Sayfa 741/2154 İlkİlk ... 24164169173173974074174274375179184112411741 ... SonSon
Arama sonucu : 17232 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by reber Yazıyı Oku
    Hocam swap faizleriyle yine baskılanmaya çalışılıyor. Başarılı olabilirler mi sizce? Ve yine sizce ne kadar süre 7,5 / 8,00 arasında tutabilirler? Teşekkürler herşey için...
    Geçici bir durum.Bu haftayı dolarda muhtemelen 8'li seviyelerde kapatacağız.

2. Teşekkürler herşey için...

3. Belki de ABD dahil global olarak borsalarda düzeltme hareketini biz tetiklemiş olabiliriz.

4. Deniz hocam isabetli öngörüleriniz için teşekkürler, size sağlık ve bol kazanç diliyorum.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bist swap hacmi geçen hafta 4,6 milyar usd artmış. bu rezervlere de yansımıştır. sanırım, 2020 2. ve 3. çeyreklere benzer bir fonlama yaklaşımı ilk planda düşünülüyor..
    ytd..

6.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Bist swap hacmi geçen hafta 4,6 milyar usd artmış. bu rezervlere de yansımıştır. sanırım, 2020 2. ve 3. çeyreklere benzer bir fonlama yaklaşımı ilk planda düşünülüyor..
    eğer öyleyse, faiz revizyonuna kadar ucuzdan çıkma imkanı olarak da yorumlanabilir
    ytd..

7.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim hocam. Burası resmen makro ekonomi ve finans dersliği gibi. Her gün gelip yeni bir ders var mı diye kontrol ediyorum. Bu emeğinizin karşılığını da nasıl öderiz bilemiyorum.
    Sağolun varolun
    +++
    Katılıyorum

Görünüm

-1 yıl içinde ödememiz gereken 190.3 milyar dolar kısa vadeli dış borç ödememiz var.

-Geçen sene kabaca 37 milyar dolar cari açığımız oldu.Bu sene de daha düşük bir rakam beklenmiyor;çünkü başta petrol,sanayi emtiaları olmak üzere ithal ettiğimiz bir çok ürünü daha fazla dolar ödeyerek alacağız.Avrupa aşılama çalışmalarında geri kaldığı en son haber Almanya kapanmayı 18 Nisan tarihine kadar uzattığı için, azalan ekonomik aktivite ile hem ihracatımız olumsuz eklenecek hem de turizm gelirleri beklentimiz darbe alacak.

-Bunlara ilave olarak;Daha önce giren portföy yatırımlarına da bir satış gelmese bile,Kasım ayından bu yana giren yaklaşık 20 milyar dolar portföy yatırımı dövizin çıkmasıyla çok yetersiz döviz rezervimiz ile büyük sıkıntı yaşayacağız.

-Son gelişmelerle,Türkiye'ye borç verenlerin güveni son derece olumsuz etkilendi.Çok yüksek borçlanma ihtiyacımız olan bu dönemde yükselen CDS risk primleriyle borcu çevirmemiz zorlaşacak ve döviz kurlarına büyük baskı yapacak.

Sayfa 741/2154 İlkİlk ... 24164169173173974074174274375179184112411741 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •