Şaşırdım. Eski püskü küçücük kulübe gibi bir şeydir.
    Didim ile Kuşadasını karşılaştırmak nasıl bir kafadır? Didim Aydın dır Kuşadası İzmirdir (her ne kadar Adnan Menderes İzmirden koparıp memleketi aydına hediye etse de)
    Hala boyoz yenir, midye yenir, çekirdeğe çiğdem denir. Yani İzmir Kültürü Hala Kuşadasında hakimdir. Kuşadasının nasıl bir yer olduğunu Adalıların nasıl bir kültür yapısında olduğunu anlamak için Kışın geleceksiniz Ben yaya kaldırımında yola adım attığımda tüm arabaların durduğunu gördüğümde Aman Allahım burası Türkiye'mi dedim. Yaya geçidinde tüm arabalar hemen dururlar. Benim için önemli bir kültür düzeyidir. Kuşadası Türkiye'nin ilk turistik bölgesidir evet o dönem betonlaşma yaşamıştır ama zaten bodrum da dağ başı bile betona döndü. Çeşme,bodrum demet akalın'dır , hande yener'dir Kuşadası ise bağrından çıkardığı Dünyaca ünlü Jazz ustası Maffy'dir, Ünlü Jazz cı Fatih Erkoç'tur. Kültürdür yani. Biri de barlar sokağı demiş. Tey allahım...

Bu arada Antalyayı beğenmiyorum yapı olarak (istisnalar hariç) halkı Ege halkı gibi açık görüşlü değiller maalesef. 6 yıl önce eşimle ramazanda gittik ikimiz de oruç tutmayız arka sokaklarda esnafın bize bir bakışları vardı İçlerinden resmen kafir demişlerdir. Kavga etmemek için eşim beni zor durdurdu. Ondan sonra Eşim de ben de asla akdenizde yaşanmaz dedik. Zaten kendisinin gençliği ve çocukluğu Akdeniz bölgesinde geçtiği için asla kendisini Antalyaya ikna edemem. Zaten Baykal olmasa Antalyada CHP oy alırken hep zorlanırdı. Halkı Egeye göre tutucudur Antalyanın.

Adamın diğeri de margarinliyorsun Kuşadasını demiş yahu Türkiyenin ilk ve en büyük turizm şehrinin yağlanamsına ihtiyacı mı var? Yazın 2 milyondan fazla turist geliyor keşke az gelseler de daha rahat denize girsek.
    Tabii ki yaşadığım yer ve gayrimenkulde almış olduğum pozisyonum gereği biraz da egosal olarak savunuyorum hepsi bu. İstanbulun taşı toprağı altın, Egenin ise pırlantadır. Reklama ihtiyacı falan yok

Deniz olayına gelince mavi bayrak umurumda değil her sabah girdiğim denizi senden mi öğreneceğim. Ne ben ne de eşim covid aşısının 1.sini bile olmadık ve dahi covid hastası bile olmadık. Havası suyu iyot vb etkisi olduğunu düşünüyorum.

Neyse mandrake bak iyi günümdeyim sana da uzun uzadıya yazdım galiba yaşlanıyorum çok ılıman biri olmaya başladım.
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

7.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Çok eskilerin mandrakesi daha sonralarının g.ahmeti yeni nickiyle bisikletçi bodrum trolü acaba ne zaman damlar? dedim ama senden önce bodrumcu eskinin Hamza sütbıyık nickli yeninin lucky trolü damladı. Neyse iyi günümdeyim sana da cevap yazacağım.

Kuşadası'na yapısal olarak Küçük İstanbul derler(Yedi tepeye benzetirler) Misal 80 bin dolara da 1+1 de bulursun 300 bin dolara 1+1 bile bulursun o derece kozmopolit bir şehir hatta çoğu ilden bile daha büyüktür.

Söylediğin yer olan Güzelçamlı, Davutlar,İkiçeşmelik vb. yerler ucuz ve sadece yazlıkçıların yaşadığı merkezin dışında kültür düzeyi düşük yerlerdir. Ben 3 yıldır Davutlar vb yerlere gitme gereği bile hissetmedim oralar merkez de değil kışın ıssızdır zaten o söylediğin yerler.

Kuşadası benim için Kadınlar denizi mahallesi, Marina bölgesi ve Ege mahallesi bölgesidir. Bu arada 100 bin euroya villa mı kaldı? Şaşırdım. Eski püskü küçücük kulübe gibi bir şeydir.
    Didim ile Kuşadasını karşılaştırmak nasıl bir kafadır? Didim Aydın dır Kuşadası İzmirdir (her ne kadar Adnan Menderes İzmirden koparıp memleketi aydına hediye etse de)
    Hala boyoz yenir, midye yenir, çekirdeğe çiğdem denir. Yani İzmir Kültürü Hala Kuşadasında hakimdir. Kuşadasının nasıl bir yer olduğunu Adalıların nasıl bir kültür yapısında olduğunu anlamak için Kışın geleceksiniz Ben yaya kaldırımında yola adım attığımda tüm arabaların durduğunu gördüğümde Aman Allahım burası Türkiye'mi dedim. Yaya geçidinde tüm arabalar hemen dururlar. Benim için önemli bir kültür düzeyidir. Kuşadası Türkiye'nin ilk turistik bölgesidir evet o dönem betonlaşma yaşamıştır ama zaten bodrum da dağ başı bile betona döndü. Çeşme,bodrum demet akalın'dır , hande yener'dir Kuşadası ise bağrından çıkardığı Dünyaca ünlü Jazz ustası Maffy'dir, Ünlü Jazz cı Fatih Erkoç'tur. Kültürdür yani. Biri de barlar sokağı demiş. Tey allahım...

Bu arada Antalyayı beğenmiyorum yapı olarak (istisnalar hariç) halkı Ege halkı gibi açık görüşlü değiller maalesef. 6 yıl önce eşimle ramazanda gittik ikimiz de oruç tutmayız arka sokaklarda esnafın bize bir bakışları vardı İçlerinden resmen kafir demişlerdir. Kavga etmemek için eşim beni zor durdurdu. Ondan sonra Eşim de ben de asla akdenizde yaşanmaz dedik. Zaten kendisinin gençliği ve çocukluğu Akdeniz bölgesinde geçtiği için asla kendisini Antalyaya ikna edemem. Zaten Baykal olmasa Antalyada CHP oy alırken hep zorlanırdı. Halkı Egeye göre tutucudur Antalyanın.

Adamın diğeri de margarinliyorsun Kuşadasını demiş yahu Türkiyenin ilk ve en büyük turizm şehrinin yağlanamsına ihtiyacı mı var? Yazın 2 milyondan fazla turist geliyor keşke az gelseler de daha rahat denize girsek.
    Tabii ki yaşadığım yer ve gayrimenkulde almış olduğum pozisyonum gereği biraz da egosal olarak savunuyorum hepsi bu. İstanbulun taşı toprağı altın, Egenin ise pırlantadır. Reklama ihtiyacı falan yok

Deniz olayına gelince mavi bayrak umurumda değil her sabah girdiğim denizi senden mi öğreneceğim. Ne ben ne de eşim covid aşısının 1.sini bile olmadık ve dahi covid hastası bile olmadık. Havası suyu iyot vb etkisi olduğunu düşünüyorum.

Neyse mandrake bak iyi günümdeyim sana da uzun uzadıya yazdım galiba yaşlanıyorum çok ılıman biri olmaya başladım.
    Guzel kardesim ben trol degilim, fikirlerimi paylasiyorum. Trol dedigin konu disina cikar hakaret eder abuk subuk yazar

Ben Turkiyede yasamadigim icin senin kadar detayli bilgi sahibi degilim zaetn orada senede 2 hafta kaliyorum o kadar. Kusadasinin bende beton soku etkisi yapmasinin sebebi tamamen geldigim ulkeden sonraki farklilik. Yoksa Turkiyede yasiyor olsaydim eminim banada normal gelecekti

Yatirim icin senin dediklerin 100% dogrudur kendi gozumle gordum dolar cinsinden bile buyuk bir artis var. Guzelcamliyi bizim gibi insanlar neden seviyor? Cunku sessiz sakin deniz cok temiz ve milli parkin dibinde. Insaat yok denecek kadar az cunku yapacak yer yok. koy gibi bir yer arayan benim gibiler icin bicilmis kaftan.

Sizin durumunuz farkli siz yazlik degil hem sehir hem yazlik hayati ustune gayrimenkul den getiri ariyorum diyince Kusadasi bicilmis kaftan oluyor.

100 bin euro ya dedigim gibi yazlik var ama dokuluyor. Zaten denize yakin her yer dokuluyor cunku eskiler. Denizin dibinde olanlar 300 bin euro. Bunlar gecen yazin fiyati. Bu sene Guzelcamlidaki hem emlakci hem ev sahiplerinin bir taraflari kalkmis kimse 30 gunden asagi evini kiralamak istemedi o yuzden kimseyle konusamadik data toplayamadim.

Umarim hersey gonlunuzce olur, lutfen yazmaya devam edin her yazinizdan cok ogreniyorum.

Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Her sene yazin kusadasi guzelcamlidayim. Yatirim icin hakli olabilirsin fiyatlari bilmiyorum. Ama ben hayatimda kusadasi kadar igrenc sehirlesme bir tek didimde gordum. O kadar kotu. Oyle bir betonlasma varki resmen Istanbulun bir banliyosu olmus. Daglar tepeler tepelerin arkalari heryer beton ve hep carpik bicimde gelisiyor.

Orada yasayan akrabalarim var son 10 yildir denizi pis oldugu icin 1 saat araba surup guzelcamliya geliyorlar. Mavi bayrak bana hic gercekci gelmiyor cunku denizin temizligi pisligi bakarak anlasilmaz suyun analiz edilmesi lazim.

Butun bu olumsuzluklara ragmen olaganustu sayida gurbetci saldirircasina kusadasi ve civarindan ev aliyor. Fiyatlar astronomik artti halada artiyor. Ev alanlarin cogu gurbetci ve bircoguyla tanistim konustum ilk sorum su oldu. Neden bodrum degilde kusadasi? Cevap hep ayni. Abi bizim paramiz bodruma yetmez

Oyle bir duruma geldikki bodrum bir benchmark olmus Almanyadaki bitlisli taksi soforu yada new jersey deki malatyali kamyon soforu kim oldugu hic onemli degil parasi olan herkesin aklinda hep bodrum var. Dunyanin hangi ulkesindeki gurbetcoyle konustugunuz onemli degil. Mantik su paran varda Bodrum yoksa basla yerlere bak.

Hayatinda bodrumu gormemis gitmemis kultur olarak hicbir baglantisi olmayan insanlarda bile garip bir bodrum saplantisi var buda bodrumu psikolojik benchmark yapmis.

Peki benchmark dolar cinsinden artarsa bircok gurbetcinin parasi yetmeyince naapiyor. Alternatiflere bakiyor. Spill over effect

Bodrum arttikca oradan alamayanlar daha once benim gibi kusadasina burun kiviran dusuk kotu kalitesiz gorenler bu dusuge razi oluyor. Bodrum 4 kat artmissa kusadasi 3 kat artmiyor oda 4 kat artiyor. Korelasyon hep ayni.

Guzelcamlida ev alan onlarca gurbetci tanidim. 100% u almanyadan 100% u ayak islerinden emekli. Birikimleri hep 100 bin euro civarinda bununla gidip eski pusku denize biraz yakin tadilat isteyen yazlik alip yerlesiyorlar. Konustugum emlakcilarda yazlik talebinin %80 gurbetci oldugunu soyledi. Gercek yabanci alici sifira yakin. Bodrumun farki yabanci paranin cok olmasi. Fiyat farki bundan kaynaklaniyor.

Benim favori yerim Antalya. Bu yaz gittim. Hayatimda gordugum Turkiyedeki en modern en temiz sehirdi. Cok pahalandi ama gelecegi daha fa parlak.
    https://www.sahibinden.com/emlak360/...talya/89/60365

--Antalya nın her yerini gezdim...en çok bu bölgeyi beğendim, geleceği parlak diye, 1.5 yıl önce 600 milyona aldığım sitedeki villalara 3.5-4 milyar isteniyor...şimdi bu fiyatlar ile almak akıma bile gelmez...

Sayfa 741/1312 İlkİlk ... 2416416917317397407417427437517918411241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •