Sayfa 741/899 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Yeter artik yahu. Amma yiprattiniz sirketleri.

3 lotunuz ile koca 30 sirketlerinin sahibi mi oldugunuzu sandiniz? Sodayi kuran, Soda yapan Sise. 40 Senelik Cam Elyafi A.S'sinin tabelesini degistirip Soda'ya sokarken niye soktun dedin mi? Begenmiyorsan kanun ayrilma hakki vermis, Siseyle de Sodayla da bir alakasi yok. Ver git.

2.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

3 lotunuz ile koca 30 sirketlerinin sahibi mi oldugunuzu sandiniz? Sodayi kuran, Soda yapan Sise. Begenmiyorsan kanun ayrilma hakki vermis, Siseyle de Sodayla da bir alakasi yok. Ver git.
    - 3 lot sahibinin 3 satır yazısıyla 30 şirket yıpranıyorsa, bu şirketler yazdığın gibi 30 koca olamamıştır.
    - Kendi fırsatçılıklarının sonucudur bunlar.
    - Sodayı Şişenin kurması benim yatırımın üzerinde tebliğin açıklarından yararlanıp, 6,39TL veya 1,16 şişeye zorlama hakkını vermez.
    - Soda ürünlerini her zaman elini öpene satarsın. (Belkdie şişenin aldığı fiyattan daha yükseğe)
    - Kanununi ayılma hakkı, kanunlaşmadı. Senin söylemenle hisse satacak değilim. Sen bunu böyle düşünüyorsan o da senin boş algındır.

3.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

3 lotunuz ile koca 30 sirketlerinin sahibi mi oldugunuzu sandiniz? Sodayi kuran, Soda yapan Sise. 40 Senelik Cam Elyafi A.S'sinin tabelesini degistirip Soda'ya sokarken niye soktun dedin mi? Begenmiyorsan kanun ayrilma hakki vermis, Siseyle de Sodayla da bir alakasi yok. Ver git.
    Ben o zamanlar Sodada değildim. Sen onayladığına göre sen ordaymışşın herhalde. Neden soktun da dememişsin anlaşılan.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku

El koyma gerçekleşirken ben de aynı şeyi diyeceğim. 3 kuruşluk şirketinizle devletten büyük müsünüz diyeceğim. Bugün bize lazım olan hukuk , yarın onlara lazım olacak.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by engenius Yazıyı Oku
    Bu topikten bir süredir uzak kaldim. Ama bu CHP olayını anlayamadim herkes saldırmış. Hükümet üstüne çöksünmüş. Birleşmeyi CHP mi yapalım dedi ben mi yanlış biliyorum? Yani herkesin sıkıntısını anliyorum, ben de soda ve trkcm dan yüklü içerde olduğumu söyleyeyim ama CHP ile ilişkisini hala çözebilmek değilim. İş grubu yönetiminde CHP mi söz sahibi? Bunu particilik platformundan uzaklaşıp bu durumdan nasıl cikabiliriz diye bakmamiz lazim. Hükümet iş bankasina çökünce sizin soda hissenizi 9 liradan alacağını mi düşünüyorsunuz ya da birlesmeyi iptal edecegini? Maalesef bu belirsizliği daha da artırıp, hepimizi daha fazla süründürür. Sikayeti yapacağımız yer SPK, ne chp ne de hükümettir
    CHP 'yle bağlantısını bilmiyorsan, nasıl particilik yapmayalım diyorsun.
    O dört temsilci soda 'da yapılacak olan pislikten haberdar değil miydi yani. Önce maden diyelim 6 ay sonra da hisseleri alırız ellerinden diye plan yapılırken bu temsilciler ne yapıyordu.

Yiyemeyecegi tabağın başına oturmayacak. Siyasi kimliğinle yönetim kurulunda oturuyorsan alınan kararlardan sorumlusun. Ve bu kararların siyasi yansımalarından da sorumlusun. Haberim yok , bağlantım yok , sorumluluğum yok diyemezsin.

İş bankasın yönetiminde bulunup bizi insan yerine koymayan CHP, ülke yönetimine gelirse de bize nasıl davranacağı ortadadır.

Forumda siyasi konuşma yasaktır lakin bir siyasi partinin yönetim kurulunda temsil edildiği hisse de siyasetten uzak değildir.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    1yıl önce el koyma işine köpüren insanlar, bugün ohh olsun diyecek seviyeye geldi . İşte ülkenin 20 yıllık siyasi özeti budur .

dimitri gereksiz yere sinirlerini yipratiyorsun.

Zaten UV yatirimcisin, icinde Pasabahcesi osu busu olan bir sirkete sahip olacaksin. Trakya Cam bile 30'a girmis gecen.

Firsat kaciriyorum diyorsan...

Ne yapacaktin ki? Hub, rsas, nandos falan gibi sirketleri almayacaktin herhalde. Borsaya son 2 ayda 250 bin kumarbaz gelmis, hepsi bu hisselerde.

Eregli, Petkim, Tup, vs alacaktin. Onlar da birsey kazandirmadi. 2018'de yabanci bu hukumetle ayni-tas-ayni-hamama devam etmeyecegiz dedi, cekti gitti. Gelmiyorlar.

Devlete gecse ne olacak ki. Devlet 10 dolarda halka arz ettigi halk bankasini daha gecen gun 70 sentten tahsisli yapip 7 milyar liraligini, yani piyasadaki lot sayisi kadarini aldi. Insanlarin hisseleri sulandi. Temettu aliyorsan yarisini alacaksin artik. En iyi geciren devlettir. Devlette de kasa tam takir kuru bakir, o yuzden Is Bankasindakileri alip satalim derdindeler.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    dimitri gereksiz yere sinirlerini yipratiyorsun.

Zaten UV yatirimcisin, icinde Pasabahcesi osu busu olan bir sirkete sahip olacaksin. Trakya Cam bile 30'a girmis gecen.

Firsat kaciriyorum diyorsan...

Ne yapacaktin ki? Hub, rsas, nandos falan gibi sirketleri almayacaktin herhalde. Borsaya son 2 ayda 250 bin kumarbaz gelmis, hepsi bu hisselerde.

Eregli, Petkim, Tup, vs alacaktin. Onlar da birsey kazandirmadi. 2018'de yabanci bu hukumetle ayni-tas-ayni-hamama devam etmeyecegiz dedi, cekti gitti. Gelmiyorlar.

Devlete gecse ne olacak ki. Devlet 10 dolarda halka arz ettigi halk bankasini daha gecen gun 70 sentten tahsisli yapip 7 milyar liraligini, yani piyasadaki lot sayisi kadarini aldi. Insanlarin hisseleri sulandi. Temettu aliyorsan yarisini alacaksin artik. En iyi geciren devlettir. Devlette de kasa tam takir kuru bakir, o yuzden Is Bankasindakileri alip satalim derdindeler.
    Haksız değilsin dostum, ama bu kadar güvendiğim bir kurumdan böyle kazık yiyip kandırılınca insana sindiremiyor. Her yerden yediler bizi . Bunların da , o yönetim kurulunda bulunanların da daha bir lafına inanmam.

Sayfa 741/899 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •