Sayfa 741/992 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 5,921 - 5,928 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by aydinc Yazıyı Oku
    HSBC de işim vardı gitmisken sordum
    Hoşgeldin oranı 10.50
    Beş gittin günlük 11 zaten veriyor .

hoşgeldin istemiyorlar demek ki

2. önemli miktar tl parayı yüzde 24 ile aktifte tutuyorum..300 küsür günü var..ama her ay +5000-6000 tl arası yine aktiften bono alıyorum ve oranlar çok düşük..bu faiz oranlarına daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum..al-sattan hoşlanmıyorum, takip edecek zamanım yok..o nedenle dolar altına falan girmek istemiyorum...faizin faizini alamadıgım için bu da beni rahatsız ediyor. aktif iyice bozdu. ne yapacağım bilmiyorum

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    önemli miktar tl parayı yüzde 24 ile aktifte tutuyorum..300 küsür günü var..ama her ay +5000-6000 tl arası yine aktiften bono alıyorum ve oranlar çok düşük..bu faiz oranlarına daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum..al-sattan hoşlanmıyorum, takip edecek zamanım yok..o nedenle dolar altına falan girmek istemiyorum...faizin faizini alamadıgım için bu da beni rahatsız ediyor. aktif iyice bozdu. ne yapacağım bilmiyorum
    Parayı biraz yeyin sonra düşünürsünüz.
    Klasik mevduatçı bunalımına girmişsiniz.
    Mevduatçılar fordçu pardon foncu oldu diye duydum.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

4.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Gramı 285 ten altın al 305 ten sat doları 5.75 ten al 5,95 ten sat kar budur işte mevduatta 1 yıl bekleyeceğine diğerinde 1 ay bekle parayı kazan
    öyle bir yeteneğiniz varsa harcanmayın oralarda, sizi borsaya viopa alalım bir ay beklemenize de gerek kalmaz hemen kazanmaya başlarsınız.

5. Nkolaya koyduk 11.25 den 480 K.bundan daha iyisi yok galiba şimdilik 3 ay da zararım çıkıyor😟

6.  Alıntı Originally Posted by bogazici77 Yazıyı Oku
    Nkolaya koyduk 11.25 den 480 K.bundan daha iyisi yok galiba şimdilik 3 ay da zararım çıkıyor��
    Peşinen özür dileyerek kendi görüşümü yazmak isterim. Riskin zirve yaptığı bu günlerde mevduat güvencesi olmayan yatırımlara şahsen girmem. Kaldı ki 150 bin tl. ye kadar TMSF mevduat garantisi bile bana göre yetersiz. Mevduat toplama yetkisi olan normal bankalarda zaten %12 faiz var. Daha fazla getiri uzun vade düşünenler için DİBS alarak sağlanabilir. Hem de sıfır stopaj imkanı var.

Lütfen beni yanlış anlamayınız. Para ve karar sizin elbette. Ben kendi fikrimi yazdım.

7.  Alıntı Originally Posted by bogazici77 Yazıyı Oku
    Nkolaya koyduk 11.25 den 480 K.bundan daha iyisi yok galiba şimdilik 3 ay da zararım çıkıyor��
    O 11,25
    11,25 olarak kalmıyor, günden güne düşüyor, o düşüşü de hesaplayın

Alıntı Originally Posted by fukara Yazıyı Oku
    önemli miktar tl parayı yüzde 24 ile aktifte tutuyorum..300 küsür günü var..ama her ay +5000-6000 tl arası yine aktiften bono alıyorum ve oranlar çok düşük..bu faiz oranlarına daha ne kadar dayanabilirim bilmiyorum..al-sattan hoşlanmıyorum, takip edecek zamanım yok..o nedenle dolar altına falan girmek istemiyorum...faizin faizini alamadıgım için bu da beni rahatsız ediyor. aktif iyice bozdu. ne yapacağım bilmiyorum
    Ben de ufak miktarda alim yapiyordum her ay nerden bulduysam ordan aldim bugun pttden hesaba para yatiriyim dedim komisyon istedi kendi hesabima para yatiricam ustune birde para vericem iyice sacmalidilar . Küçük miktarlari bozdurup hepsini fona yatirdim 23.75 lik duruyo onunda 140 gunu var onu bozmadim gunu dolsun bi daha onunden gecmem.

Sayfa 741/992 İlkİlk ... 241641691731739740741742743751791841 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •